המעצבים מאריאל 'כבשו' את חולון

שתי תערוכות, פרי יצירתם של הסטודנטים ממחלקות העיצוב של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, התקיימו במקביל בעיר שבחרה לקדם את תחום העיצוב בישראל - חולון.

שימוש חוזר בחומר הגלם לאחר מיצוי השימוש במוצר המקורי הם מוקד התערוכה REMIX  בגלריית "החווה" של הסטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי. "חסרי קול" הוא שם תערוכת הכרזות של המחלקה לתקשורת חזותית בשד' דב הוז בעיר.

תערוכת 'חסרי קול' באה להאיר את הפינות החשוכות של החברה הישראלית, ולהוות קול לאילו שקולם המוחלש מורחק מאור הזרקורים ומן האג'נדה הישראלית היומיומית. הפרויקט משתמש בעיצוב ובשפה הגרפית כדי להגיש את המסרים, במטרה להעלותם לדיון וליצור קישורים בין מטרה של ארגון או עמותה המסייעים לחסרי הקול, ובין הקהל הישראלי. כדי למשוך את האוזן ולא רק את העין, נבחר שם דו-משמעי.

המשותף למוצרים שיוצגו בתערוכת REMIX הוא שימוש חוזר בחומר הגלם לאחר מיצוי השימוש במוצר המקורי. האתגר שעמד בפני הסטודנטים הוא יצירת מוצרים פשוטים לשימוש יומיומי, תוך חשיבה על הפחתת הנזק האקולוגי הנגרם מן המוצר המקורי. הסטודנטים התבקשו  להשתמש בשלושה עקרונות אקולוגיים - Reuse Reduce Recycle, כלומר - צמצום בשימוש, או שימוש חוזר ומחזור הפסולת".

לצפייה בצילומי פתיחת תערוכת "חסרי קול" הקלק/י כאן.

לצפייה בצילומי פתיחת תערוכת REMIX  הקלק/י כאן.

הצעת נישואין ב'לייב', וגם ירושלים המזרחית לצד צעירים גרמנים המטפלים בניצולי שואה - בסרטי הביכורים של המח' לקולנוע וטלוויזיה

לראשונה קיימה המחלקה לקולנוע וטלוויזיה הקרנת סרטי בוגרים. באירוע הוצגו שבעה סרטים, דוקומנטריים ועלילתיים. הסרט שמשך את מירב תשומת הלב היה "ירושלים שערי גן עדן", וידאו-ארט של מוחמד מוגרבי, תושב שכונת שועפט במזרח ירושלים. הסרט צולם במזרח ירושלים, והצגתו פוצלה למספר 'מסכים'. הסרט  מלווה בצלילי מוסיקה מקורית של להקת הראפ של יוצר הסרט, ומכניס את הצופים לאווירה מיוחדת באמצעות צילומי רחוב מרהיבים, שווקים, אנשים, רגעים סטטיים ותנועה.

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב, מנהלת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה: "אירוע זה הוא יום חג עבורנו. לראשונה הקרנו סרטי בוגרים של המחלקה הצעירה, וחשפנו את העבודות לעולם התעשייה". מוסיפה חניתה אטון, ראש המחלקה: "דרך שבעת הסרטים, עלילתיים ודוקומנטריים, ניתן לחוש בהטרוגניות האנושית של בוגרי המחלקה".

אחד הרגעים המרגשים באירוע התקיים בתום הקרנת הסרט "דוב לבן": אחד מיוצרי הסרט, אלעד יעקב (במרכז), עלה לבמה ואל מול קהל הצופים הציע נישואים לחברתו, ג'ני.

לצפייה בצילומים מאירוע סרטי הבוגרים הקלק/י כאן

ביקור ראשי התאחדות התעשיינים במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה

ראשי התאחדות התעשיינים היו אורחי המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל בשומרון, במסגרת סיור שערכו בעיר אריאל. את הביקור פתחה מנהלת המרכז ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב תוך סקירת הפעילות הלימודית, ושיתופי הפעולה עם התעשייה. הסטודנטים צליל שמילה ואחיה שחרור, מן המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית - שנה ב', הציגו אפליקציות לטלפונים סלולאריים שאותם הם מפתחים לקראת הכנס השנתי שיתקיים בחודש מאי. אפליקציות אלו יתוכנתו בהמשך על-ידי סטודנטים מן המחלקה להנדסת תוכנה - סיוע למטיילים בהתמצאות בשביל ישראל, והכנת תבשילים על סמך מצרכים קיימים. מנהלת המו"פ האזורי שומרון ובקעת הירדן ד"ר מרים ביליג הציגה בפני האורחים את המחקרים שבהם עוסק המו"פ, תוך הצגת דוגמאות לשיתופי פעולה אפשריים עם התעשייה.

עם סיום הביקור, מנכ"ל ההתאחדות אמיר חייק בירך על הפעילות הפורה, וביקש לבחון אפשרויות שונות לשת"פ עם התעשייה בכלל, והתאחדות התעשיינים בפרט.

Work Shop

בהמשך לאירועי הקיץ האחרון בכל הקשור ל"צדק החברתי" ומציאת פתרון ל"דיור בר השגה" לצעירים בת"א, המח' לאדריכלות ועיצוב פנים במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, יצאה במיזם תכנוני חדשני של ניצול המרחבים הפתוחים בין בניינים בריקמה העירונית התל אביבית, למציאת פתרון ל"דיור בר-השגה".

ה-work shop  נערך במשך 96 שעות ברציפות - 4 יממות מלאות, שבהן תכננו הסטודנטים "קפסולות" מגורים, במרוויחים הקיימים בין בניני המגורים בת"א. ה"קפסולה" המתוכננת יכולה "להתרבות" בהתאם לצורך ול"שכפל" את עצמה, כך שתייצרנה הזדמנויות למגורים למספר רב של אנשים. אופן ההתחברות למבנים הקיימים חופשית וכיד הדמיון והיצירתיות של הסטודנט המתכנן. אפשרות הנגישות לקפסולה היא מן הבניינים הצמודים, או ישירות. כל יחידת מגורים תכלול מטבחון, חלל לינה, חלל רחצה ושירותים. על הסטודנטים יהיה לתכנן על-פי עקרונות בנייה ירוקה ואקלימית תוך התחשבות בסביבה הקיימת. העבודה תתבצע כעבודת צוות בסדנאות המחלקה.

בסיומו של מרתון העשייה, התקיימה הגשה חגיגית של הפרויקטים והעבודות הנבחרות זכו בפרסים, ותוצגנה בתערוכה שתתקיים בכנס השנתי של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה "גוונים", במאי 2012.

ראש המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים, אדר' ירי דה-לנגה: "אנו שואפים כי הדיון בנושא הצדק החברתי, ובייחוד הדיון על דיור בר השגה תוך התייחסות למצב הקיים, יביא בסופו של התהליך למוצר אשר ייתן פתרון תיאורתי, ואולי אף מעשי. מי יודע, אולי מישהו עם תעוזה ומעוף יאמץ את אחד או כמה מרעיונות ה"קפסולות", ובזה נתרום את חלקינו לתהליך החברתי".

חדש במרכז - לימודי סאונד והנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה

אינג' יוסי חזן, מהנדס אלקטרוניקה ומחשבים ומרצה לרובוטיקה במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, נבחר לתפקיד ראש המחלקה להנדסת מכונות. המחלקה להנדסת מכונות, שהחלה את פעילותה עם פתיחת סמסטר אביב תשע"ב, היא המחלקה ה- 17 במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, והתמחותה היא בתחום המכטרוניקה.

התמחותו של חזן הוא בתחום הרובוטיקה להצלה, קטגוריה הנחשבת לקשה ביותר. בעקבות הצלחה והישגים חוזרים של קבוצות שהוביל יוסי במשך השנים, תוך כדי שיתופי פעולה עם חברות בתחומי הטכנולוגיה, הוזמן חזן לשמש כשופט בתחרות הרובוקאפ ג'וניור הבינלאומית שתתקיים במקסיקו בקיץ 2012. יוסי נבחר להיות אחד מששת השופטים הבינלאומיים שירכיבו את הוועדה בתחום ההצלה. בנוסף הוא מועמד להשתתף בוועדה הטכנית, שתקבע את ההנחיות והכללים המקצועיים למשתתפי התחרות.

עם התחלת פעילותה של המחלקה סאונד - קול, הקלטה והגברה, התבשר המרצה לעריכת פס-קול עמי ערד, על זכייתו בתחרות הטלוויזיה לשנת 2011 של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה, על פס-קול לסדרת הדרמה הטלוויזיונית "פלפלים צהובים" - קשת, ערוץ 2.

הוענקו מלגות הצטיינות לכ- 62 סטודנטים ומלגות ע"ש דוד גאלאל

62 מלגות הצטיינות והצטיינות יתרה הוענקו לסטודנטים נבחרים במחלקות השונות. ברכות למלגאים ולמצטיינים. כמו-כן, זו השנה ה- 20 שמשפחת גאלאל מעניקה 10 מלגות לסטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי באריאל. המלגות מוענקות על-שם בנם דוד ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים בשנת 1992.

לצפייה בצילומי האירוע הקלק/י כאן.YOSSEF_COHEN_252_of_252

 

 

 

 

 

 

 

kolnoa

 

 

 

 

 

 

 

 

hitachadut-hataasiyaim

 

 

 

 

 

workshop


המשך

עדכון אחרון (רביעי, 21 מרץ 2012 14:24)