ספרים רבותיי, ספרים

חברי סגל המרכז האוניברסיטאי עוסקים רבות במחקר ולאחרונה אף ראו אור בהוצאות מכובדות מספר ספרים המאגדים בתוכם מחקרים נחשבים:

Phase Interaction in the Metal-Oxide Melts-Gas-System: The Modeling of Structure, Properties and Processes הוא ספרו של רקטור המרכז האוניברסיטאי, פרופ' מיכאל זיניגרד. ספר זה הינו מונוגרף, סיכום מחקר רב שנתי, המסכם את עבודתו המחקרית של זיניגרד שנעשתה בשיתוף תלמידיו מהאקדמיה ברוסיה בתחום פיתוח חומרים ב-20 השנים האחרונות. הספר סוקר את השיטה והמודל שפותחו על ידו לפיתוח חומרים לפי דרישת הלקוח. הספר יצא לאור לראשונה בהוצאת האקדמיה הרוסית למדעים, ולאחרונה ראה אור גם בשפה האנגלית בהוצאת "שפרינגר" היוקרתית. Patriotism: Insights from Israel הינו ספרו הראשון של ד"ר אייל לוין, מהמחלקה לישראל במזרח התיכון ומדעי המדינה. הספר שראה אור בהוצאת הספרים היוקרתית: Cambria Press, עורך מסע אל לב הפטריוטיזם ובוחן מה מוביל להתנהגות פטריוטית, מה מעצב אותה ואילו גורמים חברתיים משפיעים עליה. הספר שממצאיו מבוססים הן על ניתוח סטטיסטי והן על ראיונות עומק, מהווה עניין למומחים ולסטודנטים מתחום החברה והפוליטיקה, במיוחד אלו אשר מחקריהם מתמקדים בהתנהגות חברתית בהקשרים פוליטיים. "מלקוטי שושנים ועד בריגדת הנייר: סיפורו של בית עקד הספרים ע"ש שטראשון בווילנה" הינו ספרה של ד"ר פרידה שור, מנהלת הספריה, שרואה אור בימים אלו. ספר זה מביא את סיפורה של ספריית וילנה הנודעת, שנוסדה על בסיס ספרייתו הפרטית של ר' מתתיהו שטראשון ושמשה אבן שואבת לשוחרי דעת, משכילים, רבנים, תלמידי חכמים וחוקרים, ואף נחשבה לאחד מסממניה המובהקים של אווירת הלמדנות שאפיינה את 'ירושלים דליטא'. סיפור הספרייה מתואר  מראשיתה ועד לחורבנה בידי הנאצים, ואת השתלשלות העניינים שהוליכו את שרידיה למכון ייוו"א בניו-יורק, להיכל הספרים הליטאי הלאומי ולישראל. בספר משתקפים חיי ההשכלה והתרבות היהודית בווילנה, התנועה הציונית, הלשון העברית והיידיש ועוד.

פרוייקטי מחקר חדשים

המרכז האוניברסיטאי וצוות רשות המחקר מברכים את חוקרי המרכז על זכייתם במענקי מחקר במהלך חודשים אוקטובר - פברואר:


1. ד"ר אלברט פנחסוב (רמ"ח ביולוגיה מולקולרית) עבור זכייתו בפרויקט בנושא: "Indefication of key regulatory proteins in formation of spatial memory" מטעם המכון לפסיכוביולוגיה בישראל (דרך אוניברסיטת תל-אביב).

2. ד"ר אלכס שכטר (רמ"ח כימיה ביולוגית) עבור זכייתו בפרויקטים בנושאים הבאים:   "ניהול הספק במערכי מקורות אנרגיה היברידים" במימון משרד הביטחון.
"אנודה מתקדמת לתאי דלק מתנול ישיר" במימון משרד התשתיות.
3. ד"ר נפתלי גולדשלגר (מהמחלקה להנדסה אזרחית) עבור זכייתו בפרויקט בנושא: " איתור מוקדי רטיבות ונזילות תת קרקעיות באמצעות שילוב בין מערכות מכ"ם חודר קרקע, ומערכות אלקטרומגנטיקה השראתית" במימון חברת "יובלים".
4. פרופ' יורי ריבקוב (רמ"ח הנדסה אזרחית) ופרופ' גריגורי אגרנוביץ (המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה) עבור זכייתם בפרויקט בנושא:" אופטימיזציית מערכות לפיזור אנרגיה משולבות לצורך שיפור תגובת מבנים לרעידות אדמה" במימון משרד התשתיות.
5. פרופ' יוסף פנחסי (דיקן הפקולטה להנדסה), פרופ' אשר יהלום, פרופ' אנטולי ליפסקי וד"ר נדה מיטב (שלושתםמהמחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה), עבור זכייתם בפרויקט בנושא: "פיתוח מודלים מתמטיים של משטרי פעולה ברשתות חשמל למטרת אופטימיזציה" במימון משרד התשתיות.
6. ד"ר אלון קופרמן (מהמחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה) עבור זכייתו בפרויקט בנושא: "מערכת אנרגיה מבוססת תאי שמש לחייל חי"ר" במימון משרד הביטחון.
7. ד"ר מרינה ניסנביץ (מהמחלקה להנדסת כימיה) עבור זכייתה בפרויקט בנושא: "פיתוח שיטות להפקת דלקים ביולוגיים במערכות טיפול בשפכים כתחליפי נפט לתחבורה" במימון משרד להגנת הסביבה.
8. ד"ר גדי פנחסי (מהמחלקה להנדסת כימיה) עבור זכייתו בפרויקט בנושא: "פיתוח מערכת להפקת אנרגיה תוך ניצול זבל חקלאי וביתי על בסיס ראקטור גזיפיקציה ומנוע קיטור קטן" במיומן משרד הגנת הסביבה.

ומה עוד קורה אצלנו?

הקרנת סרטי בוגרים - ביה"ס לתקשורת

הקרנת סרטי הגמר של בוגרי המחזור השלישי במסלול לימודי טלויזיה וקולנוע של ביה"ס לתקשורת במרכז האוניברסיטאי התקיימה ביום רביעי 14/3/12 בסינמטק ת"א. יבול השנה כולל 7 סרטי גמר אותם יצרו 19 תלמידי המחזור השלישי, בהם שעשועון טלוויזיה אחד, סרט תעודה אחד, וחמישה סרטים עלילתיים. במהלך הערב הוענקה תעודת הוקרה לשחקן זאב רווח מטעם ביה"ס לתקשורת. ואלו שמות הזוכים:

 

 

פרס הבימוי:
מקום ראשון:
הילה בן שימול - "להיבנות  ממנה".

העלילה: יעקב ושרה, בני זוג חרדי ליטאי מירושלים, נשואים זה 10 שנים ללא ילדים. הסרט עוקב אחר שבועיים שבהם הם עוברים ניסיון נוסף של סידרת טיפולים, בדרך הנכספת לזכות בילד. במהלך זמן זה מתמודדים שרה ויעקב עם הכאב העצום הכרוך בעקרותם, מתוך אהבתם הגדולה, הגוברת ומתעצמת.

מקום שני: שני מיטל-דהן - "מחוץ לחממה".

העלילה:

נטע, יתומה מאם, מתבגרת ומרדנית ממושב דתי מבוסס, נאלצת פתאום בעקבות התקף ליבו של סבה האהוב לקחת על עצמה את כל צורכי המשק, זאת רק כדי לגלות שבעצם היא עדיין ילדה שזקוקה לחיבוק של אבא.

מקום שלישי: מוריה דביר - "לא מוכן לזוז".

העלילה: סיפור אהבה מתפתח בין סטודנט לחברתו ללימודים, אך אביו מתנגד לקשר בשל מוצאה האתיופי. הבחורה נפגעת ומנתקת קשר עם הבחור, אשר מצידו פוצח במחאת יחיד בשד' רוטשילד, ולא מוכן לזוז משם עד שתתרצה ותחזור.

 

פרס הצילום:
מקום ראשון: ברוך כהן -
"להיבנות ממנה"

מקום שני: יונתן שיוביץ, מיקי לנגנטל וחנה הלוי -"שחר חדש".

העלילה: שחר הוא נער בן שבט פרימיטיבי המתגורר במערות, מלקט וצד את מזונו. החלום והיוזמה שלו בעקבות סיפורי ראש השבט דוחפים אותו, למרות הסכנה והתנגדות אביו, לגילוי מפתיע המציל את השבט כולו.

מקום שלישי: שקד סיני - "סבתוש".

העלילה: אדם רק רוצה לחיות כמו כל צעיר, עם כל הבילויים והריגושים והאהבות, אבל כשהסבתוש שלך שאיתה אתה גר היא ניצולת שואה החיים שלך בהכרח מקבלים גוון מקאברי משהו.  

 

פרס העריכה:
מקום ראשון:
מעיין סמדג'ה בן-אלוש - "לא מוכן לזוז"

מקום שני (משותף): תהל דהרי - "מחוץ לחממה"

מקום שני (משותף): יהודית כהנא - "להיבנות ממנה"

פרס חביב הקהל:

"לא מוכן לזוז" - מוריה דביר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zinigrad

 

eyal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

seret1

מתוך "להיבנות ממנה"

 

 

seret

מתוך "מחוץ לחממה"

 

המשך  

עדכון אחרון (חמישי, 18 אוקטובר 2018 12:54)