המרכז להכוון ולהשמה בעבודה באוניברסיטת אריאל בשומרון מגדיל את תחומי עיסוקיו ומציע שירותים חדשים לסטודנטים.

השתדרגנו - בשבילכם!

החל מקיץ 2010 פועלים במרכז להכוון ולהשמה בעבודה לשדרוג מערך ההשמה. מספר ההשמות גדל באופן משמעותי - והחל מתחילת שנה"ל תשע"א שובצו לעבודה למעלה מ-200 סטודנטים ובוגרים אשר השתלבו בחברות תוכנה, בנקים, בתי השקעות ובחברות מובילות במשק כגון: אינטל, חברת טבע, התעשייה האווירית, בנק הפועלים, שטראוס ועוד.

המרכז להכוון ולהשמה בעבודה משלב סטודנטים ובוגרים של האוניברסיטה בפרויקטים ארציים. בין הפרויקטים הרבים ניתן למנות את "תוכנית חותם" המסבה סטודנטים למקצועות ההוראה, פרויקט "עולים ביחד" המשלבת סטודנטים  ובוגרים בני העדה האתיופית במשק הישראלי, פרויקט "מתמחים" המשלב סטודנטים ירושלמיים להתמחות במסלולים ייעודיים בעיר, פרויקט גיוס יועצים פנסיוניים עבור חברת מגדל ופרויקטים נוספים.

אז מה חדש?

קו"ח מובנים - המרכז להכוון ולהשמה בעבודה עם הפנים קדימה: בימים אלו עלתה לאתר האינטרנט של האוניברסיטה מערכת קו"ח מובנית. המערכת בונה בצורה מקצועית את קורות החיים של המועמד ע"פ נתונים שהזין, ומאפשרת למעסיק קבלת קו"ח איכותיים המסודרים בנוחיות המרבית. המערכת מסדרת את נתוניו של המועמד על פי קריטריונים ברורים ומבנה את ניסיונו של המועמד עד לרמה הפרטנית ביותר של הקורסים וההשתלמויות הרלוונטים עבור המשרה המבוקשת ובכך משפרת את סיכויי קבלתו.

ראיון פנים אל פנים מהבית - שירות חדש נוסף של המרכז להכוון ולהשמה בעבודה  מאפשר לעבור ראיון מקדים פנים אל פנים מהבית! לראות את הלבן בעיניים ללא צורך בהגעה לקמפוס! הראיון מתבצע באמצעות מצלמות אינטרנטיות ע"י מגוון תוכנות מתקדמות. במהלך הראיון המקדים בוחנות רכזות ההשמה יחד עם המועמד את שפת הגוף שלו ונותנות לו כלים ועצות לראיון עבודה מוצלח. ניסיון העבר מראה כי מועמדים אשר עברו הכנה לראיון עבודה אצל רכזות ההשמה הם בעלי סיכויי קבלה גבוהים יותר למקום העבודה!

באור הזרקורים

פרויקט נוסף של המרכז להכוון ולהשמה בעבודה הוא חשיפת הסטודנטים והבוגרים לשוק העבודה הם מבחינת היצע תחומי העיסוק לאחר הלימודים והן הצעות עבודה קונקרטיות. הדבר נעשה באמצעות ימי זרקור וכנסים תעסוקתיים לסטודנטים אשר נמצאים בשלבי סיום של התואר ולבוגרים. ימי הזרקור הינם ממוקדי תחום.

תחומי הביו - איילת אדווה, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת פארמה-ג'וב, ושולי וונדם מנהלת פרויקטים בחברה סקרו בפני כ-150 סטודנטים לקראת סיום לימודיהם מתחומי הביו השונים - הנדסאי ואקדמי- את אפשרויות התעסוקה והקידום במקצועות הפארמה, ביוטק, מקצועות פארה-רפואיים מדיקל דיוויס, ובכלל זב רמות שכר, תנאים נלווים ואופק ההתקדמות. בנוסף העניקה אדווה "טיפים" משמעותיים מנסיונה כיצד להצליח בראיונות עבודה תוך התייחסות לטיפוסי מראיינים שונים ולתחומי עיסוק מבוקשים, וכתיבת קו"ח מיטביים ומותאמים למשרות ספציפיות. פארמה ג'וב היא חברת השמה המתמחה בהשמת הנדסאים ואקדמאים במקצועות הפארמה, ביוטק, מקצועות פארה-רפואיים מדיקל דיוויס.
ענף בינוי בצה"ל- סגן אלוף דניאל רוד, רע"ן בינוי בצה"ל, נפגש עם סטודנטים בשנים ג'-ד' הלומדים במחלקה להנדסה אזרחית(בניין) אשר שרתו כקצינים בצה"ל. סגן אלוף רוד סקר בפני הסטודנטים את אופי התפקידים בתחום בצה"ל, המבנה הארגוני של יחידת הבינוי ונתן מענה לשאלות הסטודנטים. הרע"ן הציג את יתרונות התעסוקה בצה"ל ובהם - ניהול פרויקטים בהיקף גדול מאוד, שכר ותנאים נלווים מועדפים ופרויקטים ברמת עניין גבוהה.

 בני מיעוטים - קובי קלדרון, מנכ"ל קבוצת גולד, הגיע לאוניברסיטה לסקור בפני הסטודנטים והבוגרים מהמגזר את התפקידים הנדרשים בשוק ולסייע לשלבם בפרויקטי הכשרה לתחומים אלו. דגש מיוחד הושם על תחום ההסברה להכנת אפליקציות לטלפונים חכמים, תחום מתפתח בכלל ובפרט בצורך בדוברי ערבית ברמת שפת-אם בתחום. קבוצת גולד הינה חברה המשלבת פתרונות גיוס אבחון הדרכה, הכוון תעסוקתי, פיתוח מקצועי והשמה לתפקידים בעלי רמת ביקוש גבוהה בשוק העסקי. ביום זה השתתפו כ30 סטודנטים ובוגרים אשר נרשמו והגישו את קורות חייהם לחברה.

על המרכז

המרכז להכוון ולהשמה בעבודה מתאם ומתווך ללא תשלום מזה כ-8 שנים בין חברות ומפעלים מהמובילים במשק הישראלי לבין הסטודנטים והבוגרים של אוניברסיטת אריאל.  

המרכז משקיע מאמצים רבים באיתור מקומות עבודה איכותיים, המציעים משרות המאפשרות לבוגרי האוניברסיטה לממש את הפוטנציאל התעסוקתי שלהם בהתאם להשכלתם האקדמית. כמו כן, מאתרים משרות המקנות לסטודנטים את היכולת לרכוש ניסיון תעסוקתי מקצועי מהותי במהלך הלימודים.

לדברי עינת דיין, מנהלת אגף השיווק באוניברסיטה: "מרכז ההכוון וההשמה בעבודה הוא דוגמה מובהקת לחזונה של האוניברסיטה, השם דגש על מצוינות אקדמית תוך כדי מתן יחס אישי לסטודנטים, דאגה לרווחתם וליוויים הן בלימודים לתארים ראשונים ומתקדמים והן בסביבה תומכת לימודים.

אנו מאמינים שלמצוינות אקדמית צריך להיות גם המשך בחיים המעשיים ובתרומה למשק הישראלי. ההשמה המקצועית היא המשך ישיר של חזון האוניברסיטה - והנושא נתפס בעיננו כמכלול של צרכי הסטודנט ושל המעסיק הפוטנציאלי. המרכז רואה בעצמו מנטור אישי לסטודנט, המלווה אותו החל משלב הקבלה והתאמתו למסלול לימודים, מעקב אחרי כשרונותיו והתאמתו לשילובו האופטימלי במשק - החל מעבודה סטודנטיאלית דרך עבודות סמי מקצועיות ועד לעבודה מקצועית או לתארים מתקדמים ".

 

לחידושים נוספים, פרטים והצעות עבודה פנה למרכז להכוון ולהשמה בעבודה. או בטלפון 03-9371417 

יועצת במרכז ההשמה

 

 

 

 

 

 

המשך

עדכון אחרון (שלישי, 05 פברואר 2013 17:17)