מייק האקבי, מושל ארקנסו לשעבר ומגיש ברשת החדשות FOX NEWS, ביקר  ביום שלישי 1.2.11 כאורח במרכז האוניברסיטאי. האקבי הוא המועמד המוביל בסקרים בקרב הרפובליקנים למועמד לנשיאות ארה"ב, ובסקרים שהתפרסמו לאחרונה בארה"ב הוא גובר גם בהתמודדות מול הנשיא המכהן ברק אובמה.

"האוניבריסטה הזו תפרח"

את יום הסיור פתח האקבי במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, ומשם המשיך להיכל התרבות החדש בעיר. בעת ביקורו במרכז האוניברסיטאי הגיע המושל לשעבר לFEL (מתקן לייזר אלקטרונים חופשיים) ונפגש עם הנגיד, יגאל כהן-אורגד,נשיא המרכז, פרופ' דן מאירשטיין,  והרקטור, פרופ' מיכאל זיניגרד. בעת ביקורו התייחס האקבי לחרם האקדמאים על המרכז האוניבסיטאי ואמר: "אני בטוח שהאוניברסיטה הזאת והקהילה הזאת יפרחו, אבל אני לא בטוח שגם המחרימים יפרחו".

על מדרגות היכל התרבות הביע את התנגדותו הנחרצת לחרם האומנים ואמר כי "היכל תרבות הוא דבר בריא ונצרך. אני בטוח שההיכל יסתדר ללא האומנים המחרימים, אבל לא בטוח שהם יוכלו להסתדר בלעדיו".

גל של ביקורים

במהלך חודש ינואר אירח המרכז האוניברסיטאי קבוצות רבות ומגוונות. בין קבוצות המבקרים הרבות הגיעו גם שתי קבוצות של אגודת העיתונאים. על העיתונאים המבקרים נמנו גם מאיר עוזיאל, עמירה הס, גדעון רייכר וגליה אלבין. אשר סיירו ברחבי הקמפוס, צפו על הנוף המשתקף לעבר קו החוף וביקרו במתקני המחקר השונים בקמפוס. קבוצה בת 20 בלוגרים הכותבים בשפה הרוסית נהנו אף הם מאוויר הפסגות במהלך סיורם בקמפוס שלווה ע"י הרקטור, פרופ' מיכאל זיניגרד. המאיירים בעיתונים לא קופחו אף הם, וסיור מיוחד לקריקטוריסטים התארח במרכז האוניברסיטאי, בין האורחים היו גם הקריקטוריסטים אורי פינק ושי צ'רקה.

כאן אל-ג'זירה מדווחת

אורחים מיוחדים הגיעו במהלך חודש ינואר ליום סיור במרכז האוניברסיטאי. ביום שלישי, 25.1.11, הגיעו נציגי ערוץ אל-ג'זירה דוקומנטל לצלם במרכז האוניברסיטאי. המפיק, מרואן עתאמנה; הצלם, לביב גזמאווי (בוגר בית הספר להנדסאים של המרכז האוניברסיטאי) ועוזר ההפקה עימאד קווסמה הגיעו לקמפוס במסגרת הפקת סרט תיעודי על יהודה ושומרון, אשר ייחד פרק נרחב למרכז האוניברסיטאי, לערוץ הדוקומנטרי של אל-ג'זירה.

נוטעים באריאל

ח"כ אלכס מילר הגיע למרכז האוניברסיטאי לרגל נטיעות לכבוד ט"ו בשבט. גם מזכ"ל מפלגת העבודה הגיע יחד עם חברי מפלגה נוספים לסיור במרכז האוניברסיטאי. הפוליטיקאים ביקרו ברחבי הקמפוס וביקרו במתקן ה-FEL - לייזר אלקטרונים חופשיים.

יום פתוח 

יום פתוח שובר שיאים התקיים ביום שישי 14.1.11 במרכז האוניברסיטאי. כ-1500 מועמדים הגיעו להתרשם מהקמפוס ומאפשרויות הלימוד המגוונות המתקיימות בו. החל משעות הבוקר הגיעו מאות צעירים לשמוע על תוכניות הלימוד השונות באריאל וסיירו במעונות ובקאנטרי קלאב באריאל.

גם סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית במרכז האוניברסיטאי לקחו חלק ביום הפתוח. הסטודנטים, בהדרכת מיכל פוני מנהלת מרכז "עתיד" לייעוץ לימודי ותעסוקתי, העניקו ייעוץ קריירה ממוקד למועמדים שהגיעו ליום הפתוח לצורך הכוון תעסוקתי. הפרוייקט הוכתר בהצלחה מבחינת כל המעורבים - הן המועמדים, אשר נעזרו בשירות וזכו לקבל הכוון תעסוקתי, והן הסטודנטים שקטפו פרי מעמל לימודיהם.

דנה גרטנברג-מילר, סטודנטית לתואר שני במרכז האוניברסיטאי שהשתתפה ביום הייעוץ אמרה כי "רגע לפני שאנחנו פורשים כנפיים לעבר עתידנו המקצועי, כשאנו חוסים עדיין בקינה החם והמטפח של המגמה לתואר שני לפסיכולוגיה תעסוקתית - ארגונית - חברתית, נפלה בחלקנו ההזדמנות הנפלאה להתנסות מקצועית ומתגמלת במסגרת היום הפתוח במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון".היום הפתוח הבא ייערך ב13.5.11

מייק האקבי

המשך

עדכון אחרון (חמישי, 17 פברואר 2011 14:27)