505327-TYMHBS-paslavantriangle


אלישיב הילר, בן 28, נשוי ואב לשלושה ילדים, סיים בשנת הלימודים האחרונה את לימודיו לתואר הראשון במחלקה להנדסת מכונות ומכטרוניקה. לפני כשנה קרא אלישיב את עיתון "שיחת השבוע" ונתקל במדור "חיים יהודיים", בו נכתב אודות הארגון "מתנת חיים" של הרב ישעיהו הבר. הכתבה על הצלת חיים שבתה את ליבו והוא החליט שהוא רוצה להפוך לתורם ולהציל חיים. וכך, נפגשו התורם אלישיב הילר והנתרם, ילד בן 12 בשם מלכיאלי, לו תרם אלישיב כליה. זהו המכתב ששלח אלישיב בו הוא מספר את סיפורו האישי. 

צוות "אימפקט" שלום!
ברצוני לספר על אירוע אישי שעברתי אבל אתן לו הקדמה קצרה:
ישנו פתגם שאומר: "הנותן פת לתינוק (כלומר לילד) צריך להודיע לאימו", ושמעתי פעם ממישהו ששאל מה העניין להודיע לאמא שעשית חסד לבן שלה? הוא ענה כך: שכל חסד שאדם עושה עם הזולת הוא פועל בשני מישורים: המישור האישי - עשיית החסד והעזרה הנקודתית למקבל החסד, וכן המישור הציבורי - בכך שאדם עושה חסד עם זולתו זה גורם לכך שגם מקבל החסד ירצה לעשות חסדים עם הסובבים אותו וכך ייווצר עולם שלם של חסד מתגלגל. זה מה שאומר הפסוק "עולם חסד ייבנה"- שהחסד לא נשאר רק בין מעניק החסד לנותן אלא מתפשט לכל סביבת המקבל וכך העולם נברא, וזה מה שמסביר למה להודיע לאם הילד על נתינת הפת- כדי שהיא תדע ותרגיש שעשו עמה חסד ו"תמשיך" את החסד לסובבים אותה.
ברצוני לספר על האירוע האישי. 
שמי אלישיב הילר, בן 28, נשוי+3, סיימתי השנה את לימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה באוניברסיטת אריאל ואני מלגאי גאה של אימפקט. לפני שלושה שבועות תרמתי כליה וזכיתי להצטרף למעגל תורמי הכליה האלטרואיסטים (תרומה ללא כוונת רווח כלשהו) של ארגון מתנת חיים (אני התורם ה-207). 
את התהליך התחלתי לפני כעשרה חודשים, במהלכם עשיתי הרבה בדיקות ומעט אבחונים וועדת אתיקה. תרמתי את הכליה לילד בן 12 ששבוע לאחר הברית שלו התגלה שכליה אחת שלו לא מתפקדת והשנייה מתפקדת ב-30%. הכליה נקלטה אצל הילד בהצלחה ומתפקדת מצוין, ואני כבר מתפקד בצורה כמעט מלאה כיום. לפני כשבוע הוא חזר לביתו ועוד כחודשיים הוא כבר יוכל לחזור לבית הספר ולחיים כמעט רגילים. סיפרתי לכם את זה כי אני מרגיש שחלק מהרצון שהתעורר בי לעשות את החסד הזה ולתרום כליה לאדם שאיני מכיר נבע מהעזרה שנתתם לי מבחינה כלכלית במהלך התואר ועל זה רציתי להגיד לכם תודה ענקית! תודה רבה על הכל! אלישיב הילר.

תכנית "אימפקט" מונה כיום 30 סטודנטים המשולבים במחלקות האקדמיות השונות, בביה"ס להנדסאים "הנדסאים באריאל" ובמכינה הקדם אקדמית. במהלך שנות הלימודים מושקעים משאבים רבים בקידום, פיתוח והעצמת משתתפי התוכנית, בהיבטים שונים. בין היתר ניתנים למשתתפי התכנית ולחונכים ליווי, תמיכה וטיפול שוטף מצד צוות מרכז שרות לסטודנט. ישנם הסדרי מגורים במעונות עם חונך מלווה, המספק תמיכה חברתית והקניית מיומנויות יום-יומיות לעצמאות. משתתפי התכנית זכאים לתמיכה לימודית הניתנת ע"י מורים להוראה מתקנת, ולתמיכה רגשית הניתנת ע"י פסיכולוגית קלינית. כמו כן, מתקיימות סדנאות להקניית מיומנויות להתמודדות ולתפקוד עצמאי, כגון סדנת כישורי חיים וסדנת זוגיות. הקבוצה מהווה מערך חברתי תומך הכולל פעילויות חווייתיות ומעשירות, כגון ציון ימי הולדת ומסיבות גיבוש. כחלק ממטרת התוכנית, צוות מרכז שרות לסטודנט רואה לנגד עיניו גם את המשך השתלבותם של משתתפי התוכנית לאחר סיום הלימודים בשוק העבודה. למידע נוסף אודות מדור סיוע ורווחה במרכז שירות לסטודנט

alt חזור