"בעוד כשנתיים, המרכז האוניברסיטאי יהפוך לאוניברסיטת המחקר השמינית בישראל; אתם תמשיכו להקפיד על האיכויות האקדמיות, והממשלה תעשה את המוטל עליה לשם כך", כך אמר שר האוצר יובל שטייניץ, בדברו בפני סטודנטים בעת ביקורו במרכז האוניברסיטאי ב- 11 בנובמבר 2010.

בפני אולם מלא מפה לפה בחברי סגל ובסטודנטים, מרביתם הלומדים ל- BA בכלכלה ומנהל עסקים ו- MBA, הסביר השר שטייניץ את משנתו הכלכלית בדבר תכנית תקציבית דו-שנתית. השר סיפר כי הביא רעיון זה מעולמו האקדמי בתחום הפילוסופיה, מעת היותו חבר סגל אקדמי באוניברסיטת חיפה.

כמו כן דיבר השר על נושאים בוערים שעל סדר היום הציבורי. בהתייחסו לנושא המיסוי על הגז אמר: "הגז ומשאבי הטבע האחרים שייכים לכלל עם ישראל, ולמרות הלחצים המופעלים עלי, אדאג שהנכס הזה יישאר בידי הציבור, כמו בכל המדינות, תוך הבטחת רווחיות נאותה למשקיעים". בתשובה לשאלת סטודנטים בנושא תשלום קצבת הבטחת הכנסה לאברכים, אמר: "בניגוד לממשלה הקודמת, אנו פועלים על מנת לשנות את הנורמה שהיתה מקובלת ב- 30 השנה האחרונות, כך שהחוק החדש יעודד יציאה של אברכים לשוק העבודה. יחד עם זאת, לא צריך לשכוח שאנו עם אחד, ואל לנו להתלהם, אלא לעבוד תוך דיאלוג מתמשך זה עם זה".

השר שטייניץ סייר במרכזי המחקר, ביניהם: המרכז למקורות קרינה (מאיץ ה- FEL הישראלי), המרכז לביטחון המולדת Homeland Security, והמרכז לפיתוח חומרים חדשים.

בצילום: הרקטור פרופ' מיכאל זיניגרד מארח את השר באחד ממרכזי המחקר

 

 


1-4

 

גם חברי מערכת ה- NEW YORK TIMES היו פה

במסגרת ביקורם באזור, הגיעו לקמפוס צמרת עיתון ה- NEW YORK TIMES. הקבוצה, ובראשם המו"ל ארתור סולצברגר, העורך הראשי ביל קלר, ראש הדסק הישראלי איתן ברונר, עורכת מדור הדעות וראש דסק החוץ של העיתון - הגיעו לביקור בזק בישראל בן 24 שעות, שבמהלכו נפגשו גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן עם ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד.

 

עיתון ה- NEW YORK TIMES הוא עיתון אמריקני שבסיסו במנהטן, ניו יורק. הוא נחשב לאחד העיתונים החשובים ביותר בעולם, ומופץ ונמכר במיליוני עותקים בארצות הברית ומחוצה לה.

במפגש עם נגיד המרכז האוניברסיטאי יגאל כהן-אורגד, הוא הציג בפניהם את חזון המרכז האוניברסיטאי להפוך לאוניברסיטה השמינית של מדינת ישראל, ועל התלמידים הערבים במוסד. ביקור זה אף זכה להתעניינות התקשורת הארצית, וסוקר במספר עיתונים.

 

בצילום: חברי מערכת The New York Times בעת ביקורם בקמפוס

 

1-3

 

 

 

מבקרים ומעצבים את דעת קהל

עשרות מעצבי דעת קהל ביקרו בחודשים האחרונים בקמפוס המרכז האוניברסיטאי, ונחשפו לפעילות המחקרית הענפה המתבצעת אצלנו, לצד יוזמות חברתיות חלוציות. בין המבקרים אנשי תקשורת רבים, כמו מבעלי חברת התעופה הלאומית אל-על פרופ' איזי בורוביץ', נציגי ארגון Stand with Us, מנכ"ל מועצת יש"ע נפתלי בנט, לשעבר נשיא הפדרציה היהודית האמריקנית ויו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב בובי גולדברג, הפרשן המדיני של ערוץ 2 אודי סגל, הכתב הפוליטי של YNET אטילה שומפלבי, כתב חינוך של האתר - תומר ולמר, כתב החינוך של "הארץ" אור קשתי, הכתב המדעי של "מעריב" אלכס דורון, כתבת תיירות של העיתון הכלכלי "גלובס" אורלי גינוסר, נציגי חברת "פרטיזן" ליחסי ציבור לפלח שוק דוברי הרוסית בישראל ועוד. כמו כן הגיעו לכאן תלמידי בית הספר למנהל ציבורי (תואר שני) של האוניברסיטה העברית.

בצילום: מפגש הנגיד יגאל כהן-אורגד עם הפרשן המדיני של ערוץ 2 אודי סגל

1-2_udi-segal_15
המשך

עדכון אחרון (רביעי, 24 נובמבר 2010 12:33)