47 מצטיינים - בטקס הענקת הדיפלומות

בנוכחות מאות משתתפים - הבוגרים ובני משפחותיהם, הנגיד יגאל כהן-אורגד, רקטור המרכז האוניברסיטאי פרופ' מיכאל זיניגרד וסגל המרצים, התקיים בחנוכה טקס הענקת דיפלומות לבוגרי המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, ביניהם 47 מצטיינים ומצטיינים יתרה. דיפלומות ההנדסאי מוענקות לבוגרים מטעם מה"ט - משרד התמ"ת.

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב, מנהלת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, בירכה את הבוגרים: "ביום חגיגי זה אנו מוקירים את בוגרינו אשר במהלך לימודיהם עמלו רבות, למדו, רצו, פעלו, וידעו לקבל את הביקורת, כי מה שאפיין אותם הוא הרצון לדעת, להתפתח, להתקדם, ולפתח את אפשרויות ההשכלה והמקצוענות".

בוגר המחלקה לתעשייה וניהול בהצטיינות יתרה חיים סער בירך בשם הבוגרים, ובוגר בהצטיינות של המחלקה להנדסת תעשייה וניהול מעוז הנמן הדליק נר שני של חנוכה.

במהלך האירוע הוקרן סרט קצר שזכה בפרס ראשון בעקבות מרתון היצירה "3 ימים וסרט" שקיימה לאחרונה המחלקה לקולנוע ולטלוויזיה. יוצרי הסרט הם צוות סטודנטים בראשם עמד שמואל בן זהב.

6


בוגרת "עצמאית בשטח"

אורטל שרעבי, בוגרת המחלקה לקולנוע וטלוויזיה 2010, סיימה לאחרונה את פרויקט הביכורים שלה - סרט דוקומנטרי על הזמר אריאל זילבר: "בזמן לימודיי התמקצעתי בעריכת וידאו. לקראת סיומם פגשתי במסגרת הלימודים את הבמאי אורי אבירם. השיחה איתו הובילה לתחילת עבודה משותפת, בעידודה וביחד עם ראש מגמת קולנוע וטלוויזיה, חניתה אטון. החומרים היו מעניינים ומרגשים. לאחר קצת יותר מחצי שנה הסרט יצא לאור, והוא הוקרן לראשונה בתל אביב בפני גיבור הסרט ואנשי מקצוע. בהמשך הוא זכה להקרנה ראשונה וחגיגית בסינמטק ירושלים, במסגרת "פסטיבל הקולנוע היהודי" בחג החנוכה. אנו צופים הקרנות נוספות בעיקר באזור הדרום, שם גרים מרבית מפוני גוש קטיף וביניהם אבי פרחן, שאיתו שהה זילבר עד יום הפינוי. אני גאה בהישג שלי, ושמחה על ההזדמנות שניתנה לי על-ידי מוריי".

מפגשים עם התעשייה - הרצאות וסיורים

המחלקה לתקשורת חזותית ואינטראקטיבית יזמה סדרת הרצאות במהלך הסימסטר. את הסידרה פתח הקריקטוריסט עופר זנזורי, על פתרונות בימוי בקומיקס המודרני. עופר הוא יוצר קומיקס והרוח החיה מאחורי האתר www.zanzuria.com, העוסק בעיקר ב"אדירי התכלת", סדרת האקשן-קומיקס הארוכה ביותר בישראל מקום המדינה ועד היום. היא נכתבת בעברית כשפת מקור, ומתרחשת בישראל של היום. בנוסף, הוא משמש כמורה לעיצוב אתרים באינטרנט במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה. בהמשך יתקיימו הרצאות נוספות, והן פתוחות לקהל הרחב.

הסטודנטים מן המחלקה לקולנוע וטלוויזיה מקיימים במהלך הסימסטר סדנת אמן עם דורון פז, שביים את סידרת הטלוויזיה הפופולארית "עספור". במחלקה לאדריכלות ועיצוב הפנים ייפגשו עם אמן התאורה בני גפני.

תלמידי המחלקה להנדסת תעשייה וניהול יבקרו במפעל הבירה "קרלסברג" ובמפעלי התעשייה של קיבוץ יד מרדכי, שבו ייחשפו לתהליכי ייצור, שהם למעשה הליבה בתחום לימודיהם.

ממתגים את "קרן אהבה"

המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה נבחר על-ידי "קרן אהבה" לילדי בית איזי שפירא להוביל את מיתוגה מחדש של החברה. המרכז נבחר מבין מספר מוסדות להשכלה גבוהה בתחום העיצוב, שאליהם פנתה קרן אהבה לשם קיום מיזם זה.

פרט למיתוג מחדש, שיתוף הפעולה כולל עיצוב ליין מוצרים חדש לקידום מכירות, והקמת אתר אינטרנט. מחלקות הלימוד שישתתפו בפרויקט זה הן תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית ועיצוב תעשייתי. קשר זה הוא צעד ראשון בסדרת פרויקטים למשך כשנתיים לפחות.

חלוקת דיפלומות לנגדים בצה"ל
במעמד קצין התקשוב הראשי תא"ל נחום בסלו, בני משפחה ומפקדים, העניק המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה ביחד עם חיל התקשוב 27 דיפלומות הנדסאי אלקטרוניקה לנגדים מן החילות השונים בצה"ל, אשר למדו לתואר במהלך השנתיים האחרונות. זו הפעם הראשונה שלימודים לתואר הנדסאי אלקטרוניקה מתקיימים בחיל התקשוב על-ידי גורם חיצוני. בין הבוגרים ניתן היה למצוא שלוש נשים, וכן שני שוטרים שהצטרפו לקורס הצהל"י.

יחידת הפרויקטים של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון היא זו שהתמודדה וזכתה במכרז הצהל"י להפעלת מחזור לימודים זה באמצעות המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה. בימים אלו החל מחזור נוסף של לימודים במתכונת זהה.

 

 

 

 

 

 

המשך

עדכון אחרון (ראשון, 23 ינואר 2011 11:03)