kenes

   כנסים ואירועים בקמפוס 

 

אוניברסיטת אריאל מביאה רוח חדשה לאקדמיה ולחברה הישראלית, רוח של עשייה, קידמה ותעוזה. על כן, מתהדרת האוניברסיטה במגוון רחב של אירועים. הנה כמה מהכנסים שחתמו את תשע"ג:

 

כנסים:

כנס מחקרי יו"ש

בכנס השנתי למחקרי יו"ש, נערך על ידי המו"פ האזורי השומרון ובוועדת הירדן ואוניברסיטת אריאל בשומרון, מהווה את גולת הכותרת המחקרית למחקרים אזוריים – חברתיים, היסטוריים וסביבתיים – בכל הקשור לשומרון ובקעת הירד. הכנס, ה-23 במספר, הציג את מדד דעת הקהל בנושא ההתיישבות היהודית ביו"ש לשנת 2013. המדד, אשר שנערך זו השנה הרביעית ברציפות, מבוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה ומחובר ומנותח על ידי ד"ר מרים ביליג – מנהלת המו"פ האזורי השומרון ובקעת הירד. ומארגנת הכנס – וד"ר אודי לבל, ראש המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת אריאל.

טרם הצגת המדד הציג פרופ' שלמה חסון, ראש מרכז שאשא למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטה העברית בירושלים, ניתוח של הדילמה הגיאופוליטית של ישראל על רקע התמורות במזרח התיכון.

בכנס נכחו נציגים וחוקרים מכל אוניברסיטאות המחקר בישראל, כאשר למעשה זהו הכנס השנתי הראשון למחקרי יו"ש שנערך לאחר מתן ההכרה הקבועה במוסד כאוניברסיטה.

המושבים בכנס עסקו בנושאי מחקרים בתקופת המקרא; תפקיד הקהילה והעצמה אישית; חקלאות וחקר הצומח והחי; מחקרים בתקופות המשנה והתלמוד והעת החדשה; השומרון – תרבויות ותרבויות-נגד; מים וסביבה ביישובי ההר ובקעת הירדן; שילה הקדומה: יהודה ושומרון - דימוי והשתקפות.

את תואר ההרצאה "המפתיעה" ניתן היה להעניק דווקא לפרופ' יוסי גולדשטיין, אשר הסביר את חשיבותם של הסכמי אוסלו. בכדי לאזן את הדיון, הציג יגאל כהן אורגד, לשעבר שר האוצר וכיום נגיד האוניברסיטה, את האלטרנטיבה המוצעת לפתרון שתי מדינות לשני עמים. ההרצאות ניתנו במסגרת מושב המליאה המסכם בנושא : הסכמי אוסלו- ומה הלאה?

למחרת הכנס נערך סיור אקדמי מודרך לחפירות בתל שילה והסבר על התגליות החדשות במקום.

לכתבה לחץ כאן

\ כנס חקר המוח

 זו השנה הרביעית  שהכנס לחקר המוח התקיים באוניברסיטת אריאל. הכנס ריכז את מיטב החוקרים והרופאים בארץ, אשר הציגו מחקרים מתקדמים בנושא חקר המוח.

בין הנושאים בהם עסק הכנס היו: הקשר בין מחלות פסיכיאטריות לבין מחלות ניווניות; הבנת המנגנונים שאחראיים להתמכרות לקוקאין; הבנת המנגנונים המובילים לצייתנות; חשיבות להתנהגות חברתית; הבנה של התנהגות אימהית ועוד. כמו כן, חלק מהמחקרים עסקו בניסיון ליצור רפואת מנע על ידי חקר החומר הגנטי של אלו שפיתחו הפרעות פסיכיאטריות וקוגניטיביות. השאיפה היא להצליח למנוע את התפרצויות המחלות, עוד לפני שהן מופיעות בעזרת זיהוי הגנים הקשורים למחלות ובכך למנוע מראש את הסביבה שהובילה להתפרצות.

חלקו השני של הכנס עסק בדימות מוחי. קיים כיום ניסיון רב לזהות מחלות שונות במוח באמצעות שיטות לא חודרניות. המטרה בחקר דימות המוח היא לעקוב אחר שינויים במוח, לזהות שינויים בהמוגלובין ולאתר אזורים שעברו שבץ. כמו כן, בכנס גם הוצג מחקר אשר מציג אלגוריתם חדש שמאפשר לעשות סריקת MRI של המוח ולזהות לאחר הסרת גידול, אם ישנו גידול חדש או שלמעשה מה שרואים זו תוצאה של הניתוח הקודם.

כנס המדע בשירות ביטחון המולדת 2013

נושא ה- Homeland Security (ביטחון המולדת) צבר תאוצה בשנים האחרונות וכיום הוא משמש כתחום ראשון במעלה, במלחמה בטרור ובעמידה בפני סכנות המדינה מבפנים ומבחוץ. שדה הקרב העתידי, ישלב אמצעים עתירי טכנולוגיה עילית בתחומים מגוונים: שליטה ובקרה, תקשורת, מכ"ם, רובוטיקה זעירה, אלקטרואופטיקה ועוד. ריבוי המערכות יעלה בהכרח את ההספק הנדרש להפעלתן ויחייב פתרונות ייחודיים למזעור מקורות האנרגיה ולניהול מושכל של חלוקתה. בשל כך, נערך באוניברסיטה במהלך חודש יוני, כנס מחקרי ראשון בנושא: "מדע בשירות ביטחון המולדת".

בכנס לקחו חלק חוקרים ומומחים בתחום מגופים ביטחוניים רבים, ביניהם מפאת, אלביט מערכות, המרכז לחקר גרעיני שורק, הקריה למחקר גרעיני נגב, רפאל ועוד.

בין הנושאים והמחקרים שהוצגו בכנס: מערכות לזיהוי וגילוי מחבלים מרחוק בתוך מבנים ומבחוץ, מיפוי תלת ממדי של עצמים מוחבאים, טכנולוגיות חישה להגנה על רכבות תחתיות, מערכות אנרגיות היברידיות, הנעה של רובוטים המסיירים על הגבול והנעה של כלי שייט, מערכות היברידיות בטנקים, מארזי אנרגיה לשיפור יכולות (החל מחייל הכיר ועד למערכות צבאיות מורכבות), תחבורה ציבורית חשמלית ועוד.

לקריאת הכתבה אודות הכנס לחץ כאן

כנס אריאל השלישי לאתיקה בתקשורת

כנס אריאל לתקשורת נערך, זו השנה השלישית, ביום שני ה- 15.5.13. הכנס הוקדש  השנה לדיון בשורה של סוגיות אתיות בתחום הניו מדיה. הכנס נערך במסגרת המכון לחקר מדיה חדשים, פוליטיקה וחברה, של בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל בשומרון.

בין משתתפי הכנס ניתן היה לשמוע את עו"ד יורם הכהן, לשעבר ראש הרשות למשפט וטכנולוגיה במשרד המשפטים; פרופ' אבינועם רכס, ראש הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית; פרופ' ברוך שוורץ, מבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית; פרופ' קרין נהון מבית הספר למידע באוניברסיטת וושינגטון; איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג; קווה שפרן, איש התקשורת ומפקד במילואים של בית הספר הצבאי לתקשורת היזם; יניב לוי, מייסד "טוטאל מדיה"; עורכי הדין יהונתן קלינגר ויורם ליכטנשטיין.

הפאנל, "תקשורת פתוחה במקומות סגורים", בהנחיית ד"ר אזי לב און ראש ביה"ס לתקשורת, דן בנושא השפעתם של אמצעי תקשורת חדשים על תרבויות ומקומות היררכיים סגורים. הפאנל "פרטיות ותקשורת חדשה", בהנחיית גב' נילי שטיינפלד, מנהלת המכון לחקר מדיה חדשים, פוליטיקה וחברה, עסק בסוגיות אתיות ומשפטיות בעידן המידע. הפאנל "אחריות על תכנים ובעלויות ברשת " בהנחיית ד"ר רפי מן: מרצה וחוקר בבית הספר לתקשורת, התעמק בשאלה למי שייכים תכנים המופצים ברשת והאם צריך וכיצד ניתן להגן על בעלויות של תכנים אלה.

הכנס הראשון לרדיו בניו מדיה

כנס נוסף של בית הספר לתקשורתאשר נערך בסוף חודש יוני, היה הכנס הראשון לרדיו בניו מדיה. הכנס הוקדש לסוגיות מגוונות, העוסקות בהסתגלותו של הרדיו בעידן המדיה החדשים.
במושב הראשון, אשר הנחה דרור רפאל - סאטיריקן ושדרן רדיו ישראלי המוכר מהתכנית "שי ודרור", דנו בכירים מתעשיית הרדיו על אופן הסתגלות הרדיו המסורתי. במושב השתתפו אמיר כהן, מנהל התוכניות של רדיו "ללא הפסקה" 103FM; שרון שפירא, סמנכ"ל תוכן ברדיו אקו FM99; גלעד אמיליו שנקר, מנהל מחלקת התוכניות של גלי צה"ל; מנחם גרנית, מנהל ניו מדיה של רשות השידור; וטל לאור, ראש מסלול רדיו בבית הספר לתקשורת של אוניברסיטת אריאל.

המושב השני, בהנחיית שרון טייכר - תסריטאי, קומיקאי ושדרן רדיו ישראלי, עסק ברדיו האינטרנטי, תוך דיון במאפייניו ומיקומו במפת התקשורת בישראל. בחלק זה הועלו שאלות רבות, כגון מה המשמעות של האזנה לרדיו אינטרנטית שאיננה דווקא בשידור חי או ברכב, כיצד השידור באינטרנט מקל ומגשר גאוגרפית על שימוש בתדרים על פי אזורים, מה המשמעות של רדיו אינטרנטי שאינו דורש זיכיון כמו הרדיו המסורתי, מי קהל היעד של הרדיו האינטרנטי ומה יכולה לכלול תכנית עסקית של רדיו כזה והאם אפשרי לעמוד בתוכנית כזו.
במושב זה השתתפו: אסי זיגדון, מנכ"ל משותף ומנהל תוכן ברדיו "מהות החיים" וממייסדי רדיו "קולי אוזן" המיועד לילדים; יניב מורוזובסקי, מייסד ומנהל רדיו FM109; רני עמרני, מייסד ומנהל "רדיו רן", רדיו פרסי ראשון ליוצאי איראן בישראל; ד"ר רפי מן, מרצה וחוקר בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

בנוסף התקיימו הרצאות בנושא הרדיו "אז והיום". מני פאר - שחקן תיאטרון וקולנוע ומנחה תכניות רדיו וטלוויזיה, סיפר כיצד פעלה התקשורת ברדיו ומה אבד מאז באופיו; לירון תאני, שדרן רדיו, עיתונאי, תקליטן וסטיריקן, דיבר על מאפייני הרדיו ברשתות החברתיות.

בתמונה מימין: דרור רפאל (שי ודרור)

P1080654

לצפייה באלבום התמונות מן הכנס לחץ כאן

כנס חוקרים שנתי: סולידריות יהודית במבחן הדורות

המחלקה למורשת ישראל ערכה את כנס החוקרים השנתי שלה סביב נושא הסולידריות בעם היהודי.

המושב הראשון דן בסולידריות במורשת ישראל. פרופ' אריה נאור דיבר על הסולידריות במורשתו של מנחם בגין; פרופ' יוסף שלמון הציג את ההפכפכות בדעותיו של יחיאל מיכל פינס; פרופ' מקס שטרן הציג הלחנה מוזיקלית המציגה פרשנות לסיפורי התנ"ך.

במושב השני עסקו בסולידריות יהודית בזמן העתיק ובימי הביניים. ד"ר יהלום שלם הציג את הסיבות שבגללן הרמב"ן גינה את נשיאי הקהילה היהודית בגרונה; ד"ר תמר שלמון-מא"ק דיברה על נושא הסולידריות בעת מבחן של מגיפה וחולי; פרופ' אמנון שפירא דן בשאלה "האם הסולידריות היהודית היא תופעה ייחודית".

המושב השלישי עסק בנושא סולידריות בעת החדשה. פרופ' יהודה פרידלנד בחן את הסולידריות על רקע מלחמת התרבות בספרות העברית; פרופ' דוד קאסוטו הציג את השפעת עיצוב בתי הכנסת על השותפות בקהילה; ד"ר ישי ארנון דיבר על הסולידריות שבין יהודי צרפת ליהודי המזרח במאה ה-19.

המושב המסכם בחן את הסולידריות בישוב בארץ ישראל ובמדינת ישראל. ד"ר מירה קצבורג- יונגמן סקרה את תרומת נשות הדסה לישוב ולאזרחים; פרופ' אור-ציון בר תנא דיבר על אי- סולידריות בספרות הארץ-ישראלית, תוך שימוש ב"עצבים" של ברנר ו"השבוי" של יזהר; ד"ר עפרה מצוב כהן הציגה מבחן השוואתי הבוחן סולידריות בקרב יהודים נרדפים באירופה וניצולי שואה.

כנס באוניברסיטת אריאל בדק את האפשרות לעיוות נתונים בוועדה לאלימות במשפחה

במהלך חודש יוני ערכה אוניברסיטת אריאל ערכה את הכנס בינלאומי השנתי בנושא אלימות במשפחה, תחת פסיון "בחינה מחודשת של הדוקטרינות הטיפוליות והשיפוטיות". הכנס, אשר נערך ע"י המחלקה לקרימינולוגיה, בחן האם הנתונים אודות אלימות במשפחה נכונים או שמא התמונה יותר מאוזנת מבחינה מגדרית ולציבור ולמשרדי הממשלה מוצגת תמונה מעוותת.

בכנס הוצגו מגוון נושאים, מהדואליות שבאלימות במשפחה, דרך הפריזמה התקשורתית על נושא זה וכלה במניעה וההתמודדות עם האלימות במשפחה.

מטרתו העיקרית של הכנס היה להציג גישה רב-תחומית ובין מערכתית לסוגיות הקשורות בקונפליקטים פנים משפחתיים, ולהדגיש את חשיבות הטיפול השוויוני בקורבנותיה השונים של אלימות במשפחה: נשים, גברים וילדים. בנוסף תיבחן סוגיית תלונות השווא על אלימות במשפחה, סוגיה שכמעט ולא זכתה להתייחסות מחקרית. בכנס יוצגו ההשלכות האישיות והחברתיות של אלימות במשפחה ודרכי התמודדות עם צדדיה השונים של התופעה. 

פרופ' שטראוס, מאוניברסיטת ניו המפשיר, הנחשב כמומחה הבכיר בעולם בנושא האלימות במשפחה, קיבל את הכבוד להתחיל את הרצאות הכנס. מחקריו של שטראוס, מהמצוטטים ביותר בנושא,. מראים באופן מובהק כי אלימות במשפחה מאופיינת ע"י סימטריה מגדרית והדדיות. לדבריו, אמנם נשים נפצעות יותר ובחומרה רבה יותר, בשיעור של בערך 2:1, ולכן לדעתו צריך לתת עדיפות תקציבית לטיפול בנשים, אבל התמונה לפיה קיימות רק או בעיקר נשים מוכות וגברים מכים היא עוות של הנתונים. הוא גם טוען שזהו עוות מכוון ושיטתי, וכי מופעלים עליו ועל חוקרים אחרים לחצים כבדים ואיומים בנושא זה.

פרופ' שרה בן דוד, ראש המחלקה לקרימינולוגיה, הוסיפה כי היא תומכת בעמדתו של שטראוס ופרסמה מאמר בנושא תחת הכותרת "הפמיניזציה של האלימות במשפחה". המאמר מסביר את התהליכים, שהביאו להדגשה של אלימות כפי נשים במשפחה או בזוגיות, תוך התעלמות ואפילו הכחשה של אלימות נשים כלפי גברים.

בכנס הופיע גם, נצ"מ (בדימ.) ד"ר פיני יחזקאלי, מהמכללה לביטחון לאומי, לשעבר מפקד תחנת משטרה ועורך "משטרה וחברה". לטענתו, בחלק מתחנות המשטרה, שיעור תלונות הכזב מתוך תלונות של נשים על אלימות מגיע ל-50% או יותר. הוא טוען כי קיימת השתקה פוליטית של הנושא הזה, אך לא ניתן להעניש במקרים של תלונות שווא שהוכחו ככאלה.

השופט הרן פינשטיין, בעבר שופט בית משפט השלום וכיום מרצה בחוג לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן, התריע כי פרסום שמו של חשוד בפומבי באמצעי התקשורת, עוד קודם להרשעתו  בעבירה, בשל עיקרון  "זכות הציבור לדעת", פוגעת אנושות בשמו הטוב של החשוד וממיטה קלון על משפחתו.

בסיום הכנס הוקרן הסרט התיעודי "זכות אבות", העוקב אחר מאבקם של ארבעה אבות שהופרדו מילדיהם בתלונות שווא.

 

ביקורי אחמ"ים

ביקור שר התיירות

שר התיירות, חבר הכנסת עוזי לנדאו, ביקר ב- 10/9 בקמפוס וסייר בבניין הספרייה החדש, אשר בתהליכי בנייה מתקדמים. בנוסף זכה השר להצצה ראשונה בתערוכת הצילומים "עטרות מושב ראשון בהרי יהודה 1919-1948",תערוכה המתעדת את הקמת עטרות ליד ירושלים, אל השר לנדאו, שניפגש עם מנכ"ל האוניברסיטה - יורם שי - ונגיד האוניברסיטה, יגאל כהן אורגד, לסיור התלווה ראש עיריית אריאל, אלי שבירו.

DSCF0043

ביקור שר המדע

חבר הכנסת יעקב פרי,  לשעבר ראש השב"כ, נשיא ומנכ"ל חברת סלקום ויו"ר דירקטוריון בנק מזרחי טפחות, מכהן כשר המדע והטכנולוגיה מטעם מפלגת יש עתיד.

השר יעקב פרי היה אורח כבוד באוניברסיטה במהלך חודש ספטמבר, במהלך ביקורו נפגש עם נשיא האוניברסיטה - פרופ' יהודה דנון; נגיד האוניברסיטה - יגאל כהן אורגד; מנכ"ל האוניברסיטה - יורם שי. בהמשך ערך  השר סיור במרכז למקורות ושימושי קרינה. ולסיום ארים כוסית לשנה החדשה ביקב המחקרי ובחווה החקלאית הניסיונית הצמודה ליקב.

DSCF0026

ביקור לוטנט-ג'נרל רוברט פולי

לוטנט-ג'נרל רוברט פולי, אשר קיבל את פרס הכבוד מנשיא ארה"ב, בשם הקונגרס בגין השתתפותו במלחמת וייטנאם ועומד בראש הקבוצה של זוכי הפרס לדורותיהם, הוא הוגה, יוזם ומפעיל התכנית להעצמת מנהיגות וערכים הנלמדת בווסט פויינט. 
במהלך המפגש הציג הגנרל פולי את תכניתו ונערך דיון בנושא שיתוף פעולה עתידי בינו לבין אוניברסיטת אריאל.הביקור כלל פגישה ושיחה עם נשיא האוניברסיטה – פרופ' יהודה דנון – ומנכ"ל האוניברסיטה, עו"ד יורם שי.
כמו כן, נפגש לוטנט-ג'נרל פולי עם חוקרי האוניברסיטה ושמע על מחקרים הנערכים אצלנו, הקשורים לתחומי עיסוקו.

בתמונה: לוטנט-ג'נרל רוברט פולי

 DSCF0078

לצפייה באלבום התמונות מהביקור לחץ כאן

 

אירועים:

טקס חלוקת תארים - פעם ראשונה כאוניברסיטה!

ביוני האחרון התקיים, קיימה אוניברסיטת אריאל בשומרון בפעם הראשונה, טקס חלוקת תארים של אוניברסיטת מחקר מן המניין לבוגרי הפקולטות השונות: הפקולטה להנדסה, מדעי הבריאות, מדעי הטבע , ביה"ס לארכיטקטורה, הפקולטה למדעי החברה והרוח וביה"ס לתקשורת.

באירוע זה כיבד בנוכחותו שר הפנים, גדעון סער. עוד בהיותו שר החינוך, קידם השר, את ההכרה במרכז האוניברסיטאי כאוניברסיטה השמינית בארץ. הוא שמח על ההזמנה להיות נוכח בפעם הראשונה בה יקבלו בוגרי המוסד תואר אוניברסיטאי.

בהצלחה לכל בוגרינו בהמשך דרכם!

 לצפייה באלבום התמונות לחץ כאן

יריד תעסוקה

מרכז הכוון והשמה ערך בחודש מאי את יריד התעסוקה השנתי, ביריד נכחו כ- 47 חברות, ביניהן  תעשייה אווירית, דניה סיבוס, אלתא, בנק מזרחי, בנק טפחות פדקס, עיריית תל אביב , בי"ח אסותא, צה"ל, הסוכנות היהודית, שב"ס משטרת ישראל, פנדור ועוד, החברות אספו כ-2000 קורות חיים לתפקידים שונים, בינהם שמונה אנשים, שנכנסו לפרויקט מיוחד עם אלתא מפעל לויינים של תע"ש, שהפיק קורס בשכר מקיף. השמונה מתחילים השנה (תשע"ד) את לימודיהם ויעבדו במשך ארבע שנות לימודיהם בתע"ש. בנוסף לשכר גבוה, מוענק להם עשרת אלפים ש"ח למימון שכר הלימוד. עם ביום ללימודיהם תינתן להם האפשרות להיקלט בתע"ש

בהצלחה ביריד הבא!

לצפייה באלבום התמונות מיריד התעסוקה לחץ כאן

חנוכת בית כנסת חדש בקמפוס

ביולי האחרון נחנך באוניברסיטת אריאל בית הכנסת, "בית שלום". בית הכנסת הוקם בזכות תרומתם הנדיבה של משפחת מילר, שעלו לאחרונה מבלגיה לירושלים.

חנוכת בית הכנסת, המשרת את הסטודנטים, אנשי הסגל ותושבי אריאל, החלה בסיום כתיבת ספר תורה אשר הושאל לבית הכנסת. ספר התורה הושאל ע"י שבתי מילר, בנו של שלום מילר על שמו בית הכנסת.

בנוסף לספר התורה של מילר, הוכנס גם ספר תורה של אייבון קוק מניו זילנד, שנתרם במיוחד לכבוד בית הכנסת החדש. את טקס הכנסת ספרי התורה וחנוכת בית הכנסת ליוותה תזמורת כליזמרים ועשרות סטודנטים, אנשי סגל ואורחים.

לאחר קביעת המזוזה ודברי תורה מפי הרב מייזלס, נכנסו המשתתפים לראשונה למבנה עם הריהוט המפואר שנתרם על ידי מר חרוטי ויעקב. בלטו בנוכחותם שר המשפטים ושר האוצר לשעבר, עו"ד יעקב נאמן לשעבר שר המשפטים ושר האוצר - והזמר דדי גראוכר שהנעים בקולו לנוכחים.

יגאל כהן-אורגד, נגיד האוניברסיטה פתח את הטקס בברכת שהחיינו. אלדד הלחמי, סגן הנשיא לפיתוח משאבים, הנחה את הטקס שכלל נאומי ברכה של נציגי התורמים ותכנית אמנותית של תזמורת אריאל.

בסיום הטקס הוזמנו המשתתפים לסעודת הודיה בחדר האירועים החדש שלצד היכל בית הכנסת

בתמונות: מבט על בית הכנסת ותהלוכת הכנסת ספר תורה

 bet shalom synagogue 583

יום כיף לחיילי צה"ל

אוניברסיטת אריאל, בשיתוף אריאל ספורט סנטר, אירחה ב-16/7 כ-250 חיילים ומפקדים מחטמ"ר שומרון וחטמ"ר אפרים, כאות הוקרה על פועלם בשמירתם על הגזרה העוטפת אותנו. יום הספורט התחיל באודיטוריום ראאב, בשיחה עם מנכ"ל האוניברסיטה יורם שי, שסקר את פעילותה של האוניברסיטה והיקפי תלמידיה, הודה לחיילים על עזרתם בתחושת הביטחון לסטודנטים ולעובדי האוניברסיטה, הדגיש את חשיבות ההחלטה היכן ומה ללמוד ,וסיים בהזמנת המשתחררים לבחון אפשרות ללמוד בין כותלי האוניברסיטה.

החילים קיבלו חולצות יום ספורט, ולאחר מכן יצאו כולם לריצה משותפת לעבר מתקני הקאנטרי; שם הם השתתפו בתחרויות כדורסל, כדורעף, כדורגל, משיכת חבל ושחייה.

לאחר המאמץ המרובה התפנקו החיילים בארוחת "על האש" מושקעת, בליווי מוזיקה ולאחר מכן נערכה חלוקת גביעים למנצחים בתחרויות.

כל היום הונצח בתמונות ממוגנטות, שהחיילים קיבלו כמזכרת מיום הספורט.

בתמונה: משתתפי היום כיף

 Picture 066

 

alt חזור