שלומית עוזרי וורקנש דרבאו, בוגרות המרכז האוניברסיטאי, הן הזוכות בפרס המר היוקרתי לשנת הלימודים הנוכחית! עוזרי, בוגרת מתמטיקה ומדעי המחשב ודרבאו, בוגרת כימיה ביולוגית, זכו בפרס מטעם המועצה להשכלה גבוהה המעניקה מלגות ע"ש זבולון המר ז"ל שכיהן כשר החינוך והתרבות. מלגות אלה יוקרתיות ביותר והן מוענקות לבוגרים מצטיינים בתואר ראשון, במוסדות ישראלים שאינם אוניברסיטה, ואשר התקבלו בפועל ללימודי תואר שני מחקרי (עם עבודת גמר-תזה) באוניברסיטה, או התקבלו למסלול ישיר לדוקטורט. מדי שנה זוכים 12 סטודנטים בפרס היורתי כאשר מספר הפרסים המירבי למוסד הוא שניים. בשנים שעברו זכו שלושה בוגרים של המרכז האוניברסיטאי בפרס המר.

בטקס הענקת המלגות לקחו חלק ראש המחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה, פרופ' ואדים לויט והמנחה של שלומית עוזרי, פרופ' פרנק עשוש. פרופ' שמואל שחם,דיקן הסטודנטים, בירך את  הזוכות: "אנו גאים בוורקנש ושלומית, בוגרות מצטיינות ונשים שהן דוגמא, כן ירבו, ומאחלים להן הצלחה בהמשך דרכן המדעית."

 התאהבה במקום

שלומית עוזרי, בוגרת המחלקה למתמטיקה ומדעי המחשב, הגיעה למרכז האוניברסיטאי כדי לא להפסיד שנה. "התחלתי ללמוד באוניברסיטת ת"א ולא נהנתי. סבלתי מהיחס הקר והיה לי קשה מבחנה חברתית. אחרי סימסטר אחד עזבתי, וכדי לא להפסיד שנה נרשמתי לסימסטר אביב במרכז האוניברסיטאי באריאל".

עוזרי הגיעה לסימסטר ונשארה לתואר שלם "התאהבתי במקום. היועצות של מדעי המחשב ומדעי הטבע היו כ"כ חמות ולבביות. קיבלתי תחושה שיעשו הכל בשביל לעזור לי". שלומית, שילדה במהלך התואר שני ילדים, מסבירה כי לולא עזרתם ותמיכתם של אנשי הסגל לא הייתה מצליחה לתמרן בין כל מטלותיה ולסיים את התואר בזמן. בזכות היחס האישי היא סיימה את התואר בהצטיינות.

נשארת לחקור

במהלך לימודיה לתואר ראשון פיתחה עוזרי רובוט חברתי מתוחכם שיכול לטפל בילדים עם בעיות קשב וריכוז בסביבה של גן ילדים רגיל. הרובוט נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים.

כיום, לומדת עוזרי לתואר שני במתמטיקה שימושית בבר אילן ועוסקת בפיתוח אלוגריטמים לתעשייה. בנוסף לתואר השני ממשיכה עוזרי במחקרה במרכז האוניברסיטאי יחד עם פרופ' פרנק עשוש. כמו כן, היא גם מתרגלת במחלקות השונות קורסים במתמטיקה.

שלומית והרובוט שיצרה


המשך

עדכון אחרון (חמישי, 17 פברואר 2011 14:36)