סדרת הרצאות ביה"ס לארכיטקטורה

סדרת ההרצאות של ביה"ס לארכיטקטורה הסתיימה החודש בהרצאה חגיגית של הפרופ' אדר' גזינה ויינמילר, אדריכלית בכירה מאוניברסיטת המבורג בגרמניה. ויינמילר, שזהו ביקורה הראשון בישראל, נאמה מול תלמידי בית הספר בנושא חללים ופניהם - עבודה אדריכלית שעוסקת בפני השטח ובחלל שבינו. סדרת ההרצאות של ביה"ס לארכיטקטורה כללה הרצאות אורח בנושאים שונים בתחום - מדי שבוע לאורך הסימסטר הראשון כולו.

sefer

עקירה והשלכותיה

גיליון החורף של כתב העת לנושאי חברה של החוג לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה - "סוגיות חברתיות בישראל" יצא החודש לאור. בגיליון אשכול מאמרים מיוחד על "עקירה והשלכותיה" - במלואת חמש שנים לפינוי חבל קטיף וצפון השומרון. זהו הגיליון ה-11 של כתב העת היוצא במרכז האוניברסיטאי זו השנה החמישית בעריכתו של פרופ' דן סואן ראש המסלול הדו-חוגי.

 

 

בלב הפריים טיים

הסרטים  "דְּתוֹהו"ּ (במאית- יעל גרובר- פוגל) ו"מבעד לעדשה" (במאית -עינב לוין) של בוגרי המחזור הראשון בביה"ס לתקשורת נרכשו ע"י רשות השדור.  מחלקת הדרמה של רשות השידור - הערוץ הראשון הודיעה לביה"ס לתקשורת שבמרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון על רכישה לשידור את שני הסרטים העלילתיים שהופקו כפרוייקט-גמר ע"י בוגרי המחזור הראשון של המסלול לקולנוע וטלוויזיה. הסרטים מיועדים לשידור במהלך החודשים פברואר-מרץ 2011, במשבצת שתוקדש לסרטים עלילתיים קצרים.

2.1

מרכז אריאל לתקשורת ולביטחון

פרס חדש לספרות צבאית

פרס מולדובן לכתיבה צבאית הוענק ב 31.1.11 בטקס במרכז האוניברסיטאי אריאל. הפרס הוענק מטעם מרכז אריאל לתקשורת וביטחון, מכון מחקר חדש, בראשותו של ד"ר רון שלייפר, המוקדש לתחומי לוחמת המידע.

זוהי השנה הראשונה בה מוענק הפרס שנועד לעודד חשיבה צבאית מקורית וחדשנית. התורם, מר סטפן מולדובן, יהודי ניצול שואה, החליט לתרום מכספו האישי "כדי להיות שותף לחיזוקה של ישראל".

הזוכים בפרס הראשון הם פרופ' זכי שלום, חוקר במכון למחקרי ביטחון לאומי באונ' תל- אביב וד"ר יועז הנדל, עיתונאי וחוקר במרכז באס"א, על ספרם "תנו לצה"ל לנצח" שיצא בהוצאת ידיעות ספרים. הספר מפריך את הגישה הנפוצה ש"אין פתרון צבאי לטרור". הספר "מודיעין תלוש מן הקרקע" של אליהו דקל זכה בפרס שני.

בטקס הוענקו שתי תעודות הוקרה על ספרים שתרומתם בלטה במיוחד. פסח מלובני, קבל תעודת הוקרה על ספרו "מלחמות בבל החדשה" על צבא עיראק. תעודת ההוקרה הנוספת הוענקה למשפחתו של מחבר הספר "הלוחם האוטונומי" רוני שפיגל ז"ל. ספרו של שפיגל, שנפטר טרם הזכייה, עוסק בבחינת הטכנולוגיה בשימושים צבאיים עתידיים.

פרס חייקין לד"ר רון שלייפר

ד"ר רון שלייפר, ראש מרכז אריאל לתקשורת וביטחון, זכה בפרס חייקין היוקרתי של אוניברסיטת חיפה המוענק מדי שנה לחוקר אחד אשר הוציא ספר משמעותי בנושא גיאואסטטרטגי. ד"ר שלייפר זכה בפרס בגובה 50,000 ₪ על ספרו "לוחמה פסיכולוגית". הטקס נערך בקתדרה ע"ש ראובן חייקין באוניברסיטת חיפה בתאריך ה19.1.11 בנוכחות בני משפחתו של חייקין.

כנס ישראל במצור

כנס בנושא היביטים פיזיים ותקשורתיים לתרחישי מצור אפשריים בישראל נערך בתחילת חודש ינואר. בכנס נעשה דיון תיאורטי על יכולתה של מדינת ישראל לעמוד בלחצים של סגר מסוגים שונים, וכיצד על מדינת ישראל להתמודד עם תרחשים אלו בטווח הרחוק.

 

טקס הענקת פרס מולדובן

המשך

עדכון אחרון (חמישי, 17 פברואר 2011 14:32)