קאנו מבטון וסוכה הודית

במסדרונות בית הספר לארכיטקטורה דלקו האורות שעות רבות החודש: בראשיתו התקיימה בנמל יפו תערוכת סוף השנה, שנקראה "זהות מקומית". בתערוכה הוצגו למעלה מ- 60 עבודות, תוך התמקדות בפרויקטי הגמר של בוגרי בית הספר לשנת תש"ע - 2010. תכנון, עיצוב והקמת התערוכה היו פרי עבודתם המלא של הבוגרים והסטודנטים (לצפייה בקטלוג הבוגרים לחץ/י כאן).

לראשונה בישראל, ביוזמת האדריכל מתי אבשלומוב התקיימה תחרות השטת סירת קאנו מבטון. הרעיון לתחרות מבוסס על תחרות דומה המתקיימת בארה"ב, והיא היתה פתוחה לסטודנטים מכלל בתי הספר לארכיטקטורה, עיצוב והנדסה. בתחרות הוענקו בפרסים כספיים בשווי כולל של  20,000 ₪, והיא זכתה לחסות החברות "נשר" ו"אקרשטיין". לצפייה בצילומים מן התחרות לחץ/י כאן.

הסטודנטיות מאיה לנדביגר-ולקין וגליה שיכמנטר נבחרו מטעם בית התפוצות, להציג בתערוכה לתכנון ובניית סוכות שייצגו קהילות יהודיות שונות בעולם. התערוכה עסקה במושג "ארעיות", והיא התקיימה בחול המועד סוכות. סוכת הסטודנטיות ייצגה את קהילת בני ישראל בהודו. לכתבה על התערוכה לחץ/י כאן.

בוגר בית הספר חיים קזס זכה עם קבוצתו בתחרות "72 שעות פעילות עירונית" במסגרת הביאנלה בבת-ים. לכתבה על האירוע קרא/י כאן.

 

"היבטים כלכליים וחברתיים במערכת הבריאות בישראל" - ספר חדש

עורכת הספר, העוסק במדיניות הבריאות בישראל, היא ד"ר רחלי מגנזי, מרצה בכירה במחלקה למנהל מערכות בריאות במרכז האוניברסיטאי. אסופת המאמרים מאירה היבטים כלכליים, חברתיים וארגוניים שונים של מערכת הבריאות בישראל, תוך התייחסות לממדים של יעילות, שוויון ואיכות. פרקי הספר כוללים מאמרים אשר נכתבו על-ידי בכירים ומומחים ממערכת הבריאות בתחומי ארגון, כלכלה ומנהל, ובהקשר לסוגיות אקטואליות. הספר נערך בשיתוף עם פרופ' גבי בן נון, פרופסור חבר באוניברסיטת בן-גוריון וממייסדי מכון גרטנר, וכאמור על-ידי ד"ר מגנזי, שגם מנהלת פרויקטים במכון. נציגים נוספים בספר מן המרכז האוניברסיטאי: פרופ' יאיר שפירא, דיקן בית הספר למדעי הבריאות, ופרופ' יהושע שמר. לצפייה בכריכת הספר - לחץ/י כאן. לקבלת מידע נוסף על הספר - לחץ/י כאן.

"מתג של שבת" בבית הנשיא

במסגרת פסטיבל המדע שקיים משרד המדע והטכנולוגיה בחול המועד סוכות, התקיימה תערוכת פיתוחים מדעיים בבית הנשיא. אחד הפיתוחים שנבחר לתצוגה הוא פיתוח של המרכז האוניברסיטאי. הפיתוח מאפשר פתרון טכנולוגי לסוגיה הלכתית של איסור עשיית מלאכה בשבת כמו הפעלת מכשירים חשמליים ואלקטרוניים, איסור המקשה על אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים הזקוקים להפעלת מכשירים חשמליים בשבת לשיפור איכות חייהם. "מתג של שבת" פותח במעבדות המחלקה להנדסת מכונות ומכטרוניקה, והוצג על-ידי פרופ' צבי שילר וד"ר ניצה דוידוביץ'. להרחבה על הפיתוח קרא/י כאן.

פערים דיגיטליים בחברה הישראלית

מחקר חדש של ד"ר אזי לב-און ראש המסלול לתקשורת חדשה ודיגיטלית בבית הספר לתקשורת, והסוציולוגית ד"ר סבינה ליסיצה, מצא הבדלים משמעותיים בין יהודים לערבים, בכל הקשור לנושא הדיגיטלי. תוצאות המחקר הוצגו בכנס הים-תיכוני החמישי למערכות מידע. המחקר, המתבסס על הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מ- 2008, כלל למעלה מ-7000 משיבים, ומתייחד בכך שבדק לא רק את הפערים בגישה לאינטרנט, אלא גם את השימוש בכלים אינטראקטיביים ברשת כמו פורומים וחדרי צ'ט. מתוצאותיו עולים פערים בין קבוצות באוכלוסיה כמו חילונים לדתיים ולחרדים, ובין יהודים לערבים. לכתבה מלאה על המחקר קרא/י כאן.

 

2

סוכתן של הסטודנטיות מאיה לנדביגר-ולקין

וגליה שיכמנטר מוצגת בחצר בית התפוצות


המשך

עדכון אחרון (חמישי, 21 אוקטובר 2010 12:09)