משפרים את איכות קרם ההגנה מן השמש

למרות חום יולי-אוגוסט וחופשת הקיץ, קרוב ל- 200 אורחים הגיעו לקמפוס שלנו במהלך אוגוסט, לשני מפגשים אקדמיים. האחד מהם, ביוזמת דיקן הפקולטה למדעי הטבע פרופ' אלכסנדר דומושניצקי, התקיים בשיתוף הקרן הלאומית למדע ועסק במשוואות פונקציונאליות דיפרנציאליות ויישומיהן. הסדנה אירחה קרוב ל- 60 מדענים מ- 16 מדינות מרחבי העולם, ביניהן ניגריה ומוזמביק.

במסגרת הכנס הבינלאומי השישי לבניית מודלים מתמטיים וסימולציה ממוחשבת בטכנולוגיית חומרים, הוצג בין השאר פיתוח של חוקרי המעבדה לציפויים ולננו-טכנולוגיות של מרכז האוניברסיטי, להגברת יכולות המרכיב העיקרי של קרם ההגנה מן השמש באמצעות טכנולוגיה חדישה שבסיסה בשיטה עתיקת יומין של כתישה באמצעות המכתש והעלי, הנקראת שפעול מכנו-כימי. את המחקר מוביל ד"ר אלכס לוגובסקוי. את הכנס הבינלאומי המתקיים בישראל בתדירות דו-שנתית עורך המרכז לחקר חומרים, הקיים במרכז האוניברסיטאי משנת 1999. המרכז, בראשות  הרקטור פרופ' מיכאל זיניגרד, מקיים קשרי מחקר עם מוסדות אקדמיים מובילים בישראל וברחבי העולם - ארה"ב, אוסטרליה, יפן, גרמניה, סין, פורטוגל, רוסיה, אוקראינה, טאיוואן, מלזיה וקזחסטן. הוא נחשב לאחד מבין ארבעת המרכזים המובילים בעולם בפיתוח חומרים חדשים באמצעות שימוש במודלים מתמטיים. לכתבה על הפיתוח לחץ/י כאן.

2.1

· כוס הפלדה והכדורים לצד המטחנה הפלנטית


עידן יניב מחדש בבית הספר לתקשורת

התכנית "אלבומים ברשת אחרת" של בית הספר לתקשורת היא תכנית תרבות המארחת אמנים מן השורה הראשונה. אבל זו לא עוד תכנית רדיו רגילה, שכן לתכנית הזו ניתן להאזין... אחרת! התכנית מצולמת בפורמט טלוויזיוני לאתר האינטרנט שלנו, וניתן לא רק להאזין לשידור אלא גם לצפות בו. פורמט התכנית הוא ראשון וייחודי מסוגו בארץ, מצולם במולטי-קאמרה, ומשלב בשידור מעברונים, קליפים וכתוביות. קונספט זה מתממש בזכות שיתוף פעולה מורכב ויצירתי בין מסלול הרדיו, מסלול קולנוע וטלוויזיה ומסלול תקשורת דיגיטאלית. יוצר התכנית הוא טל לאור, מנהל תחנת הרדיו. המעצב והמנחה המקצועי של הפורמט הטלוויזיוני הוא ד"ר רמי קמחי, ראש מסלול קולנוע וטלוויזיה. על המלאכה האמיתית עמלים הסטודנטים בתפקידי המפיקים, העורכים, הצלמים, הבמאים, המגישים ועוד. אחד הראשונים שזכה לשידור במתכונת זו הוא הזמר עידן יניב, שהתארח בשידור חי באולפני הרדיו "קול אחר" 106fm, בתכנית "אלבומים ברשת אחרת". במהלך השידור הוא שר, סיפר על עצמו ועל האלבום החדש שבקרוב יראה אור. לקריאה וצפייה בתכנית לחץ/י כאן.

 

2.2

· עידן יניב מתארח באולפני הרדיו של בית הספר לתקשורת

מה האקדמיה חושבת על תוכניות הריאליטי

פרופ' אמיר חצרוני מבית הספר לתקשורת ערך את הספר Reality Television - Merging the Global and the Local  בהוצאת Nova Science (2010). הספר ממפה ומנתח את התפשטות ז'אנר הריאליטי בטלוויזיה ברחבי העולם, וכולל מאמרים מקוריים פרי עטם של חוקרים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם. המחקרים בספר שופכים אור על התכנים וההשפעות של תכניות מציאות מפרספקטיבות פסיכולוגיות, סוציולוגיות וכלכליות, תוך התייחסות לדמיון ולשוני בין הפורמטים המוקרנים במדינות שונות. לעורך הספר היכרות מקרוב עם עולם הריאליטי, כמי ששימש כפרשן בעונה השנייה של "האח הגדול", וכבעל טור פרשנות מדיה באתר NRG של "מעריב". כמו כן הוא נמנה על צוות העורכים של כתב העת האמריקאי ,Communication Research Reports ופרסם עשרות מאמרים בכתבי עת אקדמיים מובילים בתחום המדיה כגון  Journal of Communication, Journal of Advertising, Communication Monographs, Mass Communication & Society.

 

2.3

· כריכת הספר


המשך

עדכון אחרון (שני, 18 אוקטובר 2010 18:27)