כנס אריאל למשפט ותקשורת התקיים באודיטוריום ראאב ביום חמישי ה-30 לדצמבר. הכנס, בראשתו של פרופ' אברהם ציון, עסק בהערכת המצב של ישראל במזרח התיכון. בין האורחים הנואמים היו השר משה (בוגי) יעלון, ח"כ ציפי לבני והח"כ דני איילון. בין המברכים ויושבי דוכן הנשיאות היו נשיא המרכז האוניברסיטאי, פרופ' דן מאירשטיין, הנגיד, מר יגאל כהן אורגד, וראש עיריית אריאל, רון נחמן. כמו כן, חוקרים ועיתונאים בעלי שם מכל העולם נכחו בכנס, והעשירו את באי הכנס בנושאי הדיון השונים.

פרופ' אברהם ציון, יוזם הכנס וראש המרכז למשפט ותקשורת במרכז האוניברסיטאי, סיפר על סקר שנערך באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה על העמשות השונות של העם מול עמדת הממשלה. ממצאי הסקר מעלים כי 88% מן הציבור אינם מאמינים כי ניתן להגיע להסכם שלום תוך שנה. עוד עולה מן הסקר, כי שני שליש מן הציבור לא מאמינים כי פיתרון שתי המדינות הוא בעל סיכוי ממש. פרופ' ציון ציין את ההבדל בין הסיקור התקשורתי בישראל לבין דעת הקהל האמיתית.

"טוב להיות באונ' באריאל"

את הרצאת הפתיחה לכנס נשאה יו"ר האופזיציה, ח"כ ציפי לבני, שפרשה את משנתה הפוליטית על המזרח התיכון. לבני דיברה על תוכנית שתי מדינות לשני עמים ופסקה כי " השאלה מרכזית היא איך מקיימים את הריבונות הישראלית? את השאלה הזו חייבים להכריע בחזון!".

אחריה עלה לנאום ח"כ דניאל איילון, סגן שר החוץ, שפתח באמירה כי "טוב להיות באונ' באריאל, ממשלת ישראל הכירה באריאל כאונ' ואני שמח שמאמיצנו בעניין אכן נשאו פרי". איילון ביקש להעביר מסר לאלו המנסים לערער על הלגטימציה של מדינת ישראל- וקרא מחרימי אריאל לחזור בהם "דין אריאל כדין ירושלים וגורל העם היהודי כולו בארץ ישראל".

כנס בריאות ה-4 בכנסת

ב-16 בדצמבר התקיים כנס הבריאות ה-4 במשכן הכנסת בירושלים ועסק בחמלה במערכת הבריאות. יוזם הכנס, ד"ר (אלמ' מיל') יוסי ווייס, ראש המחלקה למנהל מערכות בריאות, ולשעבר מפקד בה"ד 10 של חיל הרפואה, מסביר מדוע בחר בנושא זה: "החמלה היא מאבות היסוד של תחום הרפואה, אך לדאבוננו, מפאת קשיי היום-יום בעולמנו המודרני, נושא זה נדחק לקרן זוית. דווקא מערכת שצריכה לחרוט על דיגלה את הנושא, אינה מפנה תשומת לב מספקת לעניין - ולכן החלטתי להעלות את הנושא לסדר היום הרפואי-ציבורי. עלינו לשאול את עצמנו, האם בהפיכת הרפואה למדע אנו מעניקים הקפדה יתרה לנתונים, למספרים, ולבדיקות שאמורות לתת פרמטרים מדוייקים ואובייקטיביים, אבל זונחים את ההומאניות?"

מושבי הכנס עסקו בסוגיות הבאות: שירותי בריאות - זכות, חובה או מותרות ?, הפרופסיה והחינוך הרפואי, האם החמלה עוד שם?, האם קיימת חמלה במערכת הבריאות, ו - העזרה לחלש, לנזקק, לגר ולאחר.

בכנס השתתפו סגן שר הבריאות ומנכ"ל משרדו, חברי כנסת, בכירי משרד הבריאות ומערכת הבריאות בישראל, מנכל"י קופות החולים ובתי חולים ציבוריים ופרטיים, דיקני בתי הספר לרפואה, אנשי אקדמיה, נציגי מערכי סיעוד, נציגי ארגונים וולונטריים בתחום הרפואי, נציג צרכני הבריאות וקצין רפואה ראשי.

5-segel


 

המשך

עדכון אחרון (רביעי, 12 ינואר 2011 11:34)