ארכיטקט בני ראובן לוי, יליד ירושלים, הוא בעל תואר מאסטר בארכיטקטורה‏, מבית הספר הגבוה לארכיטקטורה תכנון ושימור של אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק משנת 1986 ובעל ניסיון בין לאומי רב אותו רכש במשרדי אדריכלות בניו-יורק ובבוסטון, ובהוראה באוניברסיטת קולומביה ובמרכז הארכיטקטוני של בוסטון.

מאז חזרתו ארצה בשנת 1990 ועד 2008 לימד לוי במחלקה לארכיטקטורה של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים. החל משנת 2008 הוא מכהן כראש בית הספר לארכיטקטורה של המרכז האוניברסיטאי אריאל  ורואה בתפקיד זה שליחות ואתגר ייחודי לקידומו והנהגתו של בית הספר כמוסד אקדמי מוביל ללימודי אדריכלות בישראל.

בנוסף לתפקידיו האקדמיים ארכ' לוי הוא בעל משרד פרטי לאדריכלות, "בני ראובן לוי, אדריכלות ותכנון ערים", המתמחה באדריכלות של שכונות ובניני מגורים, מבני ציבור, תכנון ועיצוב אורבאני, אדריכלות אקולוגית, עיצוב נוף ועיצוב פנים.

בין הפרויקטים הבולטים שתכנן: שיקום ופיתוח "עיר דוד ההיסטורית" ופרויקטים אחרים סביב חומות העיר העתיקה של ירושלים הכוללים עיצוב ושיקום נופי, שיקום חזיתות, רחובות, שבילים, מבנים טיילות ומצפים. "פרויקט לב העיר ירושלים", עיצוב אורבאני ואדריכלי של שכונות מגורים היסטוריות במרכז הבירה, כולל תכנון השיקום והפיתוח של שכונות "זיכרון יוסף" ו"שבת צדק". "בית שקל", מרכז לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, המכיל סדנאות עבודה , כיתות לימוד, חדרי טיפולים, גן טיפולי ואת משרדי האדמיניסטרציה של הארגון. "בניין ווילר" בקמפוס בצלאל בהר הצופים, הכולל את אדריכלות הפנים של כל חללי המבנה ובנוסף תכנון של המחלקות לתקשורת חזותית, אמנות, צילום, וידאו, אנימציה, ושל משרדי ההנהלה, המנהלה, לשכת הנשיא ו"סדנאות לאמנים צעירים וגלריה ייצוגית בצלאל" בתל-אביב. בנוסף לעבודתו המקצועית והאקדמית  ארכ' בני ראובן לוי חבר בגופים ציבוריים, מקצועיים ואקדמיים שונים.

לוי מספר כי גיוון התלמידים בביה"ס יוצר פסיפס אנושי שמדהים אותו בכל פעם מחדש. "התמהיל הרחב של הלומדים אצלנו ייחודי לביה"ס שחרט על דגלו את הסולידריות וזניחת הדעות הקדומות. מרגש אותי תמיד לראות כי הבוגרים שלנו משתלבים במשרדים הטובים ביותר ומקבלים פידבקים של אנשים בעלי חזון, אכפתיים ובעלי תשתית תאורטית ומקצועית".

 

 

 

 

__


 

 

המשך

עדכון אחרון (רביעי, 23 נובמבר 2011 13:07)