בצלאל קופלאן, מחשמונאים, סטודנט שנה ב' בתוכנית המשולבת של הנדסת חשמל ופיזיקה מתחיל את הראיון בציון העובדה המפתיעה כי הוא בן 20! מלבד העובדה שקופלאן בחר בתוכנית לימודים של כפל תואר המיעודת לסטודנטים מצטיינים - המשלבת לימודים לתואר ראשון בשתי מחלקות יוקרתיות, הנדסת חשמל ואלקטורניקה ופיזיקה, ב4 שנים בלבד - הוא לומד במרכז האוניברסיטאי במסגרת העתודה האקדמית. הוא מציין כי בקמפוס מסתובבים עוד כמה וכמה עתודאים יחד איתו... בין שיעור לשיעור ובעומס הגדול שיוצרת התכנית המשולבת מספיק קופלאן לנפוש בחדרו  שבמעונות הסטודנטים, ומדי פעם מוצא גם זמן לעזור לסטודנטים ממחלקות אחרות בפיזיקה ובתכנות.

קופלאן מספר כי הגיע לאריאל מהמלצה ממקור קרוב... אחותו למדה במרכז האוניברסיטאי לתואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים והיתה מאוד מרוצה. כ"כ מרוצה - שהמשיכה לתואר שני במנהל עסקים.. " אחותי המליצה - אז באתי לראות. הגעתי, התלהבתי ונרשמתי". הוא גם מוסיף כי "החבר'ה ממש טובים. הלימודים בכיתות קטנות ולכן אנחנו מגובשים והלימודים מהנים יותר. נוסף על כך, מזכירות המחלקה באה לקראתנו ועושה מעל ומעבר כדי שנצליח."

אלוף במתמטיקה

מלבד היותו תלמיד בתוכנית השילוב היוקרתית של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה קופלאן הוא גם זוכה מדליית הזהב באולמפיאדת המתמטיקה השביעית. האולמפיאדה היא פרי יוזמתו של דיקן הפקולטה למדעי הטבע, פרופ' אלכסנדר דומושניצקי, ומשתתפים בה סטודנטים מרחבי העולם- ארה"ב, רוסיה,סין, גרמניה, ברזיל, ישראל ועוד. לאולמיפדה שני פורמטים, האחד תחרות בקבוצות והשניה תחרות ליחידים. קופלאן שזכה במדליית הזהב התחרה במסלול ליחידים. הוא גבר על מתחרים מכל מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ, ובכללם הטכניון, והיה הזוכה היחיד מישראל.

 

 

 

P1030172


 

 

המשך

עדכון אחרון (חמישי, 07 יולי 2011 13:38)