קולטים "אציל" נוסף

בימים אלו החל מחזור רביעי של "אציל" ובו כ- 140 צעירים מחבר העמים. זוהי אחת הקבוצות הגדולות ביותר שהגיעה אי פעם לישראל במסגרת "מסע" ו"נתיב", אשר באמצעותם פועלת תכנית זו של המרכז האוניברסיטאי. "אציל" משתתפת במשימה הלאומית שלקחה על עצמה "מסע" - יוזמה של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, להביא לישראל ללימודים וחוויה לפרק זמן משמעותי (סמסטר אחד או שניים) כל צעיר (גילאי 30-18) יהודי בתפוצות.

כל חניכי "אציל"  לומדים עברית, מורשת ישראל ואנגלית, ויוצאים לסיורים במקומות מורשת נבחרים ברחבי הארץ. פרט לתכנית הבסיסית, כל אחד מהם בחר במסלול תקשורת או כלכלה ושיווק, ולומד קורסים בתחומים אלו, ובסך הכל - למעלה מ- 40 שעות שבועיות. כל הלימודים מתקיימים בשפה הרוסית. ארבעה מתוך הקבוצה הגיעו לכאן כדי לכתוב עבודת מחקר אישי במסגרת לימודיהם האקדמיים בחו"ל. לכל אחד מהם איש סגל אקדמי המשמש כמנחה אישי.

כמנהג הצברים, גם המבקרים מחבר העמים תורמים מזמנם לטובת הקהילה המקומית, ויוצאים לפעילויות התנדבות שונות: שתילת עצים בפארק "אתגרים", ציור על קירות מקלטים וצביעתם, עבודה במפעל שיקומי, חלוקת אריזות שי וביקור במועדוניות קשישים, ועוד. פעילות זו מתקיימת בשיתוף עם עיריית אריאל.

את הקבוצות השונות מלווים תשעה אנשי צוות, מרביתם סטודנטים של המרכז האוניברסיטאי. עד כה הגיעו אלינו במסגרת תכנית זו קרוב ל- 400 צעירים. עלות הגעתם לישראל במסגרת זו ממומנת על-ידי "מסע". כרבע מבין אלו שהגיעו במחזורים קודמים נמצאים היום בשלבים שונים של תהליך עלייה לישראל.


5.ovdim_1

צעירות תכנית "אציל"

 

אירוע הוקרה לחטמ"ר אפרים

300 חיילים מחטמ"ר אפרים התארחו לאחרונה על-ידי המרכז האוניברסיטאי ליום הוקרה על פעילותם היום-יומית בהגנה על מרחב השומרון ובקעת הירדן. האירוע, שהתקיים ב"אריאל ספורט סנטר" בעיר אריאל, החל בפעילות חופשית במתקני המקום, הכוללים בריכה, חדר כושר, סאונה, וכן טיפולי מסאג'. בנוסף הועמדו לרשות החיילים דוכני מזון ושתייה לשימוש חופשי. במסגרת האירוע נפגשו החיילים מן היחידות המרחביות השונות עם כ- 140 חניכי המחזור הרביעי של "אציל" - תכנית "מסע" של "נתיב" והסוכנות היהודית במרכז האוניברסיטאי. רס"ן מקי סיבוני, קצין הגמ"ר של חטמ"ר אפרים, סיכם את האירוע: "לדאבוני אנו נמצאים בתקופה מורכבת, שבה נוצרים לעתים מתחים עם התושבים במרחב. לכן האירוע הזה יוצא דופן לא רק בגודלו, אלא גם בהתייחסותו, ומבטא את התודה של היוזמים לא רק במילים, אלא גם במעשים. אני מקווה שהחיילים שלנו יחזרו מפה לעבודה השוטפת עם כוחות מחודשים". באירוע נכחו חיילים מגדודים שמשון, שחר, הבוקעים, ניצן, איתן, מג"ב קלקיליה, מת"ק אפרים וחמ"ל המפח"ט.

5.ovdim

נגיד המרכז האוניברסיטאי יגאל כהן-אורגד ומפקד החטמ"ר אל"מ אבי גיל

המשך

עדכון אחרון (שני, 09 אוגוסט 2010 13:21)