הזרים למצטיינים

טקס מצטייני נשיא נערך בתאריך 23 בחודש מרץ. בטקס המרגש חולקו פרסים ל159 מצטייני נשיא מהמחלוקות השונות. גם סטודנטים לתארים מתקדמים נכחו בטקס וקיבלו אות על הצטיינותם. הסטודנטים המצטיינים זכו גם במלגה כספית כהוקרה על מאמצם והישגיהם. בטקס נכחו ראשי המרכז האוניברסיטאי, נאמו בו הרקטור, פרופ' זיניגרד, ודיקן הסטודנטים שמואל שחם.

טקסי מצטייני הדקן והמצטיינים המחלקתיים התקיימו אף הם בחודש מרץ במחלקות השונות.

P1020602

רעידה במזרח

בשעה בה התרחשה רעידת האדמה ביפן ב10.3.11 התארחו במרכז האוניברסיטאי, במסגרת סימפוזיון ביה"ס לארכיטקטורה, שני אורחים מיפן הפרופ' אדריכל שירו מיטסומונה והפרופ' אדריכל יסואקי מטוסומו. במסגרת הסימפוזיון עמלו תלמידי ביה"ס לארכיטוקטורה על עבודות ומודלים שהוצגו לאדריכלים היפניים. בעקבות רעש האדמה ביפן התראיין האדריכל היפני, פרופ' מיטסומונה, שמתמחה ברעידות אדמה ואשר בנה את המוזיאון בקובה לרעידות אדמה, בכלי תקשורת רבים.

הפיצוץ במתקני הגרעין היפניים חשף את המומחיות של המרכז האוניברסיטאי בתחום רעידות האדמה והגרעין. פרופ' חיים כהן, מהמחלקה לכימיה אשר עבד 37 שנים בכור בדימונה, רואיין בכלי תקשורת רבים בתחום התמחותו - אנרגיה גרעינית. גם יו"ר הועד הפועל של המרכז, אלי כהן, שגרירי ישראל ביפן לשעבר, וד"ר מתי אדן מהמחלקה להנדסה אזרחית (בניין), יועץ הצבא האמריקני לרעידות אדמה שלקח חלק באסונות הטבע בהוואי וקטרינה, וחבר הוועדה הבינ-משרדית לטיפול ברעידות אדמה הופיעו בכל התקשורת.


 

P1020410

 

 

חוקרים משלוחי מנות

מחקרה של ד"ר יערית בוקק-כהן מהמחלקה לסוציולוגיה זכה לפרסום בכלי התקשורת השונים. המחקר בחן את המשמעויות החברתיות הגלומות במצווה הדתית של הענקת משלוחי מנות בפורים. כלי התקשורת בחרו לציין את מסקנות המחקר עם בואו של חג הפורים.

מסקנתה של ד"ר בוקק-כהן היא שלליבה הדתית של מצוות משלוח המנות נוסף נדבך חברתי רחב ומורכב ; ולפיכך נראה שבנוהג חילופי משלוח המנות  גלומים רבדים רבים של משמעויות ומסרים חברתיים. משלוח המנות הפך ברבות השנים לאמצעי חשוב להעברת מסרים מסוגים שונים לאנשים הנמצאים ברשת החברתית של הפרט.

 

 

 

מתכנסים במזרח התיכון

בכנס המזרח התיכון החדש שנערך ע"י המחלקה לישראל במזרח התיכון שהתקיים החודש הגיע לנאום ראש המוסד לשעבר שבתאי שביט. בנאומו דיבר שביט על המצב והשינויים שחלים בימים אלו במזרח התיכון. בתשובה לשאלה מהם הגורמים למהלך ענה שביט: "למעשה הגורם האמיתי למהפכה במצרים הוא הנשיא אובאמה. עד שאובאמה לא קרא למובראק להתפטר לא החלה המהפכה באמת. השלטון יכל לשרוד. אך מרגע שההמון הבין שארה"ב משכה את תמיכתה בשלטון הוא הבין שזו ההזדמנות שלו. בהשוואה, מובראק של 2011 הוא השאה האיראני של 79' ואובאמה הוא קרטר."


 

 

 

המשך

עדכון אחרון (רביעי, 13 אפריל 2011 11:47)