במסגרת קורס שיווק במחלקה לתקשורת חזותית בהנחיית טל לאור הציגו לאחרונה סטודנטים מן המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה את פרויקט הגמר שלהם, שבו חשפו רעיונות למוצרים חדשים, תוספות למוצרים קיימים וגם חלופות יעילות ומשודרגות יותר ממה שמוצע בשוק. מן הסטודנטים נדרש לדמות את העולם האמיתי, ולעבור עם המוצר שאותו המציאו את כל תהליך השיווק והפרסום של מוצר אמיתי.

בין הפרויקטים שהוצגו:

Smart card כרטיס חכם, היודע את זמני כניסת השבת/החג ויציאתם, דואג לכבות ולהדליק את נורת המקרר על-פי זמנים אלו,  ובכך מונע עגמת נפש במקרה של שיכחה, ומקל על אלו המקפידים בכך, אשר לעתים שוכחים לבטל את פעולת הנורה טרם כניסת המועד.

תרופומט מכונה המכילה תרופות שכיחות ומאפשרת קנייה מהירה שלהן ללא צורך ברוקח. התרופומט פועל על-פי עיקרון מכונת פחיות השתייה. המכונה תכיל תרופות נפוצות. יתרונה - בזמינות מירבית ובחיסכון בזמן ללקוח.

כפפוצ' כפפת גומי העטופה בשכבת סקוץ' שמטרתה לעזור בפעולת הניקיון. המוצר יהיה גמיש, קטן יחסית, ניתן לקיפול לנפח מינימאלי ולכן גם קל ונוח לאחסון.

Suit אפליקציה סלולארית המתבססת על מאגר נתונים קיים, המנהלת מערכת השבת הודעות אוטומטית (מפולחת) במצב שבו לא ניתן לתת מענה אנושי לשיחות נכנסות.

הדיסקונקי המצפצף דיסק-און-קי בעל אופציה לאבטחת מידע על-ידי סיסמה. בנוסף יתאפשר מעבר אוטומטי של המידע השמור למאגר מקוון, אשר ממנו תינתן אפשרות לשליפה בכל עת. פונקציה נוספת במוצר - התרעה על ידי צפצוף כאשר כל חלונות סרגל הכלים במחשב נסגרים, וכך נמנעת שכיחת הדיסק-און-קי במחשב בעת סיום העבודה.

קופה ניידת לחיסכון בזמן בעת קנייה במרכול, כאשר התשלום יתבצע תוך כדי הכנסת המוצרים לעגלת הקניות, באמצעות קורא בר-קוד המותקן על העגלה. בנוסף יותקן וו משקל הנועד לשקילת ירקות ופירות, ומסך מגע קטן שישמש לתצוגת החשבון. התשלום יבוצע באמצעות כרטיס אשראי.

מגדיר צמחים סלולארי אפליקציה למכשיר סלולארי שבאמצעותו ניתן יהיה לשלוף מידע מאתר אינטרנט ייעודי לזיהוי הצמחים, או לשלוח את צילום הצמח למאגר המידע. אפליקציה זו שימושית למשל למטיילים ולכוחות חילוץ בשטח, המעוניינים לזהות צמח שגרם לפגיעה בגוף.

חיתול מחליף צבעים המכיל חומר הרגיש לשינויים כימיים הנגרמים מהפרשות שונות של התינוק. פיתוח זה יסייע בידי המבוגר המטפל בפעוט לזהות מתי הגיע המועד להחליף את החיתול.

"אופק מודיעין" אפליקציה בטלפון סלולארי חכם להענקת שירותי מידע לגבי מיקומם של אוטובוסים וקרבתם לתחנה המבוקשת: בכל אוטובוס יותקן אלמנט שיזהה אות לווייני, ישדר את מיקומו בדרכים, וכך יחושב זמן ההגעה לנקודת היעד.

מטען סולארי לטלפון נייד שנועד לשימוש במקרי חירום. בנוסף להיותו נייד וזמין, המטען מופעל באמצעות אנרגיה ירוקה, והינו אקולוגי וידידותי לסביבה.

נציג השופטים אבי יבין, מנכ"ל יבינקום, סיכם את המפגש עם היזמים הצעירים: "כיועץ עסקי ותומך בחברות צעירות אני מאמין כי הבנת התהליך עצמו ומחקר רציני ומעמיק המצביע על מקצועיות, שאותה הפגינו הסטודנטים במיצגיהם, הם הרווח הגדול שיעזור לכל אחד מהם בעולם האמיתי שמחוץ לאקדמיה". בחבר השופטים ישבו גם ירון חרוב מנכ"ל משותף אי.בי.סולשיין, מרק שמואלי מנכ"ל סנטרוניקס ושאול זיו סמנכ"ל נטקום.

מרצה הקורס טל לאור סיכם: "ראינו תוכניות שיווקיות למוצרים אשר עדיין לא שווקו בשוק, תוך כדי יישום קריטריונים, מודלים ומאפיינים שנלמדו במהלך הקורס, בשילוב יצירתיות ומקוריות. אני חייב לציין כי ניכרת השקעה ומחשבה מרובה מצד הסטודנטים, ואני גאה על כך".

 

6

המחשת פרויקט הכפפוצ'


המשך

עדכון אחרון (שני, 09 אוגוסט 2010 13:19)