בין ריצה לשיעור, התנדבות בפנימייה לנוער שוליים במעלה אפרים, עדכון של הבלוג על כפר הסטודנטים במגדלים ומענה לסטודנטים בפורומים כחלק מתפקידו כ"אריאלי" - הצלחנו לתפוס את ישראל זוהר לשיחה קצרה.

זוהר, בן 26 ותושב רמלה במקור הוא סטודנט שנה א' לכלכלה ומנהל עסקים. על הגעתו למרכז האוניברסיטאי הוא מספר: "לפני שנתיים באתי ללוות חבר לפגישת ייעוץ לימודים במרכז האוניברסיטאי. אני הייתי בכלל במקום אחר, לא חשבתי בכלל על לימודים... עליתי בחנייה, נכנסתי לקמפוס - וידעתי שהגעתי הביתה!". ישראל נרשם למכינה הייעודית (אותה סיים במהלך השנה שעברה), והתחיל השנה את לימודיו לתואר הראשון בכלכלה ומנהל עסקים. החבר אגב, עדיין בבית...

על כפר הסטודנטים במגדלים כבר שמעתם??

כהשהגיע לקמפוס, חיפש ישראל דירה באיזור. דרך חבר הוא שמע על כפר הסטודנטים במגדלים ונרשם לראיון. בכפר הסטודנטים מתגוררים 25 בנים ובנות שכולם לומדים במרכז האוניבריסטאי - כל אחד במחלקה אחרת. זוהר מסביר כי השקט והאוויר, כמו גם האווירה יוצרים תחושה של משפחה ממש בקרב הסטודנטים בכפר. זוהר שחשב בהתחלה כי המלגה היא המניע להגעתו, נשאב כולו לעשייה של הכפר: "אני מתנדב פעמיים בשבוע בפנימייה לנוער שוליים במעלה אפרים. החבר'ה שם נפלטו מכל המסגרות והם בעיקר צריכים תמיכה נפשית והעלאה של המורל". שעות ההתנדבות המוגדרות הן 6 בשבוע, אבל זוהר מודה שלא ניתן לעמוד בפיתוי, והוא נשאר תמיד לשעות נוספות...

הבחור עם האייפון

בתחילת השנה הצטרף ישראל זוהר לקבוצת ה"אריאלים" בקמפוס, קבוצת סטודנטים שבאמצעות אייפון שקיבלו מהמרכז האוניברסיטאי הם מצלמים ומדווחים על הנעשה בקמפוס. ה"אריאלים" מפרסמים את הנעשה בקמפוס בפייסבוק, בטוויטר ובפורומים שונים ברשת האינטרנט. זוהר אחראי על כתיבת בלוג שבועי על הנעשה בכפר במגדלים.

לסיום, רגע לפני שהוא רץ לעוד אחד מעיסוקיו הרבים, מספר לי ישראל זוהר כי החלום שלו הוא להרים מופע מוזיקלי גדול בהשתתפות מוזיקאים מהשורה הראשונה, התרומות מהמופע ישרתו את אותם בני נוער איתם הוא מתנדב בפנימייה.

4


המשך

עדכון אחרון (רביעי, 05 ינואר 2011 15:02)