בימים אלה הסתיים הקורס השני להכשרת מהנדסים לתחום טכנולוגיות המים. קורס ייחודי זה הוא השני בסדרה, הנערך בשיתוף האגף להכשרה מקצועית במשרד התמ"ת ושירות התעסוקה. הקורס, שבו השתתפו 22 מהנדסים ממגוון רחב של התמחויות, הכשיר את המהנדסים להפוך לחלק ממאגר מהנדסי המים בישראל, תוך ניצול יתרון ההתמחות המקורית של כל אחד מהם.

תחום טכנולוגית המים הוא תחום נדרש במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, המלמד את התחום במקביל גם לתואר הנדסאי. עקב קשרי הפעולה ההדוקים עם מנהלת המים הראשית בישראל, ופורום המים באיגוד התעשיינים, תופס תחום זה נפח נרחב מן הפעילות במרכז. בקורס הנוכחי חבר המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה לעמותת "קו משווה", אשר עוסקת בהסבת אקדמאים לתעסוקה נכונה בני המגזר הערבי, לסיוע למהנדסים לומדים מן המגזר אשר השתלמו בקורס.

 

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב מנהלת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה: " עם סיום הקורס ובשיתוף פעולה הדוק עם מרכז ההשמה, אנו פועלים במרץ להשמת הבוגרים בתחומי העבודה. אנו מצוים בקשר עם חברות רבות העוסקות במים, אשר יודעות לפנות אלינו לאיתור מועמדים לעבודה - מהנדסים או הנדסאים. בכוחות משותפים הצלחנו בעבר לדאוג ולהשים 60% מבוגרי קורס ההשמה הראשון, הצלחה חסרת תקדים במצב המיתון שפרץ, ואנו מקווים לחזות בהצלחה זו גם בקרב בוגרי הקורס הנוכחי. לעניות דעתי בוגרי הקורס מצוינים בתחומם, שכן מעבר לידע שרכשו במסגרת הקורס, כל אחד מהם מביא עמו התמחות נוספת, אשר רק מעצימה את יכולותיו ונותנת לו יתרון בשוק התעסוקה בתחום המים".

בסגנון אישי ומקצועי

אז אם סיוע בהשמה עסקינן - בשבועות הקרובים יחל יישום של רעיון נוסף שנולד במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה - לימוד ואימון להצגה אישית: איך להעביר "מסר ממבט ראשון - תדמית  וסטיילינג", שיווק ופרזנטציה אישית אפקטיבית, אשר יחזק את הביטחון העצמי ויקדם את הסטודנט או הבוגר להיות בטוח יותר בעצמו ומוביל על חבריו. הקורס מתקיים בשיתוף חברת קארפ לייעוץ תדמיתי. ומיועד לסטודנטים, לאנשים בראשית דרכם המקצועית, לנמצאים על פרשת דרכים אישית או מקצועית, ולאנשים שהתדמית האישית שלהם חשובה להם. לפרטים נוספים - פנה/י ליחידה ללימודי תעודה.

בצילום: עודד דיסטל ראש מנהלת המים הלאומית במשרד התמ"ת מרצה למשתתפי קורס הסבת מהנדסים לטכנולוגיות מים

6.1


המשך

עדכון אחרון (שלישי, 07 ספטמבר 2010 09:27)