את חודש מאי פתח הכנס התלת-יומי "אינטלקטואלים וטרור" של המחלקה למורשת ישראל, שמשך אליו עניין מעצם נושאו, וזכה להצלחה רבה בקרב החוקרים בתחום. גם המרכז לחקר אינטגרטיבי של המוח (IBSCA), קיים את הכנס השנתי, שהוקדש לזכרה של פרופ' אסתר פרידע ז"ל שהלכה לעולמה לפני כשנה והייתה מייסדת המרכז.

מתחרים במספרים

המחלקה למתמטיקה-מדעי המחשב קיימה תחרות נוספת של אולימפיאדה אינטרנטית למתמטיקה. באולימפיאדה השתתפו מאות סטודנטים מאוקראינה, אזרבייג'אן, ארמניה, בולגריה, ברזיל, גיאורגיה, הונגריה, פולין, צ'כיה, רוסיה, רומניה ועוד. בתחרות זו, המתקיימת זו הפעם השמינית, משתתפות קבוצות או בודדים ברחבי העולם. השאלונים מועבדים אליהם באמצעות האינטרנט ועל הסטודנטים, שמספרם הולך ועולה מתחרות לתחרות, להשיב על השאלות בפרק זמן קצוב וקצר. בשלב המוקדמות השתתפו יותר מ-8000 סטודנטים של יותר מ-300 מוסדות להשכלה גבוהה מרוסיה, קזחסטן, קירגיזסטן, בלרוס וסין. מישראל השתתפו סטודנטים מאוניברסיטאות תל-אביב, בר-אילן, וכן מן המרכז האוניברסיטאי. תחרות זו היוותה את שלב הגמר של אולימפיאדה אינטרנטית במתמטיקה של רוסיה.

אולימפיאדת המתמטיקה האינטרנטית מתקיימת משנת 2007. עד כה השתתפו בה אלפי סטודנטים מעשרות מדינות ברחבי העולם. מטרת התחרות היא להגביר בקרב הסטודנטים את המודעות, העניין והאתגר להתמודדות עם בעיות במקצוע זה. לאתר התחרות לחץ/י כאן.

ומה חדש בבניין 55 (ארכיטקטורה)?

ליעד מלכי, סני גיספן וגלעד נצר, סטודנטים מבית הספר לארכיטקטורה, נבחרו להשתתף בקבוצה מצומצמת של שמונה סטודנטים מתוך כלל בתי הספר לארכיטקטורה בישראל, להצגה בסמינר לאדריכלות עם פרופ' דיויד לת'רבורו מטעם קרן עזריאלי. הסטודנטים נבחרו לאחר שכל אחד מחמשת בתי הספר המוכרים לאדריכלות בישראל (אוניברסיטת תל-אביב, בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, הטכניון, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון והמרכז האקדמי ויצ"ו-חיפה) הוזמנו להגיש להשתתפות בסמינר שלושה מועמדים, סטודנטים משנה חמישית בתואר ראשון ומעלה. במסגרת הסמינר הציגו הסטודנטים את רציונל פרויקטי הגמר שלהם מסטודיו שנה ה'.

לֶת'רבורו הוא פרופ' לאדריכלות ויו"ר התוכנית לתואר שלישי באוניברסיטת פנסילבניה. הוא עוסק בהוראת עיצוב ותכנון אדריכלי ובהוראת ההיסטוריה והתיאוריה של האדריכלות, הגנים והערים, ושימש לאחרונה גם כיו"ר הוועדה הבינלאומית מטעם המועצה להשכלה גבוהה להערכת איכות בתי הספר לארכיטקטורה בישראל.

בצילום: מרוץ הכרכרות המסורתי השנתי של בית הספר לארכיטקטורה, תלמידי שנה א', קורס עיצוב בסיסי.  לצפייה בתמונות נוספות מן האירוע לחץ/י כאן.

לצפייה בכתבה מצולמת על התחרות מאתר הלימודים "יורם" לחץ/י כאן.

לצפייה בכתבה מצולמת מערוץ 7 לחץ/י כאן.

hadashut1

המשך

עדכון אחרון (חמישי, 10 יוני 2010 20:18)