פרופ' מיכאל זיניגרד הוא הרקטור הראשון המשמש בתפקיד זה שנבחר מבין הסגל בכיר של המרכז האוניברסיטאי. הוא יליד רוסיה (1945), בעל Ph.D בתחום הנדסת החומרים משנת 1972, ובשנת 1982 קיבל את תואר ה-  D.Sc בתחום הכימיה הפיזיקלית, שניהם מטעם האקדמיה הרוסית למדעים. לפני עלייתו לישראל שימש כפרופסור מן המניין באוניברסיטת יקטרינבורג, רוסיה, שם גם הקים את המחלקה למטלורגיה (חקר המתכות), ועמד בראשה. את עבודתו כמרצה בתחומו במרכז האוניברסיטאי אריאל החל עוד בימיו כמכללה אקדמית, בשנת 1993.

בונה מעבדות ורושם פטנטים

במסגרת עבודתו כחוקר רשם חמישה פטנטים, ופיתח טכנולוגיות בתחום הנדסת החומרים עבור גופים מובילים דוגמת "ג'נרל מוטורס", ממשלת סין והתעשייה האווירית. בשנת 1995 הקים את המעבדה לחומרים מתקדמים, ובשנת 1999 - את המרכז לחקר חומרים. מרכז זה מקיים קשרי מחקר עם מוסדות אקדמיים מובילים בישראל וברחבי העולם - ארה"ב, יפן, גרמניה, סין, פורטוגל, רוסיה, אוקראינה ועוד. הוא נחשב לאחד מבין ארבעת המרכזים המובילים בעולם בתחומו. אחת לשנתיים פרופ' זיניגרד עומד בראש כנס למודלים מתמטיים בהנדסת חומרים (MMT), שאליו מגיעים למעלה מ- 100 חוקרים מכ- 25 מדינות.

ה"שגריר"

בנוסף, פרופ' זיניגרד עומד בראש הוועדה המארגנת לשיתוף פעולה מדעי בין ישראל לרוסיה. קשר זה נוצר ביוזמתו בשנת 2002, ומתקיים בחסות האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, והאקדמיה הרוסית למדעים. מאז 2007 הוא נציג המוסדות להשכלה גבוהה בוועדת החממות הטכנולוגיות של לשכת המדען הראשי במשרד התעשייה והמסחר. כמו כן הוא חבר בכמה אגודות בינלאומיות במדע החומרים. ואם לא די בכל אלה, אזי פרופ' זיניגרד מוצא גם את הזמן למעט ספורט: תוכלו לראותו משתתף באופן פעיל במשחקי טניס-שולחן ("פינג-פונג") באירועי הספורט בקמפוס.

למידע נוסף על תחום המחקר של פרופ' זיניגרד לחץ/י כאן.

4

פרופ' מיכאל זיניגרד

חזור

עדכון אחרון (שלישי, 13 יולי 2010 11:00)