המועצה להשכלה גבוהה (יו"ש) אישרה את פתיחתן של שתי תכניות נוספות לתואר שני - הנדסה כימית ומורשת ישראל. כמו כן העניקה המועצה להשכלה גבוהה (ירושלים) הכרה לתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה. במרכז האוניברסיטאי נלמד תחום זה בשתי מגמות - מגמת פסיכולוגיה שיקומית, אשר בראשה עומדת ד"ר דנה מרגלית, ובמגמת פסיכולוגיה ארגונית-חברתית-תעסוקתית, אשר בראשה עומדת ד"ר הדסה ליטמן-עובדיה. בראש התכנית לתואר שני עומד פרופ' נח מילגרם.

בשנת הלימודים הקרובה תשע"א יתקיימו אם כן לימודי תואר שני בשש מחלקות:הנדסת חשמל ואלקטרוניקה (M.Sc); הנדסה כימית (M.Sc); מנהל עסקים (MBA); מורשת ישראל (.M.A), פסיכולוגיה (.M.A) בשתי המגמות שהוזכרו, וכן עבודה סוציאלית (.M.A.) במסלול פרט, ילד ומשפחה, וכן במסלול ניהול ציבורי ועסקי.

התכניות החדשות

מטרת לימודי המוסמך במחלקה להנדסה כימית במסלול עם תיזה, אשר בראשם עומד פרופ' דוד וולף, היא להעמיק ולהרחיב ידע בסיסי בהנדסה כימית ולפתח יכולת מחקרית ומעשית מוגברת, כדי לטפל בבעיות מורכבות במגוון שטחי הפעילות של המהנדס הכימי: בתעשייה, במחקר, באקדמיה ובהוראה. התכנית המוצעת מכסה תחום נרחב של נושאים בהנדסה כימית, ביוטכנולוגיה, חומרים, מים וסביבה. ההוראה צמודה לפעילות מחקרית בתחומים הנזכרים, בכיוונים בסיסיים ויישומיים כאחד. נושאי המחקר שואפים לענות על צרכי התעשייה הכימית בהווה ובעתיד במגוון רחב של תחומים. הנהלת המרכז האוניברסיטאי רואה חשיבות רבה בפיתוח וקידום של מסלולי מחקר, ומציעה לסטודנטים המשתלבים במחקר מערך מלגות בהתאם לנהלי המוסד.

 

המחלקה למורשת ישראל מייצגת את תפיסת העולם על-פיה הוקם המרכז האוניברסיטאי. חזונה - יצירת מרכז אקדמי-ציוני, העוסק בהוראה ובמחקר בתחומים השונים של מורשת ישראל. מטרת המחלקה - להקנות לכל סטודנט מן המגוון העשיר של הקניין הרוחני של עם ישראל לדורותיו, באמצעות העשרת הידע והמחקר בתחומי מקרא, ספרות ואמנות יהודית, תלמוד ופילוסופיה יהודית, עם ישראל, ארץ ישראל והציונות. בראש התכנית לתואר שני עומד פרופ' אורציון ברתנא. את התואר במורשת ישראל ניתן ללמוד במסלול עם תיזה וללא תיזה. המבצעים תזה יקבלו פטור משכר לימודי וכן פרס מחקר בגובה 1000 ש"ח לחודש למשך שנתיים, זאת במידה שממוצע ציוניהם בתואר הראשון הוא מעל ל-80.  
.

למידע על כלל התכניות לתואר שני במרכז האוניברסיטאי לחץ/י כאן.

 

1

 

 

 

 

חזור  

עדכון אחרון (חמישי, 23 ינואר 2014 15:19)