506359-YQ7u10-paslavanhasama2
\
אוניברסיטת אריאל פותחת את שנת הלימודים תשע"ו עם כ-15,000 סטודנטים, מהם כ-12,000 לומדים לתואר ראשון, שני ודוקטורט, כ-1600 לומדים במכללה הטכנולוגית "הנדסאים באריאל" והיתר במרכז ללימודים קדם אקדמיים. בנוסף, פועלת בת"א היחידה ללימודי חוץ והמשך.

\ במשך חמש שנים ברציפות זוכה אוניברסיטת אריאל להיות המוסד האקדמי בעל מספר המלגאים הגדול ביותר של מלגת IMPACT של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF).
\ האוניברסיטה נותנת מענה נרחב למשרתי מילואים וכוחות הביטחון על מנת לאפשר להם הצלחה מרבית בלימודים תוך שירותם החשוב.
\ באוניברסיטת אריאל פועלת תכנית ייחודית לשילוב סטודנטים על הרצף האוטיסטי, חלקם לתארים המתקדמים. התכנית מונה כ-30 סטודנטים המשולבים במחלקות האקדמיות השונות, בביה"ס להנדסאים "הנדסאים באריאל" ובמכינה הקדם אקדמית. במהלך הלימודים מושקעים משאבים רבים לקידום, פיתוח והעצמת משתתפי התוכנית בהיבטים שונים. בין היתר, ניתנים למשתתפי התכנית ולחונכים ליווי ותמיכה מצד צוות מרכז שרות לסטודנט. הסדרי המגורים במעונות יחד עם חונך מלווה המספק תמיכה חברתית והקניית מיומנויות יום-יומיות לעצמאות. משתתפי התכנית זכאים לתמיכה לימודית הניתנת ע"י מורים להוראה מתקנת, ולתמיכה רגשית הניתנת ע"י פסיכולוגית קלינית. כמו כן, מתקיימות סדנאות להקניית מיומנויות להתמודדות ולתפקוד עצמאי. צוות מרכז שרות לסטודנט רואה לנגד עיניו גם את המשך בהשתלבותם של משתתפי התוכנית לאחר סיום הלימודים בשוק העבודה.
\ נוסף לתכנית "מסע" אקדמית הפועלת כבר 8 שנים באוניברסיטה עבור מאות סטודנטים מברית המועצות דוברי רוסית, לראשונה נפתחה השנה תכנית "מסע" קדם אקדמית לדוברי צרפתית.
\ נפתחה השנה סדנה להדברות בין סטודנטים יהודים וערבים בשילוב קורסים אקדמיים העוסקים בהדברות, במחלקה ללימודי מזרח תיכון ומדעי המדינה.

503434-j7osGi-paslavanhasamatriangleשנת לימודים חדשה היא סיבה טובה לבקר במרכז להכוון ולהשמה! זה הזמן לחשוב על הקריירה ולתאם פגישה עם אחת מיועצות ההשמה שלנו.
\ אנו נסייע בעריכת קורות החיים שלך
\ נדאג לשלוח את קורות החיים שלךם למיטב החברות בהתאם לצורכיך
\ נכין אותך לראיונות עבודה
\ נעדכן אותך על ימי הזרקור המעניינים שאנו עורכים השנה

לשמירה על קשר ותיאום פגישה:
שירלי - 03-9371417 
שני - 03-9371481
merkaz-hasama@ariel.ac.il

503434-rsLia8-paslavangreencampustriangle

אנו שמחים לפתוח את השנה הרביעית לפעילותו של צוות קמפוס ירוק בניצוחה של מורן אברהם, רמ"ד איכות הסביבה בקמפוס. לצד מורן עובד הסטודנט אודי קליין, סטודנטים נוספים ורכזי פעילות העוסקים בהסברה, פעילויות לקהילה, פעילויות בגינה ובפינוי פסולת ממוחזרת. כלל הסטודנטים בצוות הינם חלק מהותי ופעיל בכלל הפעילויות הירוקות במתחם. מה היה לנו בשנה החולפת?
\ תרומה לקהילה: פעילויות בגני ילדים באריאל וסביבותיה, יום המעשים הטובים בהובלת צוות קמפוס ירוק ועובדי האוניברסיטה, הדרכות למען הקהילה ע"פ בקשה, שיתוף פעולה עם עמותות באריאל ומג"ב.
מלגות "ירוקות" לסטודנטים: דרכינו אפשר גם להתפרנס! המלגות הירוקות משלבות עשייה פעילה למען איכות הסביבה, עבודה בצוות ויכולת הובלה עצמאית של פרויקטים.
\ מערך המחזור: השנה השקנו מערך לפינוי פחיות ובקבוקים ע"י הצבת פחים כחולים ופיזורם ברחבי האוניברסיטה. כמו כן, התקדמנו גם בתחום מחזור האלקטרוניקה ולאחרונה חתמנו על חוזה עם "מאי אלקטרוניקה"- בקרוב צוות קמפוס ירוק יפזר ברחבי הקמפוסים פחים לאיסוף פלורסנטים, סוללות, טונרים ומוצרי חשמל ואלקטרוניקה שיצאו משימוש.
\ שיתוף עובדי האוניברסיטה: קיימנו בט"ו בשבט את "תחרות העובד הירוק", בה הוכתרו העובדים והעובדות הירוקים ע"פ מגוון קריטריונים: מיחזור, שימוש חוזר, עידוד חברי צוות להיות ירוקים יותר, תרומה לקהילה, השתתפות בפעילויות ירוקות ועוד.
\ הסברה: חשוב לנו שתדעו הכל ולכן ביצענו פעילויות הסברה בקרב הסטודנטים ובקרב העובדים. הפעילויות התרכזו ברחבי המעונות, באמצעות פרויקט ההפרדה במעונות והגינה האקולוגית. קיבלנו הערות, טענות ושאלות מהסטודנטים וחזרנו אליהם עם תשובות בנושא.
\ הפורום הירוק: הפורום פעיל כל השנה. בחודש הבא אנו צפויים לצאת לסיור בטכניון במטרה ללמוד אודות הפעילות הסביבתית שלהם ולשקף אותה אל הקמפוס. 

510186-azMmDH-paslavantriangle2
\ 11-15.10.15 מפגשי הכנה ללימודים לסטודנטים בשנה א' יתקיימו על מנת להקל את הנחיתה באקדמיה, לחשוף את השירותים להם אתם זכאים ולהציג דגשים חשובים.
\ 18-20.10.15 הפנינג פתיחת שנהכחלק מהרצון להנגיש את שירותי המרכז לשירות הסטודנט, נקים דוכן הכולל צוות בן 3-4 עובדים אשר מציע את שירותיו ואף מקצר תהליכים כבר במעמד המפגש על ידי מילוי טפסים וקבלת תשובות מאנשי המקצוע.
\ 25.10.15 יום הזיכרון ליצחק רביןיפתחו עמדות זיכרון במקומות מרכזיים באוניברסיטה ותתאפשר הדלקת נרות לזכרו. 
\ 27.10.15 יום המודעות ללקויי שמיעהביום זה תתקים מסיבת אוזניות ברחבת בניין השער, במהלכה יחולקו לסטודנטים משימות שבהן הם יצטרכו לעמוד בהם ללא הורדת האוזניות. המטרה: להעביר את תחושת חוסר האונים וההתמודדות עם לקות שמיעה. מי שיעמוד במשימות יזכה בפרס. בנוס, יונגשו במסיבה שירותי המרכז לשירות הסטודנט לנוחות הסטודנטים.
\ 16.11.15 פתיחת סדנת רב שיח בין יהודים לערביםהסדנה כוללת 7 מפגשים. בחלק הראשון של כל מפגש תתקיים הרצאה על ידי מרצי המחלקה לישראל במזרח התיכון. בהמשך המפגש יועלו נושאים שעל סדר היום ויתקיים שיח.
\ 17.11.15 ערב לזכר סטודנט מהמחלקה לישראל במזרח התיכון, גיא שרייבר ז"לפרטים יפורסמו בהמשך.
\ 24.11.15 יום המאבק נגד אלימות בנשים. מופע מרתק "דלתות מסתובבות" בהגשת צופית גרנט, על דרך חייה והתמודדותה האישית עם הרבה הומור ורגש. המופע מלמד על יכולות האדם, ההתמודדות, הבחירה בטוב, הקבלה והמנהיגות. המחיר מסובסד לסטודנטים ועובדים.
\ 6-14.12.15 אירועי חנוכהבמהלך שבוע חנוכה יתקיים מדי ערב אירוע הדלקת נרות. במהלך השבוע יתקיים מפגש נשים וכן מסיבת חנוכה.
\ 5.4.15 ערב בוגרים לבוגרי המחלקה ישראל במזרח התיכון. ערב הוקרה והרצאה של ד"ר יובל ארנון אוחנה, שי לבוגרים וארוחת ערב.


alt חזור