עדכון מצב בדרך לאוניברסיטה

מל"ג יו"ש אישר - אוניברסיטת אריאל

ב-17/7/12 ברוב קולות של 11 בעד מול 2 מתנגדים החליטה המועצה להשכלה גבוהה יו"ש לקבל את המלצת וועדת המעקב ולהעניק למרכז האוניברסיטאי הכרה קבועה כאוניברסיטה השמינית של מדינת ישראל.

המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון פועל כיום תחת הכרה זמנית כאוניברסיטה, מתוקף החלטת ממשלה   ב-2 במאי 2005, אשר הגדירה את הנושא כ"בעל חשיבות לאומית". במהלך חודש יולי של אותה שנה קבע סגן היועץ המשפטי לממשלה כי הסמכות להחליט בעניין היא של מל"ג יו"ש.  בעקבות קביעת סגן היועמ"ש, וכתנאי למעבר להכרה קבועה כאוניברסיטה, הוקמה ועדת בדיקה מטעם מל"ג יו"ש, אשר תפקידה היה לבחון בתום חמש שנים מיום ההכרה "כמרכז אוניברסיטאי", האם המרכז האוניברסיטאי עומד בקריטריונים של אוניברסיטה.

בתקופה זו המשיך המרכז האוניברסיטאי בעשייה היום יומית, בפיתוח מערכות ההוראה האקדמיות וקידום הפעילות המחקרית. בעשייה זו יש לנו הישגים הולכים וגדלים והכרה גוברת בהישגים אלו, הן בארץ והן בקרב מדענים ואוניברסיטאות בחו"ל עימם מתקיים שיתוף פעולה פורה.

ב- 17/8/12 קיבל מל"ג יו"ש ברוב קולות של 11 בעד מול 2 מתנגדים את ההחלטה של וועדת הבדיקה,להעניק למרכז האוניברסיטאי הכרה קבוע- כאוניברסיטה השמינית במידינת ישראל.

פרופ' דן מאירשטיין, נשיא המרכז האוניברסיטאי, אמר ביום ההכרזה עם היוודע החלטת המל"ג: "זהו יום גדול לאקדמיה הישראלית, נעשתה פה היסטוריה לאומית. "לראשונה זה 40 שנה, קמה אוניברסיטה חדשה בישראל, הפותחת שעריה לסטודנטים מכל שכבות האוכלוסייה, מגייסת חוקרים צעירים ומחזירה מחו"ל לשורותיה אנשי סגל ומחקר - שיעשירו את העשייה האקדמית בישראל".

התקשורת הישראלית לא נשראה אדישה לאישור אוניברסיטה באריאל והנה טעימה :

"מעריב"- כותרת: "האוניברסיטה השמינית". לכתבה לחץ כאן

"ישראל היום"- כותרת: "יש אוניברסיטה באריאל". לכתבה לחץ כאן.

נשיא חדש לאוניברסיטה שבדרך...

במושב חבר הנאמנים ה-18 של המרכז האוניברסיטאי הודיעו על מינוי של נשיא חדש לאוניברסיטה, פרופסור יהודה דנון.

כנס חבר הנאמנים ה- 18 של המרכז האוניברסיטאי (31/5/12) הודיע על מינויי נשיא חדש לאוניברסיטה באריאל.

מושב חבר הנאמנים מתקיים פעם בשנה ובמסגרתו מתכנסת האספה הכללית השנתית של המוסד. חבר הנאמנים הינו גוף של תומכי המרכז האוניברסיטאי וידידיו הפועלים לקידום המוסד בדרכים רבות.

מושב חבר הנאמנים בחר להכריז לנשיא חדש של האוניברסיטה התשיעית בישראל את  פרופסור יהודה דנון. מנהיג יזם ואיש מעש.

פרופ' יהודה דנון. אשר כיהן כקצין רפואה ראשי בצה"ל, הוא מבחירי המומחים לרפואת ילדים ואימונולוגיה בישראל, ושימש כמנכ"ל בית החולים בלינסון. את משנתו המקצועית והמוסרית בדבר הצורך בהקמת בי"ח מומחה לרפואת ילדים, הגשים הלכה למעשה כשייסד את בית החולים שניידר, הראשון מסוגו בארץ. בנוסף הקים פרופ' דנון את אירגון בטר"ם (המרכז הלאומי לבטיחות הילד).

לפרופ' דנון מעל 200 פרסומים בספרות המדעית המבוקרת וכן שמונה ספרים, ובין השאר ערך את רב המכר הידוע "הטיפול בתינוק ובילד". כיום הוא יושב ראש עמותת חיל הרפואה ויושב ראש המועצה הלאומית לבריאות הילד והפידיאטריה של משרד הבריאות.

פרופסור דן מאירשטיין, הנשיא היוצא, כהן כנשיא כ-17 שנים , החל עוד בימי המרכז כמכללת יהודה ושומרון, המכללה האקדמית יו"ש והיום המרכז האוניברסיטאי. פרופ' לכימיה, במקורו מבן גוריון בנגב. הכשיר מסטרנטים ודוקטורנטים רבים, כיום הינו מנחה של דוקטורנטים ומסטרנטים גם במרכז האוניברסיטאי. במהלך שנותיו כנשיא תרם רבות למעמד המרכז וייסד והוציא לפעול את נושא התוכניות העצמאיות, "ניתוק" היחסים עם בר אילן ויסוד המכללה האקדמית יו"ש כגוף עצמאי. בתחילת דרכו למדו רק כמה אלפים בודדים של סטודנטים וכיום מעבר ל 10,000 סטודנטים, בתחילת דרכו הוענקו עשרות בודדות של תעודות בוגר - והיום מעבר ל 2000 בוגרים ומוסמכים.

  • עיתון הארץ פרסם ראיון עם הנשיא הנכנס, יהודה דנון, לכתבה לחץ כאן

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

דן מאירשטיין נשיא המרכז האוניברסיטאי

פרופסור דן מאירשטיין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


yehoda

פרופסור יהודה דנון, הנשיא הנכנס.

המשך

עדכון אחרון (שלישי, 14 אוגוסט 2012 11:55)