הגשות סוף סמסטר

עם סיום הסמסטר, התמלאו מסדרונות בניין 54 בעבודות ממגוון מחלקות העיצוב. ראשונים להציג עיצוב כיסאות מחומרים שונים היו תלמידי שנה א' של המחלקה לעיצוב תעשייתי. הסטודנטים במחלקה לעיצוב ולתקשורת חזותית שנה ב' הציבו במסדרונות קומה 3 של הבניין את הצעותיהם למיתוג מוזיאונים, ותלמידי שנה א' הגישו את הצעותיהם ל"קרקס" ו"אמריקה". הסטודנטים לעיצוב פנים היו עסוקים בהגשות תכנון בתי קפה או מסעדה בקניון, ובית לאמן.

 

באים מהשטח

הסטודנטים במחלקות השונות זוכים במהלך הסימסטר לסדנאות והרצאות מפי אנשי תעשייה מובילים בתחומם. במחלקה לקולנוע וטלוויזיה נפגשו החודש הסטודנטים לסדנת אמן עם דורון פז, במאי "עספור". מחלקות הכימיה תרופתית והנדסת ביוטכנולוגיה התארחו במחלקה להנדסה כימית, להרצאה בנושא "גלגולה של תרופה: מחומר הגלם למוצר" מפי דפנה בן צבי מחברת "טבע". במחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים נפגשו עם מתכנן התאורה בני טבת. "כוכבים ופסים ופרסומות" היה שם הרצאתו של עמית שמיס, שסיפר על תעשיית הפרסום האמריקאית - הפרסומת הכי טובה, ההומור הכי מוזר והאנשים והסיפורים שעושים את עולם הפרסום האמריקאי אפל, נייק, ניסן ועוד מותגים רבים אחרים. תלמידי המחלקה להנדסת תוכנה נפגשו עם שייקה בילו, שהרצה על "גרפיקה ממוחשבת עם OpenGL". כמו כן התקיים המפגש הראשון בסדנת "מיקרו-מעבדים וזמן אמת" (לשנה ב') עם אמיר שרמן, המנהל הטכנולוגי של חברת Arrow Israel המתמחה ומובילה בשיווק והפצת רכיבים ומערכות, בעיקר מעבדים, מוליכים למחצה ועוד. החברה היא שלוחה של החברה הבינלאומית שלה כ-50 סניפים ברחבי העולם.

5.1

ביקור מתוק

הסטודנטים ממחלקות הביוטכנולוגיה והכימיה תרופתית של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה סיירו במפעל אחווה, הממוקם באזור התעשייה ברקן. המפעל מייצר טחינה, חלבה, ולאחרונה אף החל בייצור עוגות. מנהל מפעל העוגות אינג' יורי סמירין ליווה את הקבוצה בסיורה, והסביר לסטודנטים על מבנה המפעל, תהליכי הייצור, תקנים בטכנולוגיה של מזון שבו עומד המפעל דוגמת HACCP, והמכשור המתקדם שבו. את הסיור במפעל הטחינה והחלבה ליוותה אנה סנדר, טכנולוגית המזון של מפעל הטחינה. כמו כן התארחו סטודנטים ממחלקות אלו בכנסת, במסגרת האירוע הישראלי של פתיחת שנת הכימיה הבינלאומית.

מתכוננים ל"סביבה ירוקה"

הכנס השנתי השלישי לסביבה ירוקה של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה יעסוק השנה ב"התחדשות" - ישן מול חדש, עבר מול הווה - בהיבטים שונים. בכנס, שיתקיים ב- 3 במאי באודיטורים ראאב, תתקיים תערוכת פרויקטים של מחלקות הטכנולוגיה והעיצוב השונות, לצד מוצרים מסחריים 'ירוקים'. בנוסף יתקיימו הרצאות בתחומי הלימוד השונים שיינתנו על ידי אנשי תעשייה.

 

במהלך הביקור

 

 

 

המשך

עדכון אחרון (רביעי, 16 פברואר 2011 16:16)