למעלה מאלף קבוצות כדורגל

למעלה מ- 11,000 סטודנטים החלו את שנת הלימודים האקדמית במרכז האוניברסיטאי, במסלולי הלימוד האקדמיים, מכינות ייעודיות ולבגרות, ובמרכז לעיצוב ולטכנולוגיה (לימודים לתואר הנדסאי). נרשם גידול מרשים במספר תלמידי שנה א' לעומת שנת הלימודים הקודמת.

מורשתנו הכימית

המרכז האוניברסיטאי שם דגש גם השנה על פתיחת תכניות לימוד לתארים מתקדמים. בשנת הלימודים הנוכחית נפתחים לימודים לתואר שני עם תזה במורשת ישראל (MA), המתמקד בתחומי מדעי הרוח והיהדות ומבוסס על ארבעה אשכולות: מקרא; תלמוד ופילוסופיה יהודית; ספרות עברית ואמנויות יהודיות; ארץ-ישראל, עם ישראל והציונות.

כמו כן נפתחה תכנית גם בהנדסה כימית M.Sc., המשלבת קורסים עיוניים לצד מחקר מעשי. דגש רב מושם בה על פיתוח יכולת מחקרית ומעשית וטיפול בבעיות מורכבות, במגוון שטחי הפעילות של המהנדס הכימי: בהנדסת כימיה, בהנדסת ביו-טכנולוגיה ובהנדסת חומרים.

שתי מחלקות אלו מצטרפות לארבע הקיימות כבר במוסדנו - MBA, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה M.Sc., עבודה סוציאלית (MA) בשתי התמחויות - פרט, ילד ומשפחה; ניהול ציבורי ועסקי, ופסיכולוגיה (MA) בשתי התמחויות - שיקומית, וארגונית-חברתית-תעסוקתית.

פתיחה שנה חברתית

במסגרת פרויקט ייחודי של פר"ח שיוצא לדרך ביוזמת המרכז האוניברסיטאי, סטודנטים מתקדמים לקלינאות תקשורת יעניקו טיפול שבועי לילדים המטופלים בלקויות דיבור, על כל טיפול שניתן לילד במסגרת סל שירותי הבריאות של קופת החולים המבטחת. ידוע כי בתחום זה הטיפול האינטנסיבי מקדם במאוד את המטופל. הסטודנטים המטפלים הם תלמידי שנה ד' של המחלקה להפרעות בתקשורת בראשות ד"ר אסתר בן-יצחק, העומדים לקראת סיום לימודיהם. הטיפולים ניתנים במרפאה לשפה, דיבור ושמיעה בקמפוס. פרויקט פר"ח ייחודי נוסף שיחל השנה ביוזמת המחלקה לתזונה בראשות אולגה רז, הוא הטמעת מודעות והרגלים לאורח חיים בריא - הגיינה, תזונה וכושר, בקרב תלמידי בתי הספר היסודי בעיר ובגנים.

לאור הצלחת הפרויקט לשילוב בלימודים אקדמיים של סטודנטים המאובחנים על הרצף האוטיסטי, הוחלט להרחיבו. בסימסטר א' ילמדו עשרה סטודנטים במסגרת הפרויקט, וסטודנטים נוספים ייקלטו בסימסטר ב'. כל סטודנט זוכה למגוון שירותי סיוע, תמיכה, ליווי ותיווך מול גורמי האקדמיה השונים. אופי הסיוע מותאם לכל סטודנט על-פי צרכיו - "Tailor Made". הסטודנטים ילמדו במגוון מחלקות האקדמיה, הנדסאים ומכינה. הסטודנטים שכבר לומדים במתכנות זו זוכים להישגים אקדמיים מרשימים. לכתבה על אופיר פלום, אחד הסטודטים הראשונים של הפרויקט, לחץ/י כאן.

בשיתוף עם מנהל הסטודנטים, מתקיים השנה במרכז האוניברסיטאי פרויקט חלוץ (פיילוט) לשילוב באקדמיה של יוצאי אתיופיה בגילאי 28 - 35, שעד כה לא היו זכאים למימון שכר הלימוד. פרויקט זה למעשה מעניק הזדמנות אחרונה למשתתפיו להיות דור ראשון להשכלה בקרב בני משפחותיהם ובקהילתם. מחזור ראשון עומד לסיים את לימודי המכינה ולהתחיל את הלימודים האקדמיים, ומחזור נוסף עומד להצטרף עם תחילת שנת הלימודים. בשיתוף עם אגף השכונות בעיריית פתח-תקווה, קבוצה של כ- 50 מתושבי העיר תצטרף ללימודים אקדמיים במרכז האוניברסיטאי, לאחר מכינה ייעודית למדעי החברה.

פורצים דרך - גם ברשת: לידיעה בנושא לחץ/י כאן.

1


המשך

עדכון אחרון (חמישי, 21 אוקטובר 2010 12:08)