רבים מבאי המרכז האוניברסיטאי ודאי מכירים את רומן טורצקי - אם מתפקידו הקודם כאחראי ציוד ואחזקה במעונות, מתפקידו הנוכחי כאחראי סדנה ותפעול בבניין בית הספר לארכיטקטורה, כסטודנט במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, או כתושב אריאל צעיר, עת החל את דרכו ב'אקדמיה' בגיל 17, כמנקה כיתות ומסדרונות, זאת כדי להכניס לכיסו כמה שקלים, שכן רומן חי בישראל בגפו, והיה עליו לכלכל את עצמו.

בולט בשטח

רומן בולט לא רק במראהו המרשים ובגובהו, אלא גם בחריצותו הרבה, בטוב לבו וברמת השירות הגבוהה שאותה הוא מעניק. ואכן, שלוש שנים של שירות נאמן לדיירי המעונות פתחו בפניו את הדלת לתפקיד בבית הספר לארכיטקטורה. מאז נכנס לתפקידו, המעניק תמיכה גם לתלמידי עיצוב תעשייתי ועיצוב פנים במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה - הוא חולש על שלוש קומות הבניין מקטן ועד גדול - כל כיסא שבור, שולחן מתנדנד, מחשב לא תקין או ברז מטפטף עוברים תחת ידיו, אך החשוב ביותר - הוא זה שנמצא שם בשביל הסטודנטים בסדנה, פותח את דלתה בשעות לא שגרתיות של הבוקר, או נשאר שם גם אחרי חצות, אם צריך, לקראת ההגשות. הוא זה שאחראי על המקום, על הכלים והמכשור, ואף עוזר פיזית כאשר נדרש.

'נתפס' במודלים

כשרומן הגיע אלינו הוא 'נתפס' בקסמי המודלים שראה בבניין בית הספר לארכיטקטורה, והחליט שזהו התחום שבו הוא רוצה להתפתח - לכן לצד עבודתו השוטפת הוא גם לומד לתואר הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. במסגרת כנס "סביבה ירוקה" שהתקיים לאחרונה ביוזמת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, שם הוא לומד, רומן זכה למלגת עידוד מטעם "אפריקה-ישראל תעשיות", בשנת תשס"ט הוענקה לו תעודת עובד מצטיין, וכאיש רב פעלים הוא גם עבר קורס פאראמדיק ומשתתף בצוות הכוננות של המוסד.

ומה הלאה? "יש לי מזל גדול ללמוד ולעבוד בתחום שאני כל כך אוהב. שנתיים של לימודים כבר מאחורי, ועכשיו אני משקיע את עיקר זמני בפרויקט הגמר שלי, בהנחיית האדריכל עמיחי שגיא, לצד תפקידי בעבודה. החלום שלי הוא להיות סטודנט בבית הספר לארכיטקטורה, פה באריאל, ואני מקווה שיום אחד החלום הזה גם יתגשם".

4
רומן טורצקי בסדנת בית הספר לארכיטקטורה

 

חזור

עדכון אחרון (שני, 09 אוגוסט 2010 13:20)