סטודנטים במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה הופתעו לגלות בוקר אחד כי יד נעלמה  "סרגה" את ספסל המתכת הירוק בחצר הקמפוס, המשמש את הסטודנטים להתרגעות בזמן ההפסקות. הספסל הקריר בדרך כלל בימי החורף כוסה במעטה צמרירי רך ונעים בגוונים מרגיעים.

סודו של הספסל המוזר התגלה כאשר רעות בר-נדר, סטודנטית שנה א' מן המחלקה לעיצוב תעשייתי, התייצבה במקום יחד עם חבריה לכיתה. התברר כי הלבוש החדש הוא למעשה הגשת פרויקט "עיצוב מחאתי".

בר-נדר: "רציתי למחות באמצעות אובייקט זה על מצבם של חסרי הבית הישנים על ספסלים בערים ובגנים הציבוריים. בחרתי במתכוון להמחיש את הניגוד החד שבין מצבו של ההומלס בחורף הקר ובין בתינו החמימים והנעימים".

סביבה ירוקה

בשנת הלימודים הנוכחית עוסקים הסטודנטים ב- 14 מחלקות הלימוד של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה בסוגיות שונות מתחום הסביבה הירוקה. שיא הלמידה יבוא לידי ביטוי בכנס "סביבה ירוקה" שיתקיים ביוזמת המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה ב- 11 במאי, שמטרתו היא הגברת המודעות לנושא.

פרט למושבי הכנס, שבו ישתתפו אנשי תעשייה 'ירוקה' לצד אישי ציבור הפועלים למען הגברת המודעות לנושא, יציגו הסטודנטים בתערוכה פרויקטים שונים - החל מאפשרויות מגורים במכולות, עיצוב סביבתי, מחזור פסולת כימית ועוד.

ID17.2.2010_006
המשך

עדכון אחרון (רביעי, 17 מרץ 2010 15:12)