בתחילת חודש נובמבר אירח ביה"ס לתקשורת את שר ההסברה והתפוצות, ח"כ יולי אדלשטיין, במטרה ליצור שיתוף פעולה עתידי עם משרד ההסברה. במהלך הרצאתו בפני הסטודנטים ואנשי הסגל הרבים שפקדו את האולם, דיבר אדלשטיין על חשיבותה של ההסברה וכוחו של האינטרנט לסייע בהסברה חיובית ויעילה בפני העולם. עוד אמר אדלשטיין כי הוא מברך על השינוי שעוברים הצעירים בימינו ועל כך שנושא ההסברה בוער בעצמותיהם.

להלן קטע מנאומו:

"נושא ההסברה לא חדש, הוא קיים מהקמת המדינה, שרים, שגרירים ואזרחים באו והעלו טענות כלפי ההתנהלות ודרשו לשנות את תדמית ארץ ישראל ולעשות תהליך הסברה יותר טוב ואת זה אנחנו עד היום מנסים לשנות.. נושא ההסברה זה מכלול של דברים. נאומים של נתניהו זו הסברה, סטודנט שרושם מייל וכותב שהוא הצליח במבחן זו הסברה, חיוך לתייר זו הסברה. לפני 20 שנה האוניברסיטה נקראה מכללה והדברים שאני אומר, היו נשמעים דמגוגיה מוחלטת מה ז"א לשנות? לא היו אלטרנטיבות והיום יש. כל העולם הווירטואלי על כל סוגיה פותח הזדמנויות שלא יתוארו, כמובן שהטלוויזיה עדיין חשובה אבל המנצח הוא האינטרנט. האינטרנט פותח אפשרויות וכל אחד יכול לתרום משהו למסע ההסברה... בעולם האינטרנט אפשר לכוון את האינפורמציה בצורה שונה וזה נותן כח לאזרחים לשנות ולשפר את תדמית ישראל... נלמדו לקחים מפרסום המשט הראשון -  בכל העולם נפוצו תמונות באינטרנט ובערוצי טלוויזיה, פורסמו תמונות של חיילים מוכים ורק אז מדינת ישראל החלה במסע ההסברה. דברים הופצו באינטרנט עוד לפני שהגבנו...חלק מהתופעות האלה אפשר לשנות.. גם באינטרנט וגם בהפגנות, כמה שזה יותר עממי ובלי התערבות של חברי כנסת, ככה יהיה יותר כוח לאזרחים"..

בתום ההרצאה קיים השר דיון פורה עם הסטודנטים בנושאי הסברה בוערים ולאחר מכן נפגש עם בכירי המרכז האוניברסיטאי וערך סיור ברחבי הקמפוס.

המאבק החברתי מגיע גם אלינו

כחלק מסדרת הרצאות שיזם ביה"ס לתקשורת, הגיע למרכז האוניברסיטאי במהלך חודש אוקטובר - יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, איציק שמולי. הרצאתו של שמולי שהיה גם אחת הדמויות הבולטות במאבק מחאת האוהלים המפורסמת, התמקדה במציאות החדשה שנוצרה בישראל סביב מחאת הדיור ובמשמעותו של המושג מאבק חברתי. בנוסף, דיבר שמולי על הישגיה של המחאה כפי שהוא תופס אותם, ועל האמונה בכוחם וביכולתם של הסטודנטים להוביל לשינוי חברתי אמיתי. בסיום ההרצאה התקיים דיון פורה בהשתתפות הסטודנטים מהמחלקות השונות שנכחו במקום.

גל של ביקורים

במהלך חודש אוקטובר האחרון אירח המרכז האוניברסיטאי אישים חשובים וקבוצות רבות ומגוונות. בין המבקרים היו המדינאי והכלכלן הרוסי, פרופ' גרגורי יבלינסקי, שהיה מועמד פעמיים לנשיאות רוסיה ויזם רפורמה בכלכלה הסובייטית, עו"ד אדוארד  קוקס - המכהן כיו"ר ועד המפלגה הרפובליקנית של מדינת ניו יורק וידוע כחתנו של הנשיא האמריקני המנוח ריצ'רד ניקסון , הפסיכולוג אדוארד בק - מייסד ארגון SPME למניעת חרמות אקדמיים ועוד רבים וטובים.

edelstein

 

_1_

המשך

עדכון אחרון (שני, 21 נובמבר 2011 16:19)