השנה סיים המחזור הראשון את לימודיו בבית הספר לתקשורת. פרי הביכורים של מסלול קולנוע וטלוויזיה - ארבעה סרטים - הוצג באירוע חגיגי ומרגש בסינמטק תל-אביב: שני סרטים היו עלילתיים ושניים - דוקומנטריים.

בפרס הראשון, השכרת ציוד צילום ותאורה שיסייע לה להפיק את סרטה הבא, זכתה יעל פוגל-גרובר, במאית "דְּתוֹהוּ": סרט עלילתי על מפגש טעון המתרחש בין שתי נערות, האחת פעילת שמאל והשנייה פעילת ימין, בין כתלי תא המעצר בערב שבת. הסרט הינו מסע של התרחקות והתקרבות, חשיפת הפערים והשוני הקיימים, אך גם גילוי המכנה המשותף והדמיון בין השתיים. צלם הסרט הוא אלון אהרון, והעורכת היא יוכי פרל. מפיקה: נחמי שלום.

את פרס הצילום קטף סרגיי ליטבק (שגם ערך), על "לא רק ליצן": סרט דוקומנטרי, של הבמאית והמפיקה ורדית מזובר על אקרובט אירופאי מצליח בעברו שחי באילת ומתפרנס מהופעות ליצנות ולוליינות בבתי-מלון וגני-ילדים. שיחת טלפון מפתיעה מבשרת לו כי נבחר כמועמד ל"אוסקר אמן השנה" במולדתו. בתום הביקור בה, הוא שבור ומבולבל ואינו רוצה לשוב לישראל. זהו סרט מסע הנע בין מקומות שונים, בין עבר להווה, בין מציאות לפנטזיה, בין מסורת קרקס אירופית מפוארת למופעיה העלובים והחובבניים בישראל. סרט אודות זהות שסועה, חצויה, ותחושת ההחמצה שאינה נותנת לו מנוח.

את פרס העריכה קיבל נתנאל רונן על "מבעד לעדשה". זהו סרט עלילתי של הבמאית עינב לוין המספר על בדידות, על אובססיה, על אהבה מרחוק ללא נגיעה אלא רק דרך עדשת המצלמה. רמי, רווק בן 30, משועמם משגרת חייו, מוצא בהם עניין עם הגעתה של דיירת חדשה לדירה שממול. הסוף - מפתיע. צלם הסרט הוא סרגיי ליטבק והמפיקה - חגית לנדאו. סרט זה זכה גם בפרס מיוחד של ראש בית הספר לתקשורת פרופ' יואל כהן, והוא ניתן לבמאית ולמפיקה.

בנוסף הוקרן גם סרטה הדוקומנטרי של הבמאית והמפיקה יוליה קושניר-דימנט - "חתונה מאושרת", המביא את סיפורם של שלושה זוגות יוצאי חבר העמים שכל אחד מהם מצא את פתרונו למיסוד הזוגיות באמצעות נישואים, על פי האפשרויות שעמדו בפניו. צלם ועורך: סרגיי ליטבק.

leitzan_1

 

adasha_1

 

weding_1

 

 

המשך

עדכון אחרון (רביעי, 17 מרץ 2010 12:04)