מעוצב לנו - עם "קפה עלית"

במסגרת שיתוף פעולה של המחלקה לעיצוב ותקשורת חזותית המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה עם "שטראוס עלית", החודש הושק פרויקט עיצוב כוסות רב פעמיות וכרזות נלוות ל"קפה עלית", אחת מחברות הבנות של "שטראוס עלית". מנהלת השיווק של תחום האספרסו של החברה, מיכל שרגיל בן-סירא, הרצתה על תהליך מיתוג "קפה עלית" בפני הסטודנטים לעיצוב ותקשורת חזותית - שנה א', במסגרת קורס עיצוב של אהובה שטיינפלד. הכוסות המעוצבות יוצגו בכנס "סביבה ירוקה" שיקיים המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה ב- 3 במאי, זו השנה השלישית ברציפות.

לתמונות מאירוע ההשקה הקלק/י כאן

חאן בירוחם - אדריכלות ירוקה בנגב

עם הפנים לדרום: במסגרת סדנת תכנון ויצירה בת ארבעה ימים הסטודנטים במחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים של המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה תכננו אורחן בסמוך לאגם ירוחם. שיאה של סדנת התכנון היה פתיחת תערוכת הפרויקטים, במעמד ראש מועצת ירוחם,מיכאל ביטון, במתנ"ס העיר.

במסגרת הסדנה, תכננו מספר קבוצות עבודה מודלים שונים של חאן, תוך התייחסות לאקלים המדברי, לטופוגרפיה של אזור האגם, להיסטוריה של המקום, וזאת תוך שילוב שיטות בנייה נבטיות לצד בנייה עכשווית ירוקה. הסטודנטים, תלמידי שנה ב', זכו להרצאה פותחת מפי ראש המועצה שפרש בפניהם את חזונו לפיתוח העיר, לצד הרעיונות והצרכים התיירותיים לפיתוח התיירות באזור.

ראש המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, האדריכל ירי דה-לנגה: "אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח הנגב, וחשיפת הסטודנטים שלנו לעיר שהפכה בשנים האחרונות לסמל של יכולת שינוי חברתי-כלכלי. בתקופה הנבטית אזור ירוחם שימש תחנה בדרך הבשמים, והאורחים נטו ללון באורחן. היבט זה שימש אותנו כמוטיב בעבודות הסטודנטים. אני מקווה כי היוזמה שלנו תביא לעידוד רעיון תיירותי זה באזור, וכי לפחות אחת מן העבודות תמומש ותצא לפועל".

ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון: "עבור המועצה המקומית ירוחם הממוקדת בפיתוח כלכלי ותיירותי זו הזדמנות ייחודית לקבל תכנון ומודלים חדשניים לחאן, חניון לילה - אחד ממיזמי התיירות העתידיים באגם ירוחם. נוכחות הסטודנטים ביישוב והמפגש עם התושבים אף הם משמעותיים ומוסיפים לייחוד של תהליך זה".

עבודות תכנון האורחים והדגמים יוצגו בכנס "סביבה ירוקה" שיתקיים המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה ב- 3 במאי, זו השנה השלישית ברציפות.

לצפייה בצילומים מפתיחת התערוכה ובאלבומי התמונות השונים מן האירוע - היכנס/י לפייסבוק המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה

 

הגשות קרן אהבה

שיתוף הפעולה בין המחלקה לעיצוב ותקשורת חזותית לבין "קרן אהבה" מבית איזי שפירא שכל הכנסותיה מיועדות לעמותה המפעילה מסגרות חינוכיות ושיקומיות לילדים נכים מקבל תאוצה. תלמידי שנה ב' הגישו במסגרת קורס עיצוב ושיתוף פעולה עם התעשייה, רעיונות למוצרי קד"מ (קידום מכירות) לקרן זו, ובמהלך סמסטר ב' הסטודנטים ימתגו את הקרן על שלל מוצרי הדפוס שיוגדרו בבריף מטעמה. לדברי רינת סופר-גרינפלד, ראש המחלקה לעיצוב ותקשורת חזותית במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, "שיתוף הפעולה עם גורם זה מעניק לסטודנטים לצד הניסיון המקצועי גם ערך מוסף של תרומה לקהילה".

 

_2

המשך

עדכון אחרון (רביעי, 13 אפריל 2011 15:45)