בהתאם להחלטת כנסת ישראל והממשלה בתחילת חודש ינואר נכנס המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון לרשימת המוסדות הנכללות בתקנות החדשות לחוק חיילים משוחררים! על פי התקנות החדשות, כל חייל או בוגר שירות לאומי אשר סיים את שירותו החל מחודש ינואר 2010 יהיה זכאי למלגת שכר לימוד מלאה עבור שנת לימודיו הראשונה לתואר ראשון (שלא על חשבון הפיקדון הצבאי) במידה וילמד במוסד להשכלה גבוהה באיזור עדיפות לאומית.

יוזמים תקנות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין כי מדובר בהחלטה חשובה שתתרום הן לחיילים ולחיילות המשוחררים והן למדינה. "באמצעות החלטה זו אנו מעודדים רכישת השכלה גבוהה בקרב יוצאי צבא ובוגרי השירות האזרחי-לאומי ובו בעת מחזקים את היישובים באזורי העדיפות הלאומית, ומושכים לאזורים אלו אוכלוסייה חזקה ומשכילה. החלטה זו היא חלק מההתחייבות שנתנו לפני הבחירות ואני פועלים כדי ליישמה". סגנית השר גילה גמליאל, יוזמת התקנות החדשות, הוסיפה כי ההחלטה זו תוביל למהפכה חיובית בהשכלה הגבוהה בישראל. "היא תצמצם באופן משמעותי את הפערים בחברה הישראלית ותאפשר להפוך את ההשכלה הגבוהה לנגישה יותר לכל צעיר וצעירה. מדובר בחלק מתוכנית אסטרטגית להפיכת הצעירים למשאב לאומי. אני צופה שאלפים יזכו למענק. השלב הבא מבחינתי הוא לדאוג לתעסוקה ודיור לצעירים באותם האזורים".

מלגה רטרואקטיבית

ההחלטה על התקנות החדשות נכנסה לתוקף החל מתחילת שנת הלימודים תשע"א - אוקטובר 2010. החל מחודש זה ואילך הזכאים למלגה יכולים לקבל את ההחזר - גם רטרואקטיבית. סטודנטים אשר החלו את לימודיהם בשנת הלימודים הנוכחית ואשר השתחחרו משירותם החל מחודש ינואר 2010 יהיו זכאים להחזר שכר לימוד בהתאם להחלטת הממשלה.

 

5

 


המשך

עדכון אחרון (שלישי, 15 פברואר 2011 14:49)