בונים ומחדשים במעונות

בימים אלו נמשכות העבודות להרחבת בניין המעונות (102). כבר עתה מותקנת במקום מעלית לשימוש הדיירים. בראשית שנת הלימודים הבאה תשע"ב יאוכלסו 90 הדירות החדשות הנבנות בימים אלו, שבהן יוצבו קרוב ל- 300 מיטות. לאחרונה הושלם בבניין זה שלב בניית הממדי"ם - שניים לכל קומה - והם עומדים לשמש כחדרי מפגש וכיתות לימוד. בסך הכל נוספו לשטח הבניין כ- 5,800 מ"ר. תוספת בנייה זו מצטרפת לכ- 1700 מיטות הקיימות במעונות המרכז האוניברסיטאי.

בימים אלו הושלמו עבודות העפר לשם הקמת בניין מעונות נוסף, השלישי במספר, ממזרח לאלה הקיימים. הבניין הנוסף, שהקמתו תימשך כשנתיים, יאכלס כ- 400 סטודנטים נוספים בשטח כולל של כ- 10,000 מ"ר. המבנה מוקם בשיטת ה-  B.O.T. .

גם הקראוונים זוכים להתייחסות - 46 קראוונים עברו שיפוץ מעטפת - טיפול בקירות החיצוניים של צביעה ואיטום חריצים. לאחר הטיפול נצבעו הקירות בצבע בז' מסוג רב-גמיש, המותאם לשינויי אקלים.

ממשיכים לבנות גם באקדמיה

הושלם זה מכבר שלב יציקת רצפת בניין הספרייה החדש, שיהיה בן כ- 7,000 מ"ר ומוקם בסמוך לבניין ארכיטקטורה (55). החלו העבודות להקמת הקומה הראשונה בו, והצפי הוא כי הספרייה תעבור למשכנה החדש בעוד כשנתיים.

קשה שלא להבחין במבנה המוקם ומתנשא מעל לכביש שבין שני הקמפוסים: סיום הקמתו של בניין השער, שישמש לכיתות הוראה, ומחבר בין בניין באלינט (51) לבניין הוברט (53), צפויה למהלכו של סימסטר אביב בחודש פברואר 2011.

 

3.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ואיפה חונים?

כיתות ומגורים זה חשוב, אבל מקום חניה חשוב לא פחות: עם פתיחת שנת הלימודים, נוספו 150 מקומות חניה לשטחי החניה המקיפים את הקמפוס. מגרש החניה החדש ממוקם ממזרח לשער קמפוס מילקן (עליון), ובימים אלו מוסדרת בו התאורה. בהמשך יינטעו סביבו עצים. יש לציין, כי בניגוד לנהוג במוסדות אקדמיים אחרים ברחבי הארץ, כלל החניה הציבורית המיועדת לבאי המרכז האוניברסיטאי היא ללא תשלום.

מנכ"ל המרכז האוניברסיטאי יורם שי מסביר את רציונל החניה החופשית לבאי הקמפוס: "להבדיל מרבים מן המוסדות להשכלה גבוהה בישראל, אנחנו מצאנו לנכון לאפשר חניה ללא תשלום לסטודנטים שלנו, מתוך הבנה כי המעמסה הכלכלית המונחת על כתפיהם היא גבוהה דיה. נמשיך במדיניות זו גם בשנים הבאות".

מתיחת פנים ירוקה

כיכר הכניסה לקמפוס זוכה בימים אלו למתיחת פנים, ובמקום מתבצעות עבודות פיתוח. בשטח הסמוך לשלט האבן הנושא את שם המרכז האוניברסיטאי הוצבו שלושה תרנים עם דגלי מדינת ישראל, ומוקמים ספסלי ישיבה ושבילי מעבר. לצד הספסלים יינטעו עצים, ותישתל צמחייה רב שנתית ודשא.

ברחבת החניה שבין הקמפוסים ניטעו כ- 120 עצים, בין בניין ראאב (52) לבניין בן-דוד (54) מוקמות בימים אלו סלעיות ונשתלים שיחים ופרחים רב-שנתיים. במהלך שנת הלימודים צפויים להינטע עצים לאורך הדרך מקמפוס מילקן לבנייני המעונות.

במסגרת עבודות הגינון, גם חודשו הגינות שבחזיתות בניינים 4 ו- 5 בקמפוס מילקן: במקום נשתלו מדשאות ופינות נוי, והוחלפו מערכות ההשקיה למערכות מתקדמות וחסכוניות.

במתחם מעונות הקראוונים נוספו כ - 300 עצים, המוסיפים צל לפינות הישיבה. נזכיר כי זה מכבר  נשתלו במקום צמחי תבלין, מהם ניתן לקטוף עלים לתיבול הסלט או להכנת תה.

415 מטרים של אקליפטוס וגרניום

לקראת פתיחת שנית הלימודים, הוסדרה המדרכה הצמודה לכביש הגישה לקמפוס העליון. במקום נשתלו למעלה מ- 100 עצים ו- 600 שיחים, ביניהם: אקליפטוס, דולב וגרניום. אורכה של השדרה - כ- 415 מטרים. הליכה בטוחה!

3.3

המשך

עדכון אחרון (ראשון, 28 נובמבר 2010 11:14)