דבר היושב ראש

 

לחברי האיגוד הישראלי לרובוטיקה שלום,

 

אני שמח להשיק את "ידיעות רובוטיקה ישראל", עלון האיגוד הישראלי לרובוטיקה.  העלון נועד לתת מבט על העשייה בתחום הרובוטיקה בישראל בתעשייה ובאקדמיה ולהביא לידיעת הקוראים אירועים משמעותיים בתחום הרובוטיקה בארץ ובעולם.  בכל גיליון נציג חברת רובוטיקה אחת, מעבדת מחקר אחת, ואת ההתפתחויות האחרונות בתחום אחד מתחומי הרובוטיקה השונים.  העלון משתלב בפעילויות האיגוד שמטרתן לקדם את תעשיית הרובוטיקה הישראלית באמצעות חיזוק הקשר בין האקדמיה לתעשייה.  

 

להמשך הכתבה

 

בהזדמנות זאת, אני רוצה לאחל לכם שנה טובה, בריאות, אושר, עשייה פורייה לכם ולבני משפחותיכם, ומאחל לכולנו שנזכה לראות השנה את חידוש הצמיחה של תעשיית הרובוטיקה הישראלית. 

 

פרופ' צבי שילר

יו"ר האיגוד הישראלי לרובוטיקה

 

 

מסע אל העתיד עם עוזיה גליל

 

עוזיה גליל

מהנדס, ממציא, יזם, מייסד תעשיית ההיטק הישראלית

 

לכבוד גיליון הבכורה של "ידיעות רובוטיקה ישראל" ראיינו את אחד ממייסדי תעשיית ההיי טק הישראלית ומן הוותיקים והפעילים שבה – מר עוזיה גליל. המפגש היה רב-תחומי, מקיף ומרתק –כמו האיש עצמו. 

בכל בוקר מתייצב עוזיה גליל במשרדו וניגש בחדוה לעסוק במה שמעניין ומלהיב אותו. הנושא החם ביותר עבורו כעת הוא הרפואה האישית – Personalized Medicine. הוא מעורב במספר לא מבוטל של חברות, כמשקיע, יועץ, ובעיקר כמנטור שמעניק מניסיונו העשיר ומן החוש העסקי המשופשף שפיתח עם השנים.  אם לשפוט על פי רמות האנרגיה, המראה הנמרץ, המיקוד והחדות והאוריינטציה העתידית, לא היינו מנחשים שמדובר באדם בן 89.

 

להמשך הכתבה

 

זרקור על חברה

 

 

מיטרוניקס  

חברת מיטרוניקס, שנוסדה בשנת 1983 בקיבוץ יזרעאל, הינה חלוצה בפיתוח וייצור רובוטים לניקוי בריכות שחייה. המוצרים שלה כוללים רובוטים לבריכות פרטיות ציבוריות, וכן פתרונות בטיחות וכיסויים לבריכות. הרובוטים מפותחים ומיוצרים בישראל (כ- 230 עובדים קבועים בארץ), והחברה מפעילה מרכזי פעילות גם בארה"ב, אירופה (צרפת) ואוסטרליה (כ- 115 עובדים בחו"ל). מוצרי החברה נמכרים ביותר מ-40 מדינות ברחבי העולם. בשנת 2013 נמכרו עשרות אלפי מוצרים והיקף היצוא הגיע ל- 375 מיליון ₪. מיטרוניקס נסחרת בבורסת ת"א (החל משנת 2004), שוויה מוערך היום בכ-800 מיליון ₪. 

 

להמשך הכתבה

http://maytronics.co.il/images/home/robot2.jpg

 

 

זרקור על חוקר

 

פרופסור משנה אמיר דגני, טכניון

 

פרופסור משנה אמיר דגני עומד בראש המעבדה לרובוטיקה אזרחית, סביבתית וחקלאית אותה הקים בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון. המעבדה עוסקת במערכות אוטונומיות לסביבה הבנויה והפתוחה. העבודה במעבדה מתמקדת בשני נושאים: דינמיקה של תנועה רובוטית, ורובוטיקה ומערכות אוטונומיות בחקלאות ובשימושים אזרחיים.

 

להמשך הכתבה

 

 

 

רובוטיקה בעולם

 

סע לשלום – המפתחות בפנים, ההגה לא.    

כלי רכב אוטונומיים – סקירת דיווחים מקוונים

התפתחויות דרמטיות מתרחשות לאחרונה בתחום כלי הרכב הרובוטיים כחלק מהתפתחות מואצת בתחום הרובוטיקה בעולם המפותח.  יצרניות רכב ותיקות לצד ענקיות תוכנה ובראשן גוגל הציגו לאחרונה כלי רכב רובוטיים העתידים לשנות את האופן בו אנו מתניידים ממקום למקום.  למרות ההישג הטכנולוגי האדיר המוצג ברכבי האב טיפוס, השאלות עדיין רבות מהתשובות: מה תהיה מידת האוטונומיות של רכבים אלה? האם תידרש תגובה של נהג אנושי במקרי חירום? והשאלה הגדולה: מתי רכבים אלה יהיו זמינים מסחרית?

 

להמשך הכתבה

http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/08/Google500KmilesLexus.jpg

 

 

 

אירועים

יום עיון: חדשנות פוגשת רובוטיקה, דצמבר 2014. פרטים בקרוב.

 

 

הכנס הישראלי לרובוטיקה, נובמבר 2015.  פרטים בקרוב.

 

 

 

 

האיגוד הישראלי לרובוטיקה, רח' המלאכה 13, ראש העין, 48091

  טל': 073-2400-877, פקס: 073-2400-888

info@irob.org.il

© כל הזכויות שמורות