ייעוץ לימודי ותעסוקתי

מכון עתיד באוניברסיטת אריאל

ייעוץ פסיכולוגי - תעסוקתי לבחירת מסלול לימודים

אוניברסיטת אריאל רואה לנגד עיניה את עתיד צעירי ישראל ואת יכולתם למצות את עצמם ולהתפתח לימודית ותעסוקתית. כיום יותר מתמיד, בשוק עבודה תחרותי יש חשיבות מכרעת לבחירה נכונה של תחום לימודים וקריירה. לכן, הקימה אוניברסיטת אריאל את מרכז ”עתיד", מרכז לייעוץ לימודי תעסוקתי, העומד בשורה אחת עם מיטב המכונים הפרטיים בתחום.
הייעוץ במכון ניתן על ידי פסיכולוגים שהינם יועצים תעסוקתיים ובעלי תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית.

תהליך הייעוץ מורכב מארבעה שלבים:
1. פגישת היכרות (כשעה וחצי) עם הפסיכולוג, יועץ תעסוקתי.
2. אבחון תעסוקתי - יום אחד מרוכז. האבחון כולל מבדקי כישורים (כגון יכולת מילולית, מתמטית, טכנית ועוד), שאלוני נטיות תעסוקתיות הבודקים את ההעדפות שלך בתחומי לימודים ועבודה ושאלונים פסיכולוגיים.
3. פגישת משוב על האבחון.
4. קבלת החלטה לגבי מסלול הלימודים המתאים ביותר.

הייעוץ התעסוקתי הינו אקטיבי. בין מפגש למפגש יתבקש המועמד לקרוא ולחקור על מסלולי לימוד שונים, לבצע השוואות, לשוחח עם אנשים העוסקים בתחומים שמעניינים אותך ובמידת הצורך לבקר בכיתת לימוד לדוגמא או בארגון רלוונטי. הפסיכולוג ילווה את המועמד וימקד אותו למסלולי לימוד שמתאימים לך מבחינת עניין, יכולת ורלוונטיות בשוק התעסוקה.

שירותים נוספים:
\ ייעוץ בבחירת לימודי המשך לבוגרי תואר ראשון
סיימת לימודי תואר ראשון ואת/ה מעוניין להמשיך להתמקצע. מתבלט לגבי איזה תואר שני לעשות? או האם להוסיף הכשרה בתחום מקצועי הקשור לתחום הלימוד שלך?
נסייע לך לבחור את מסלול לימודי ההמשך האופטימאלי עבורך מבחינת התאמה וביקוש בעולם העבודה.

\ ייעוץ קריירה - שינוי והסבה מקצועית
את/ה מרגיש/ה מיצוי בתחום בו את/ה עוסק/ת? אין לך אפשרות להמשיך לעסוק במה שעסקת עד היום? אנחנו מציעים תהליך של ליווי לקראת מציאת קריירה חדשה.

\ ייעוץ בניהול ופיתוח קריירה
יש לך עבודה או מקצוע מסוים ואתה רוצה להתקדם אבל לא יודע איך.
נסייע לך לעשות מיפוי של האפשרויות העומדות לרשותך ונתכנן יחד את מסלול הקריירה המתאים לך.

\ הכנה לעולם העבודה
המכון מציע הדרכה על אופני חיפוש עבודה אפקטיביים, שדרוג קו"ח והפיכתם לאטרקטיביים, הכנה לראיון עבודה, היכרות עם תהליכי המיון בארגונים: מבחנים פסיכוטכניים, מבחני אישיות, מבחני מצב, דינמיקה קבוצתית, ראיון עם פסיכולוג ועוד.


 

1.800.660.660 פנו אלינו לקבלת מידע על לימודים והרשמה
מאשר/ת לקבל מידע נוסף מאוניברסיטת אריאל בשומרון