מרפאות האוניברסיטה – מרכז טיפולי רב מקצועי

אקדמיה בקהילה

המרפאות האוניברסיטאיות באריאל מהוות מרכז טיפולי רב מקצועי (מ.ט.ר), ומספקות מגוון שירותים לציבור הרחב, החל מינקות ועד גיל מבוגר. צוות המרפאות האוניברסיטאות באריאל מאמין בהענקת טיפול רב-מקצועי הוליסטי ומכאן שמו.


החשיבה שלנו אינה מתמקדת בתחום המטופל בלבד, אלא מסתכלת על האדם כמכלול. לפיכך, בכל טיפול ניקח בחשבון את ההיבטים הרגשיים שהמטופל ומשפחתו עוברים ולא נתעלם מהם. מעבר לכך, אם המטופל הגיע לטיפול בתחום מסוים, אך אנו כמטפלים מאמינים כי הוא זקוק לטיפול בתחום נוסף, אנחנו מתחייבים לשתף אותו בכך, להסביר לו את הסיבות למסקנות שלנו ונעשה כל מאמץ לעזור לו בהשגת הטיפול הרצוי. אם לדעתנו ישנו קשר בין הקשיים, אנחנו מתחייבים לעזור בחשיבה על סדר קדימויות.

אנו מאמינים כי אדם גדל וחי בסביבה הטבעית שלו ולפיכך הטיפול צריך להתייחס לסביבה הטבעית. לכן, כאשר מדובר בילדים, הטיפולים נעשים אצלנו בהשתתפותם הפעילה של ההורים בחדר הטיפולים, במרבית המקרים. בכל המקרים הטיפולים כוללים הדרכת הורים, שמאפשרת המשך התהליך בבית הילד. לעיתים קרובות, ניזום קשר גם עם מערכת החינוך (בהסכמת ההורים כמובן) ובכך נרחיב את מעגל הסביבתי בו מבוצע השינוי המיוחל. הקשר בין הטיפול לסביבה מוביל לכך שהמטרות הטיפוליות יתייחסו לצרכים של האדם בפועל בסביבה הטבעית האישית שלו ויתנו מענה תפקודי לצרכיו.

צוות המרפאה כולל כ- 40 אנשי מקצוע: קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטים, פסיכולוגית, תרפיסטיות באומנות, מורה מתקנת, מאבחנת דידקטית, עובדים סוציאליים וכן סטודנטים מתלמדים.

מרבית הטיפולים במרכז הטיפולי הרב מקצועי מוכרים על ידי קופות החולים השונות. בנוסף לטיפולים המתקיימים במרפאות באוניברסיטה, הנהלת המרפאות מקיימת קשרים עם גורמים רבים במטרה להנגיש את הטיפולים לציבור.

צוות המרכז הטיפולי הרב מקצועי יוצא לגני הילדים לבצע פרויקטים שונים ומגוונים במערכת החינוך. בנוסף, מתקיים פרויקט פרח ייחודי בו סטודנטים משנה ב' של הפרעות בתקשורת חונכות מטופלים במרפאות.

המרכז הטיפולי הרב מקצועי מהווה כתובת טיפולית לילד ומשפחתו, ולכל תושבי האזור.
למרכז מטרה נוספת והיא להוות מרכז למידה מקצועי לאנשי המקצוע הטיפולי באריאל ובסביבתה. לפיכך, צוות המרפאות מעביר הדרכות, קורסים, הרצאות וסדנאות שונות ומגוונות לצוותים שונים באריאל ובסביבתה.

 

שירותי המ.ט.ר.:

 

\ מרפאה להפרעות בתקשורת

\ מרפאה למוטוריקה: מרפאה לפיזיותרפיה התפתחותית ומרפאה בריפוי ועיסוק

\ מרפאה לרגש: עו"ס, הבעה ביצירה, אבחונים פסיכו-דידקטיים ודידקטיים, הוראה מתקנת.

\ קבוצות ופרויקטים מיוחדים: קבוצת מוכנות לכיתה א' ועוד.

\ בדיקות שמיעה

1.800.660.660 פנו אלינו לקבלת מידע על לימודים והרשמה
מאשר/ת לקבל מידע נוסף מאוניברסיטת אריאל בשומרון