שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

1. רישום, קבלה ושכר לימוד

במידה ועמדת בתנאי הקבלה של המחלקה בסיום המכינה הייעודית, היועצת במכינה תדאג לרישומך במחלקה.
במידה ועמדת בתנאי הקבלה של המחלקה בסיום מכינות ההשלמה והריענון, המחלקה תשנה את הסטטוס לסטודנט מן המניין ותוכל להתחיל את לימודיך.

מערכת הרישום לקורסים נפתחה בעבורך ואתה רשאי להירשם לקורסים באמצעות מערכת הרישום. על מנת להיכנס למערכת הרישום יש לשלם מקדמת שכר לימוד. לשאלות בנושא שכר לימוד ופיקדון יש ליצור קשר עם מדור שכר לימוד בטל': 03-9066200 או באמצעות מערכת הפניות.

במידה ונתקבלה החלטה לפתוח שנת לימודים באביב, יהיה ניתן להירשם למחלקת הנדסה אזרחית לסמסטר אביב. הקבלה למחלקה תהיה על פי תנאי הקבלה שפורסמו בתחילת השנה האקדמית.

כדי להיכנס למערכת הרישום יש להסדיר תשלום במדור שכ"ל. אם קיים חוב לסטודנט נחסמת מערכת המידע האישי ולא ניתן לקבל מידע על קורסים, כיתות וכדומה. לשאלות בנושא שכר לימוד ואופן התשלום ,יש ליצור קשר עם מדור שכר לימוד בטל': 03-9066200 או באמצעות מערכת הפניות.

אישור לימודים ניתן להוציא במערכת המידע האישי.
בלשונית אפשרויות נוספות ◄ אישורים – ניתן להדפיס את האישור המבוקש לפי השנת לימוד הרלוונטית.

 
2. רישום לקורסים

לאחר תשלום המקדמה נפתחת האפשרות להירשם לקורסים. ניתן להירשם דרך המידע האישי – רישום לקורסים.
כמו כן סטודנטים פעילים יוכלו להירשם לקורסים שונים – אך יש לשים לב לתאריכי תקופות השינויים שבהם ניתן להירשם / לשנות קורסים.

על פי תכנית הלימודים המפורסמת באתר המחלקה, ובהתאם למסלול אותו בחרת, יש להשלים בסיום התואר כמות נקודות זכות המפורסם בתכנית הלימודים. למשל במסלול מבנים צריך לצבור 169.5 נקודות זכות (כולל פטורים במידה והינך זכאי להם) – כל קורס שווה מספר מסוים של נקודות זכות.

בכל מסלול יש מספר קורסי חובה, בחירה, סמינר ופרויקט אליהם צריך להירשם במהלך כל התואר בהתאם לכל שנתון. שימו לב שבנוסף לקורסים הללו יש להשלים 12 נ"ז במורשת ישראל במהלך כל התואר.

בתוכנית הלימודים שלך תוכל לראות מהם הקורסים שאתה נדרש ללמוד בכל שנה ולבדוק האם אלו הם הקורסים שאתה רשום אליהם. בנוסף, במידע אישי במאזן תוכל לראות אלו קורסים חסרים לך. 

3. הכרה בקורסים

עליך לפנות אלינו באמצעות מערכת הפניות ולצרף את גיליון הציונים, את הסילבוסים הרלוונטיים חתומים ממוסד הלימודים ואת הטופס לפטורים שניתן להוריד מאתר המחלקה. יוכרו קורסים בציון 75 ומעלה בלבד. 

עליך לפנות אל המחלקה עם גיליון הציונים חתום, דיפלומת הנדסאים מקורית ולמלא טופס בקשה לפטור מלימודי הנדסאים.

 

תוכל לבדוק את זכאותך באתר מדור מעמד הסטודנט, שם תוכל למצוא את רשימת המוסדות המוכרים ע"י האוניברסיטה ולהבין את אופן הגשת הבקשה.

מרכז שירות לסטודנט

מדור התמיכה, הפועל במרכז השירות לסטודנט, נותן תמיכה, סיוע, מענה וליווי לסטודנטים עם לקויות למידה ומוגבלויות. מדור התמיכה שוכן בבניין 7 בקמפוס העליון (קמפוס מילקן – הקמפוס המזרחי). יש להגיש את האישורים עד לפתיחת הסמסטר בכדי שתהיו זכאים להקלות בבחינות של תום הסמסטר.

מדור סיוע ורווחה עוסק בסיוע ותמיכה אישית וכלכלית לסטודנטים הנתקלים בקשיים על רקע סוציואקונומי נמוך, ואחראי על מערך המלגות והסדרי המימון.

ליצירת קשר, טלפונים: 03-9066159/617 / 03-9755848 פקס: 03-9765718 

 

עליך לפנות למדור התמיכה, הפועל במרכז השירות לסטודנט. מומלץ להצטייד באישורים רפואיים כדי שתוכל לקבל את סל התמיכה המתאים לך.

מדור מעמד הסטודנט

במהלך הסמסטר עליך לפנות למרצים הרלוונטיים ולידע אותם על היעדרותך בנוסף יתכן ואתה זכאי לסיוע לימודי דרך מרכז השירות לסטודנט.
אם מדובר במילואים במהלך תקופת בחינות תוכל לפנות למדור מעמד הסטודנט ולבדוק את זכאותך למועדים נוספים/מיוחדים.

תוכל לפנות דרך המידע האישי שלך, בבחירת הפורום המתאים לבקשתך, באתר המדור תוכל למצוא הנחיות להגשת הבקשה. כמו כן, ניתן ליצור קשר בשעות המענה הטלפוני בימים א' – ה' בשעות: 10:00 עד 12:00.

בנושא מועדים נוספים / מיוחדים: 

  • 03-9765761
  • 03-9076597
  • 03-9755841

בנושא קורסי מדרשות ופטורים ממורשת: 

  • 074-7233047

במהלך תקופת בחינות תוכל/י לפנות למדור מעמד הסטודנט ולבדוק את זכאותך למועדים נוספים.

בחינות

אתה זכאי למועד נוסף באחד משניהם, לפי בחירתך. חובה לגשת לאחד משני המבחנים באותו יום כדי לקבל על השני מועד נוסף.
כדי לממש את זכאותך עליך להגיש בקשה דרך המידע האישי – אפשרויות נוספות – בקשות וערעורים – הגשת בקשה למועד נוסף (סיבת הבקשה: חפיפה). שים לב שישנן תקופות מסוימות בהן הפורום פתוח.

הרישום למועד ב' נעשה דרך המידע האישי –> ציונים –>תכנון בחינות. אפשר להירשם ולבטל את הרישום עד שישה ימים לפני הבחינה. שים לב: חובה לבטל את הרישום אם אין בכוונתך לגשת למבחן, כדי שלא תחויב בקנס על אי הגעה למועד שנרשמת אליו.

לפי תקנון הבחינות (סעיף 7), הציון האחרון הוא הקובע מבין שניהם. במקרה של כישלון יש לחזור על הקורס.

כללי

במכתב הקבלה שקיבלת מופיעה הסיסמא למידע האישי, אם אין ברשותך את המכתב, תוכל לפנות אלינו ונשמח לעמוד לרשותך. תוכל לפנות אלינו למחלקה להנדסה אזרחית.

 
 

במערכת השעות שלך, ליד כותרת הקורס מופיע מספר של הכיתה. המספר מייצג את מספר הבניין, מספר הקומה ומספר הכיתה. למשל אם רשום 51.1.3 – הכיתה נמצאת בבניין 51, קומה ,1 חדר מס' 3.

במידה וקיבלתם את כל הציונים לתואר הנכם יכולים לעשות טופס טיולים על מנת לקבל אישור זכאות.

יש לעשות זאת דרך המידע האישי : ציונים- טופס טיולים.

כמה דברים לתשומת לבכם על מנת לזרז את התהליך:

1. אנא וודאו שכתובת הדואר מעודכנת -לכתובת זו ישלחו לכם את אישור הזכאות בדואר רשום.

2. אנא וודאו שהשם המשפחה והשם הפרטי מעודכנים, כך גם באנגלית.

יש להתחיל עם אות גדולה בתחילת השם ואותיות קטנות להמשך של השם( לשם המשפחה וגם לשם הפרטי).

3. במידה ויש לכם חובות מול השכר לימוד או בספרייה אנא הסדירו בהקדם.

אם נתקלתם בבעיה בהתחלת הטופס אנא צרו קשר עם המחלקה.