המחלקה למדעי הכימיה

אוניברסיטת אריאל

Slider

המחלקה למדעי הכימיה באוניברסיטת אריאל היא יחודית בהכשרת בוגרים לתואר ראשון בכימיה במקצועות הנחוצים לתעשיה על כל גווניה והמשך לימודים לתארים שני ושלישי במחקרים העדכנים ביותר ברמה עולמית. תכנית הלימודים למדעי הכימיה באוניברסיטת אריאל, אשר הוקמה בשנת תשס"ה (2003), כוללת קורסים בסיסיים, מתקדמים ומעשיים בכל ענפי הכימיה: כימיה אורגנית, כימיה אי אורגנית, כימיה פיזיקלית, כימיה תיאורטית, כימיה תרופתית, כימיה ביואורגנית ואלקטרוכימיה.

המחלקה ידועה במחויבותה העמוקה להוראה. הטיפול הנלווה הניתן לסטודנטים ע"י חברי הסגל האקדמי וע"י הרכזות הוא נדבך חשוב במהלך הלימודים. מטרת המחלקה היא להעניק לסטודנטים הבנה מעמיקה ורחבה בתחומי הכימיה השונים ועידוד חשיבה יצירתית ועצמאית. זאת על מנת להכשיר דור חדש של כימאים, עם יכולת גבוהה של שילוב בתעשייה הכימית או להמשיך את למודי הכימיה לתארים המתקדמים.

התחומים המדעיים הנחקרים במחלקה מרובים ומגוונים ומשקפים את קדמת המדע: כימיה ירוקה, ננו-כימיה, פיתוח תרופות וטיפולים ממוקדים, כימיה ביו-פיזיקלית ודיאגנוסטית, קטליזה תהליכית ואורגנו-מתכתית, סינתזות אורגניות ואי-אורגניות, מדע החומרים, כימיה ביו-איאורגנית, אלקטרוכימיה, חישובים קוונטים-מכאניים, דינמיקה מולקולרית.

אחרי שנה הלימוד הראשונה בוחרים הסטודנטים לתואר ראשון במסלול לימודים. המסלולים שאנו מציעים הם (פתיחת המסלולים נתונה לשיקול דעת האוניברסיטה): מסלול מדעי הכימיה-כללי, מסלול כימיה ירוקה, ומסלול כימיה רפואית. מטרת המסלולים להעניק ידע ייחודי בתחומים מבוקשים שמהווה ייתרון יחסי עבור הסטודנט עם תום לימודיו.

הודעות ואירעים

לימודים

תארים מתקדמים

לחצוותתחילו ללמוד
סגירת טופס צף

מתעניינים בלימודים