כפל תואר מדעי הכימיה והנדסת כימיה

כפל תואר

המחלקה להנדסת כימיה והמחלקה למדעי הכימיה מציעות לך כפל תואר.

כימיה הוא מדע מרתק ביותר שעוסק בכל תחומי החיים שלנו: מזון, ביגוד, בניה, תרופות, איכות הסביבה, אנרגיה, הייטק ואפילו מעורב בקליטה של כל החושים האנושיים. הקיימות של עולמנו תלויה בפתרונות שהכימיה מספקת לשלל הבעיות של המאה ה 21 כמו: חומרים מתקדמים ששומרים על איכות הסביבה, אנרגיה ירוקה, חומרי בניה מתקדמים ותרופות חדישות.

מהנדסי הכימיה הם אלה שאמונים על יישום הפיתוחים של הכימאים בתעשייה, ייצורם בדרך יעילה וכלכלית, ששומרת על איכות הסביבה והפיכתם למוצרים סופיים המשווקים לצרכן.

לאקדמאי שהוא בוגר המחלקה למדעי הכימיה  ויש לו בסיס מדעי מוצק, ובמקביל הוא גם בוגר המחלקה להנדסה כימית ומצוי בדרישות התעשייה, יש יתרונות רבים. השוק דורש היום רקע רב תחומי, ובמקרה זה מדובר בבוגר שיש לו ידע רב תחומי רחב ועמוק. מעסיקים מעריכים מאד את ההשקעה והרצינות הנדרשת ממי שלומד לקראת כפל תואר, כך שהשתלבותו בתעשייה תהיה טובה יותר, וייפתחו לפניו דלתות רבות כיוון שהבוגר יתאים יותר לדרישות עבודה רבות ומגוונות.

כמובן שבוגר כזה יוכל להמשיך, אם יבחר, ללימודים מתקדמים בשתי המחלקות: מדעי הכימיה והנדסה כימית במחקר בקדמת המחקר העולמי במגוון תחומים.

ההשקעה הנדרשת לכפל תואר היא רבה, אבל פחותה בהרבה מלימודים לשני תארים בזה אחרי זה.

משך הלימודים  הוא 4.5 שנים, כאשר את התואר בכימיה מקבלים אחרי 3.5 שנים (במקום 3) ואת התואר בהנדסה כימית מקבלים בתום שנה נוספת, דהיינו 4.5 שנים סה"כ (במקום 4).