מעבדות הוראה

מעבדות הוראה במחלקה למדעי הכימיה

המחלקה למדעי הכימיה מציעה תכנית חדשה וייחודית המנוהלת והמאורגנת  על ידי חברי הסגל של המחלקה. לצורכי מחקר חברי הסגל ובמעבדות הסטודנטים קיים מכשור ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר. המחלקה מציעה מגוון רב של שירותים, הכוללים בתוכם: ספרייה מודרנית, חנות כימיקלית, התקני מחקר ממוחשבים למחקרים תיאורטיים וחישוביים נתמכים ע"י תחנות חישוב רבות עוצמה של האוניברסיטה, מעבדת NMR ומכשור ספקטרלי מתקדם נוסף כגון: ספקטרומטור מסה, GC-MS ,FTIR/UV  וציוד אנליטי משוכלל כגון HPLC ו- LC-MS. פירוט הציוד המתקדם הנ"ל בא להדגיש את הקשר המיוחד שנוצר בין אנשי הסגל של של המחלקה לבוגרים כבר במהלך לימודהם בתואר ראשון. לדוגמא, סטודנטים לומדים קורסים בנושאי המחקר של חברי סגל המחלקה כגון "מעבדת סינתזה של תרופות " בה מסנתזים ומאפיינים את התרופה באמצעות הציוד האנליטי המתקדם כמקובל בתעשיית הפארמה. אוניברסיטת אריאל בשומרון, הינה המוסד האקדמי היחיד בישראל בעל אמצעים ויכולות למידה אלו.

 

פרוייקט גמר מחקר במדעי הכימיה (תואר ראשון)

במסגרת הלימודים לתואר ראשון בכל המסלולים במחלקה, יידרשו הסטודנטים לעבור קורס מעשי- פרויקט גמר מחקר, באחת ממעבדות המחקר של המחלקה . הפרויקט מקנה 3 נקודות זכות. פרויקט הגמר פותח אופקים חדשים ונותן הזדמנות לסטודנט להשתתף בעבודת מחקר בחזית המדע. הפרויקט מיועד לפתח יכולות ומיומנות אצל הסטודנטים שלנו לביצוע עבודת מחקר.

 

פרטים נוספים

סגל המחלקה ותחומי המחקר

סגל המחלקה עוסק בתחומי מחקר מגוונים, החל מפיתוחן של תרופות לזיהוי גידולים סרטניים והשמדתם, דרך נושאים העוסקים באיכות סביבה כגון: פחם, אפר פחם, תגובות של גז\מוצק, כימיה של רדיקלים, פיתוח מקורות אנרגיה חלופיים ו"ירוקים" לאלה הקיימים כיום, ועד לחקירת תכונותיהם של קומפלקסים של מתכות והשפעתם על מערכות ביולוגיות, הדמיה מולקולרית, וגישות לגיבוש חלבונים.

מעבדות המחקר במחלקה למדעי הכימיה