מידע למועמד – לימודי תואר שני

תחומי מחקר

מדעי הנתונים ובינה מלאכותית
סייבר
ראייה ממוחשבת ועיבוד תמונה
רובוטים אטונומיים

ההתמחות במדעי המחשב עם תזה וללא תזה, תחשוף את הסטודנטים למקצועות מגוונים, בינה מלאכותית, עיבוד מבוזר מקבילי, למידת מכונה, ביולוגיה חישובית , נושאים מתקדמים בסייבר ועוד. התוכנית תקנה לבוגריה ידע מעשי וייחודי תוך השתלבות בקבוצות מחקר מולטידיסיפלינריות בתחומים משיקים של פיסיקה וחשמל.

למי מסלול ההתמחות מיועד

מסלול ההתמחות תואר שני במדעי המחשב, מיועד לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה, לבוגרים של ביו-אינפורמטיקה והנדסת תוכנה ולבוגרי הפקולטות המדעיות וההנדסיות בעלי רקע מתאים.

היקף התכנית - 40 נ"ז

70-90 (מסלול עם תזה) – 14 ש"ש

70-91 (מסלול בלי תזה) – 17 ש"ש

מתכונת הלימודים לתואר שני

משך הלימודים לסטודנט הלומד לתואר שני בהיקף מלא הוא שנתיים.(24 חודש), בחלוקה ל-4 סמסטרים: סמסטר א' וסמסטר ב' בכל שנת לימודים. ניתן ללמוד בקיץ קורסי בחירה.

סטודנט הלומד בהיקף חלקי, משך הלימודים לא יעלה על ארבע שנים. במקרים חריגים יוכל לפנות הסטודנט בהמלצת המנחה לדקאן בית הספר ללמודים מתקדמים.

סיפי קבלה

בעלי תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה

בממוצע 85 ומעלה- קבלה מן המנין.
בממוצע 80-85 – קבלה על תנאיasterisk ע"פ דרישת התוכנית

 

בעלי תואר ראשון בהנדסה או במדעים מדויקים

בממוצע 85 ומעלה- יחויבו בהשלמותasterisk ע"פ דרישת התוכנית

asteriskמקרים חריגים של חריגה מהממוצע הנדרש במספר נקודות – ייבדקו ע"י ראש התוכנית.

 

השלמות

הסטודנטים הבאים יידרשו ללימודי השלמה על פי דרישות התוכנית:

סטודנטים שאינם בעלי תואר ראשון במתמטיקה ו/או מדעי המחשב

סטודנטים בעלי תואר ראשון במתמטיקה ו/או מדעי המחשב בממוצע נמוך מ-85

הקורסים ייקבעו באופן פרטני ע"י ראש התוכנית / ועדת החריגים.

 

דרישות באנגלית

יש צורך ברמת פטור אקדמי באנגלית של תואר ראשון.

דרישות לקבלת תואר מוסמך עם תזה וללא תזה

לשם קבלת תואר מוסמך במתמטיקה יישומית ומדעי המחשב (התמחות במתמטיקה יישומית), על הסטודנט ללמוד מקצועות מתוך מבחר קורסים המוצעים על ידי המחלקה במסגרת התכנית ללימודי המשך. להשלמת התואר על הסטודנט לצבור לפחות 48 נ"ז בקורסים עיוניים ובתזה / פרוייקט גמר.

למילוי הדרישות האקדמיות על הסטודנט לעמוד בממוצע של 75 ובציון שאינו נופל מ- 65 בכל אחד מהמקצועות שלמד. קיבל הסטודנט ציון נמוך מ- 65 יחשב הדבר ככישלון בקורס. אין מועדי ב' בקורסים ללימודי המשך (למעט מקרים מיוחדים כגון מחלה, מילואים וכו').

 

מסלול עם תזה

בנוסף ללימודים העיוניים יבצע הסטודנט מחקר בהנחיית מנחה מחברי הסגל. עם סיום המחקר הסטודנט יציג את עבודתו במסגרת הרצאה סמינריונית, יגיש לוועדת שיפוט חיבור המסכם את עבודתו המחקרית ויידרש לעמוד בבחינת הגנה עליה עבודת המחקר תכלול ביצוע מחקר תיאורטי מקורי ומעמיק.

 

מסלול עם עבודת גמר (ללא תזה)

בנוסף ללימודים העיוניים יבצע הסטודנט פרויקט גמר בהנחיית מנחה מחברי הסגל. עם סיום הפרויקט, הסטודנט יציג את עבודתו במסגרת הרצאה סמינריונית למנחה. 

מועמדים ללימודים

צור קשר – רישום ויעוץ לימודים

מועמדים יקרים, אנו מלווים אתכם מהשאלה הראשונה ועד ספסל הלימודים. נשמח לסייע לכם בכל עניין. מרכז מידע טלפוני וקביעת פגישת ייעוץ אישית​ מוקד טלפוני:1.800.660.660פעיל בין השעות:8:00

קראו עוד »
לחצוותתחילו ללמוד
סגירת טופס צף

מתעניינים בלימודים