תואר ראשון

Slider

רוצה עזרה בהרשמה?

טופס יצירת קשר מועמדים - ללא לייבל
אימות נתונים

מדעי המחשב - תואר מאתגר ומספק

מדעי המחשב הינו תחום תוסס ומתפתח העומד בחזית ההתקדמות הטכנולוגית המואצת של העשורים האחרונים. ענפיו השונים של התחום נוגעים בכל רובד של חיינו והשפעתם ניכרת בכל פינה בעולמנו. המחלקה למדעי המחשב באריאל לקחה על עצמה להוביל את החינוך והעיצוב של מדעני מחשב ואנשי תעשיית ההיי-טק של העתיד. להעניק להם ידע בסיסי רחב ומעמיק וראיה רחבה של העולם הטכנולוגי המתפתח. המחלקה שמה דגש על תחומי העניין הנמצאים בחזית המדע והעניין בתעשיה ומהווים צורך אסטרטגי של מדינת ישראל, כגון הגנת הסייבר, מדעי נתונים ולמידת מכונה (למידה עמוקה).  לשם כך, המחלקה מקפידה על רמת לימודים גבוהה ומקנה לסטודנטים ידע רב וכלים מחשבתיים בשילוב נסיון מעשי והבנה של צרכי התעשייה, אשר יאפשרו להם לפעול ואף להיות מובילי דרך בתחומי מדעי המחשב השונים והמשתנים במהירות.

מסלולי הלימוד במחלקה

המחלקה למדעי המחשב מקיימת תכנית לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב, כמו גם מסלולים מיוחדים:  מדעי המחשב ומתמטיקה, מסלול סייבר, מדעי הנתונים. המחלקה גם מקיימת מסלול מיוחד לסטודנטים מצטיינים ומסלול לעתודאים. לסטודנטים לתואר ראשון ניתנת גם אפשרות למסלול לימודים משולב של מדעי המחשב עם מחלקה נוספת, במסגרת המסלול הדו חוגי. כמו כן, המחלקה מקיימת תכניות לתארים מתקדמים לתארי מאסטר ודוקטור. בפני הסטודנטים לתואר ראשון של המחלקה עומדים מסלולים שונים וקורסי בחירה בנושאים מגוונים, כגון הגנת הסייבר, דחיסה, מדעי הנתונים, תכנון וקבלת החלטות, קריפטוגרפיה, למידה עמוקה, קומבינטוריקה מתקדמת, ראיה ממוחשבת ועוד

Previous
Next

מעבר לידע הבסיסי הרחב הניתן לכל סטודנט במחלקה, מושם דגש על הבנת העולם הטכנולוגי המתפתח ועל הקניית ניסיון מעשי לסטודנטים. לצורך כך, נחשפים הסטודנטים במחלקה למגוון פרוייקטים שונים. ספינת הדגל של מאמץ זה הינו פרוייקט הגמר המהווה אבן דרך משמעותית עבור כל סטודנט וסטודנטית המסיימים תואר ראשון במחלקה. לעיתים קרובות מהווים פרוייקטים אלה כרטיס כניסה לחברות מובילות בתעשיית ההיי טק ולעיתים אף בסיס לחברות סטארט אפ של בוגרי המחלקה. המחלקה גם מקיימת האקתון מידי שנה, אשר מטרתו לעזור לסטודנטים להכיר את הנושאים הנמצאים בחזית הטכנולוגית וכן לצבור ניסיון בדרך שונה של עבודה.

Previous
Next