אודות המחלקה למדעי המחשב

המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת אריאל מכשירה את בוגריה לעבודות בכל מקצועות המחשב. המחלקה ייחודית בכך שסטודנטים כבר בתואר הראשון בשנה השלישית מתנסים במחקרים ברמה הגבוהה ביותר וזוכים להנחיה אישית של המרצים במחלקה. תארים מתקדמים (תואר שני ושלישי) במחלקה מאפשרים לבוגרים להשתלב במשרות מאתגרות, מעניינות ובעלות שכר גבוה אשר דורשות תארים מתקדמים (לדוגמא, פיתוח אלגוריתמים). חומר הלימוד הוא עדכני ומחובר לצרכים באקדמיה ובתעשייה. תוכנית הלימודים כוללת קורסים בסיסיים, מתקדמים ומעשיים בנושאים כגון: תכנות, מערכות ספרתיות, מבני נתונים, אלגוריתמים, תכנון תוכנה, תקשורת, מערכות הפעלה, סייבר, עיבוד תמונה, מכונות לומדות, ראייה ממוחשבת, אינטליגנציה מלאכותית ועוד.

הטיפול הנלווה הניתן לסטודנטים ע"י חברי הסגל האקדמי וע"י הרכזות הוא נדבך חשוב במהלך הלימודים. מטרת המחלקה היא להעניק לסטודנטים הבנה מעמיקה ורחבה בתחומי מדעי המחשב השונים ועידוד חשיבה יצירתית ועצמאית. זאת על מנת להכשיר דור חדש של מדעני מחשב, עם יכולת גבוהה של שילוב בתעשייה או להמשיך לתארים מתקדמים.

התחומים המדעיים הנחקרים במחלקה מרובים ומגוונים ומשקפים את קדמת המדע: סייבר, ראייה ממוחשבת, למידת מכונה, כריית מידע, תקשורת, בינה מלאכותית, גיאומטריה חישובית, תורת הגרפים, אלגוריתמי קירוב, הצפנה, ניווט, רובוטיקה, לוויינים, ביואינפורמטיקה, דחיסה, מסדי נתונים, משחקים קומבינטוריים ועוד. במחלקה ישנם שיתופי פעולה רבים הן בין חברי המחלקה, הן עם חוקרים אחרים ממחלקות ופקולטות אחרות באריאל והן עם חוקרים מאוניברסיטאות אחרות, מכוני מחקר אחרים ובתי חולים. למחלקה שיתופי פעולה רבים גם עם תעשייה עתירת יידע וגופים בטחוניים.