פיתוחים בני זמננו בפסיכותרפיה

מטרת ההשתלמות

בתקופתנו אנו עדים לפיתוח של מגוון שיטות טיפול על בסיס מודלים תיאורטיים וממצאי מחקר. מטרת ההשתלמות היא להתוודע אל מספר שיטות טיפול מרכזיות. לגבי כל שיטה נתייחס לתשתית התיאורטית והמחקרית שלה, וכן לעקרונות ההתערבות הנובעים ממנה.

ניהול מקצועי – ד"ר אליאן זומרפלד

פסיכולוגית קלינית מדריכה, מרצה בכירה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון.

*במקרה ביטול, אין החזר על דמי הרישום

  1. Low Intensity CBT Interventions (LICBT-I)
  2. Acceptance and Commitment Therapy (ACT
  3. Schema Therapy
  4. Mentalization Based Therapy (MBT)
  5. Dialectic Behavioral Therapy (DBT)  
  6. Interpersonal Psychotherapy (IPT)
  7. Emotion Focused Therapy (EFT)

מתמחים ומומחים בפסיכולוגיה

7 מפגשים

בין השעות 08:30-15:15

החל מ – 12.10.2020 ביחידה ללימודי חוץ והמשך, אוניברסיטת אריאל. רח' בן אביגדור 5, תל-אביב.

תאריכי המפגשים:

12.10.20, 26.10.20, 11.11.20, 24.11.20, 07.12.20, 21.12.20, 03.01.21

* לקבלת אישור השתתפות בהשתלמות נדרשת נוכחות מלאה בכל המפגשים

פירוט ההרצאות – לחצו כאן

לו"ז ההשתלמות – לחצו כאן 

רשימת מרצים 

פסיכולוג קליני, מורה במגמה הקלינית בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ובבית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב, הקים ביחד עם ד"ר ברושי את המרכז למנטליזציה בישראל, המתמחה, מכשיר ומפתח את הגישה בישראל.

הוא פסיכולוג קליני מומחה, פרופסור לפסיכולוגיה קלינית וחבר במרכז גונדה לחקר המח באוניברסיטת בר-אילן, שם הוא ותלמידיו חוקרים תהליכי רגש ויחסים בין-אישיים בטיפול ובקשרים אינטימיים. אשכול הוא מחבר-שותף של הספר Distinctive Features of Schema Therapy יחד עם דייוויד ברנשטיין וג'פרי יאנג, מייסד הגישה הטיפולית. ביחד עם ד"ר עופר מאורר, הוא הקים את המכון הישראלי לסכמה תרפיה, והוא משמש כמטפל, מדריך, וחוקר של גישת טיפול זו.

פסיכולוג קליני ומרצה בכיר בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית ע"ש פאול ברוואלד באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא השלים את לימודי הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת אריזונה ואת ההתמחות הקלינית במרכז הרפואי של אוניברסיטת דיוק. המחקר שלו מתמקד בבדיקת היעילות של טיפול ממוקד-רגשות ) EFT ( בחרדה חברתית ובהבנת מנגנוני השינוי המתרחשים במהלך הטיפול. כמו כן, הוא חוקר
את התפקיד של רגש הבושה ושל ביקורת-עצמית בהפרעות חרדה. הוא אחד ממקימי המכון הישראלי לטיפול ממוקד-רגשות שאחראי על הכשרת מטפלים בגישה זו.

היא פסיכולוגית שיקומית מומחית, מדריכה מוסמכת בסכמה תרפיה בילדים ונוער. בעברה עבדה כפסיכולוגית אחראית במחלקת שיקום ילדים בבית-חולים לוינשטיין וכיום עובדת קליניקה פרטית בטיפול בילדים, מתבגרים, הדרכת הורים וטיפול במבוגרים. חברה במכון סכמה תרפיה ישראל.

פסיכולוג קליני ורפואי מדריך, פרופ' חבר בבית הספר איבצ'ר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, מנהל תוכניות מניעתיות במרכז חוסן ע'ש כהן האריס ופסיכולוג בכיר במרכז לבריאות הנפש ע'ש בריל שרותי בריאות כללית )רמת חן(. מלמד CBT ותוכניות מניעתיות בארץ ובעולם ומפתח תוכניות טיפוליות אינטרנטיות.

פסיכיאטרית מומחית לילדים ונוער, פסיכותרפיסטית, מנהלת מכון "אופק" לטיפול ולימוד DBT . התמחות בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר בבי"ח "גהה", השתלמות בבתי חולים המסונפים לאוניברסיטת בראון בפרובידנס, רוד איילנד, ניהול מרפאה ציבורית 10 שנים עד 2006 , הקמה וניהול של מכון אופק מאז. הוראה והדרכה בלימודי המשך באוניברסיטת ת"א במשך 25 שנה, הוראה בפקולטה לפסיכולוגיה, התוכנית לפסיכולוגיה קלינית, מרצה בתוכנית שנתית ל- DBT במכללה האקדמית תל אביב יפו והתוכנית הישראלית ל- CBT בתל השומר. מלמדת ומדריכה DBT במסגרות ציבוריות ופרטיות.

פסיכולוג קליני מומחה, ראש המגמה הקלינית בחוג לפסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרי עוסקים, בין השאר, בבדיקה של רכיבי טיפול קוגניטיביים התנהגותיים, ובמיוחד אלה הקשורים לגישת ACT . מלמד קורסים טיפוליים המתמקדים בגישה זו.

פסיכולוגית קלינית מומחית. ראשת התוכנית לפסיכולוגיה קלינית במרכז הבינתחומי בהרצליה. חוקרת נלוות במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר באוניברסיטת קולומביה בניו יורק.