פסיכודרמה

בהנהלתו והדרכתו של שי משיח, MA בפסיכולוגיה

פסיכותרפיה

תכנית מקצועית תלת שנתית להכשרת מטפלים ומנחי קבוצות בפסיכודרמה אנליטית משולבת בהנחיית קבוצות הוליסטית.

שיטת טיפול שהומצאה ע"י יעקב לוי מורנו פסיכיאטר יהודי אוסטרי-אמריקאי.

הפסיכודרמה הינה שיטת טיפול קבוצתית המשלבת תנועה, פעולה , שיקוף ,התערבויות ומשחקי תפקידים, כפילים, תרפייה במשחק ועוד.. במטרה להביא את המטופל להתמודדות טובה יותר עם מצבים בחייו.

טיפול בפסיכודרמה כולל החלפץ תפקידים עם דמויות משמעותיות, להתבונן לתוך קונפליקטים פנימיים, להיות הבמאי, השחקן והתפאורן בחזרה הכללית למרוץ החיים במטרה לאפשר העלאה של תכנים משמעותיים תוך התבוננות חוויתית של סצנות מהעבר, הווה ועתיד.

הפסיכודמה מאפשרת לחוות כל דבר כאילו זה קורה ברגע הנוכחי של המרחב הטיפולי הדברים הינם מוחשיים ומאפשרים פריקת רגשותיהם, שיפור דפוסי תקשורת בין אישית, שחזור ועיבוד אירועים ונותן חלופות התנהגותיות כמענה לקונפליקטים.

הלימודים במכללה מתאפיינים בשילוב של פסיכולוגיה רוחנית וכלים הוליסטיים כגון: עבודה עם התת- מודע, מדיטציות אקטיביות, שימוש בחוכמה של תורות מסורתיות (בודהיזם, קבלה..) לצד כלים מתחום המדע כגון: סמינר קליני, סוציומטריה ופסיכולוגיה מערבית ושימוש בכלים מתחום התיאטרון כגון: פלייבק טיפולי , תוך התפתחות אישית, הגשמה עצמית ומודעות..

מטרת מסלול פסיכודרמה 

  1. הכשרה והתמקצעות הסטודנטים ברמה הגבוהה ביותר בטיפול ובהנחיית קבוצה טיפולית ממוקדות פסיכודרמה (פסיכודרמה אנליטית, פסיכולוגיה מערבית ופסיכולוגיה רוחנית), אנליזה קבוצתית – מעגל דינאמי טיפולי, הנחייה וטיפול בפלייבק ועוד..
  2. התפתחות מודעות והגשמה עצמית לצד רכישת מקצוע ויכולות ממשיות בטיפול והנחיית קבוצות.
  3. לאפשר מגוון התערבויות טיפוליות המשלב פסיכולוגיה רוחנית לצד פסיכולוגיה מערבית.
  4. אינטגרציה וחוכמה בטיפול והנחייה בין גישות טיפוליות המגיעות מעולם הבודהיזם, קבלה לבין הגישות המערביות.
  5. לגבש זהות מטפל ומנחה קבוצות לצד ידע וניסיון משמעותי בגמר הלימודים.