פסיכותרפיה הוליסטית

3 שנות לימוד

פסיכותרפיה הוליסטית  הנה שיטת ריפוי פסיכולוגית המשלבת בין הנפש והגוף.

הפסיכותרפיה ההוליסטית תופסת את האדם כשלם בעל ארבעה חלקים:  הרגשי, הפיזי, המנטאלי והרוחני – אנרגטי. ההנחה היא היא כי ישנו קשר ישיר בין כל ארבעת החלקים  וקיימות ביניהן השפעות גומלין. על פי השיטה מחלות וכאבים בגופנו מושפעים בצורה ישירה או עקיפה ממצבים רגשיים. פסיכותרפיה הוליסטית היא למעשה שיטת ריפוי פסיכולוגית בה פסיכותרפיסט הוליסטי פועל באמצעות מגוון של טכניקות וגישות, כגון: שיחה טיפולית, שיטות שונות מתחומי רפואה משלימה , דמיון מודרך, מדיטציה ושיטות אנרגטיות כאלה ואחרות מסייע המטפל למטופל להחלים.

הכשרת פסיכותרפיסטים

 

על מנת לעסוק בתחומי הטיפול בכלל וכפסיכותרפיסט הוליסטי בפרט  יש צורך ללמוד ולעבור הכשרה מתאימה. 

ההכשרה במכללת תילתן הנה מקצועית, מקיפה וטומנת  בחובה  לימוד  מעמיק של תיאוריות וטכניקות בתחום הריפוי ההוליסטי . הפסיכותרפיסט ההוליסטי לומד כיצד לדובב את המטופל וכיצד ליצור  אצלו מגויסות לתהליך הטיפולי. בנוסף לומד הסטודנט להיות מודע לעצמו ולתהליכים המתרחשים סביבו תוך  התבוננות רחבה הכוללת תיאוריות וטכניקות שונות, כיצד להשתמש ולהסתייע במהלך עבודתו הטיפולית  בטכניקות ושיטות אנרגטיות  מעולם הרפואה המשלימה כגון מדיטציות, דמיון מודרך, הילינג, פרחי באך, אבחון באמצעות ציור ועוד.

כדי להיות פסיכותרפיסט הוליסטי  על הסטודנט לרכוש  ידע מעמיק בתחומי הנפש, ההתנהגות והחשיבה של האדם, הסיבות להתנהגות ואירועים, התוצאות והביטויים של אלה וכן התערבויות וטכניקות טיפוליות.