אודות הספריה

ספריית האוניברסיטה מרכזת תחת קורת גג אחת את הספרות הקיימת בכל מגוון התחומים הנלמדים והנחקרים במוסד. הספריה מספקת את כלל שירותי הספריה הנדרשים לחברי הסגל האקדמי, סטודנטים, רשות המחקר, חממה טכנולוגית ועוד. הספריה פועלת להיענות לצורכי המידע של כל קהל היעד אותו היא משרתת ומאפשרת גישה נוחה לפריטי המידע המבוקשים. הספריה כמשקפת את המוסד האקדמי שבו היא פועלת, מקדמת את המחקר וההוראה המתנהלים בו ומתאימה עצמה כל העת לדרישותיו המשתנות. הספריה נוהגת במדיניות של מדף פתוח לכל אוספי הספריה מלבד לאגף הספרים השמורים, קלטות וידאו, סרטי DVD פרוייקטים ומפות.

תיאור הספריה

 

ספריית האוניברסיטה עברה למשכנה החדש והמפואר באפריל 2015.

הספריה משתרעת על פני ארבע קומות בהיקף של כ-7,500 מטר רבוע ומותקנות בה שתי מעליות. האולמות כוללים כ-600 מקומות ישיבה סביב שולחנות גדולים וקטנים. על חלק מהשולחנות ניצבות עמדות מחשב. בספריה רשת של כ-95 עמדות מחשב המאפשרות גישה חופשית לאינטרנט. לבעלי הרשאה בלבד גישה חופשית לכל משאבי המידע הדיגיטליים עליהם הספריה מנויה. מכל עמדות המחשב ניתן לשלוח הדפסה ל-4 מדפסות (הממוקמות בקומה הראשונה, השנייה והשלישית) והתשלום מתבצע על-ידי כרטיס צילום או כרטיס סטודנט הניתנים לטעינה בשני מתקנים הנמצאים בקומה הראשונה והשנייה.

קומת הכניסה כוללת: משרדה של מנהלת הספריה, חדר עבודה של צוות הספריה, דלפק בו ניתנים שירותי השאלה ושירותי יעץ כלליים, אולם קריאה ועיון, מדפי ספרים, ספרים שמורים הממוקמים מאחורי דלפק ההשאלה, מכונות אוטומטיות לשתייה וחטיפים.

הקומה השנייה כוללת: מדפי ספרים ואולם קריאה ועיון.

הקומה השלישית כוללת: מדפי ספרים, כיתות לימוד (בחלקן עמדות מחשב), אולם קריאה ועיון, וכן אגף המשמש כמרחב לימודי שקט. 

הקומה הרביעית כוללת: אגף כתבי עת, עבודות גמר, פרויקטים וכיתות לימוד.

בספריה 9 מכונות צילום אשר מתופעלות על-ידי חברה פרטית (5 ממוקמות בקומה הראשונה, ועוד 4 בקומה השנייה).

כמו-כן, בקומה הראשונה קיימות 2 עמדות סריקה, 4 מקרים (קולרים) הנמצאים בכל קומה.

הספריה מוגנת על ידי מצלמות במעגל סגור.