אנציקלופדיות אלקטרוניות

האנציקלופדיה של האסלאם היא האנציקלופדיה האקדמית המקובלת לדיסציפלינה של מחקר האסלאם. זוהי אנציקלופדיה אודות העולם האסלאמי, והיא אינה אנציקלופדיה מוסלמית או אסלאמית. היא מכילה ערכים על מוסלמים מפורסמים בכל עידן וארץ, ערכים על שבטים ושושלות, על אמנויות ומדעים, על פוליטיקה ומוסדות דת, על גאוגרפיה, אתנוגרפיה, עולם החי והצומח בארצות השונות, על ההיסטוריה, הטופוגרפיה והמונומנטים של הערים העיקריות. באשר להיקפה הגאוגרפי וההיסטורי היא כוללת את האימפריה הערבית-אסלאמית הישנה, את הארצות האסלאמיות ואת איראן, מרכז אסיה, תת-היבשת ההודית ואינדונזיה, האימפריה העות'מאנית וכל הארצות האסלאמיות האחרות.

Encyclopaedia of Islam – גישה מתוך האוניברסיטה
Encyclopaedia of Islam – גישה מהבית

האנציקלופדיה של הקוראן היא יצירה מחקרית הכתובה בשפה האנגלית על הנושאים המרכזיים בקוראן, ומילון אנציקלופדי של הקוראן. זוהי העבודה המקיפה ביותר מסוגה בשפה מערבית.
האנציקלופדיה נשענת על מסורת למדנית עשירה, וכוללת קרוב ל-1000 ערכים ב-5 כרכים. היא מילון אנציקלופדי של מונחים, תפישות, דמויות, שמות מקומות, היסטוריה תרבותית ופרשנות על הקוראן, ובה מאמרי מסה מקיפים על הנושאים החשובים ביותר במחקרי הקוראן.

Encyclopaedia of the Qur'an – גישה מתוך האוניברסיטה
Encyclopaedia of the Qur'an – גישה מהבית

האנציקלופדיה של היהודים בעולם האיסלאמי עוסקת ביהודים בארצות המוסלמיות בעיקר בתקופת סוף ימי הביניים והתקופה המודרנית. הגרסה המקוונת המורחבת כוללת מאמרים חדשים, איורים, מולטימדיה וחומר מקורי ראשוני ומתעדכנת פעמיים בשנה.

Encyclopedia of Jews in the Islamic World – גישה מתוך האוניברסיטה
Encyclopedia of Jews in the Islamic World – גישה מהבית

האנציקלופדיה עוסקת בנושאים הקשורים לגזע ומוצא אתני והשפעתם על הפשיעה ומערכת המשפט, הן בהיבטם ההיסטורי והן בהיבטם העכשווי. בין היתר, האנציקלופדיה סוקרת תחומים כמו: מושגי יסוד ותיאוריות במשפט הפלילי, משטרה, בתי-משפט וענישה, בתי-משפט לנוער, מדיניות ציבורית, אמצעי תקשורת, ארגונים, קבוצות ואוכלוסיות ספציפיות, אירועים וביוגרפיות מיוחדים הנוגעים בסוגיות כמו מגדר, פשעי שנאה, התנסויות של מהגרים, נושאים בינלאומיים ובין תרבותיים, גזע וכנופיות, גזע ומשפט, והתנסויות עכשוויות של כל הקבוצות הגזעיות ואתניות העיקריות בארה"ב כמו גם המיעוטים הדתיים.

Encyclopedia of Race and Crime – גישה מתוך האוניברסיטה
Encyclopedia of Race and Crime – גישה מהבית

אנציקלופדיה ynet היא אנציקלופדיה כללית בת אלפי ערכים המביאים מידע עדכני מכל תחומי הידע והפעילות האנושיים. ערכיה עוסקים במגוון תחומים: מדעי החברה והרוח, מדעי החיים והמדעים המדויקים, מדעי כדור הארץ, טכנולוגיה, תרבות, היסטוריה, שפה ותקשורת, אמנויות ועוד.

[מפאת מגבלות טכניות לא ניתן לגשת לאנציקלופדיה של YNET מהבית].

אנציקלופדיה YNET – גישה מתוך האוניברסיטה

אנציקלופדיה יודאיקה היא אנציקלופדיה המתמקדת בנושאי עם ישראל: יהדות, מדעי היהדות ותולדות עם ישראל. תחילתה במהדורה שיצאה לאור בגרמנית בשנים 1928-‏1934. זוהי המהדורה השנייה המחודשת של האנציקלופדיה שיצאה לאור בתחילת 2007, ב-22 כרכים. במהדורה החדשה נוספו ערכים חדשים, חלק מהערכים הישנים עודכנו ומספר התמונות והאיורים הוקטן.

Encyclopaedia Judaica – גישה מתוך האוניברסיטה
Encyclopaedia Judaica – גישה מהבית

האנציקלופדיה היא מדריך מוסמך ומקיף של סוגיות, שיטות, אתגרים וגישות עיקריות בתחום בריאות הציבור. היא מכסה את כל ההיבטים בתחום, ממחלות ספציפיות ועד סוכנויות ביטוח סוציאליות.
אחוז ניכר מהמאמרים מכסה היבטים של בריאות הציבור בתחום המחלות. מאמרים נוספים סוקרים את נושא הזקנה, תזונה, פציעות, נושאים אתיים ומשפטיים בתחום בריאות הציבור, אנתרופולוגיה וסוציולוגיה, כלכלה, ההיסטוריה של בריאות הציבור ועוד.

International Encyclopedia of Public Health – גישה מתוך האוניברסיטה
International Encyclopedia of Public Health – גישה מהבית