מאגרי מידע חופשיים

מנוע חיפוש מקוון, הממפתח את הטקסט המלא של ספרות מחקרית ממגוון רחב של הוצאות ובמקצועות שונים, ומקושר למאגרי המידע האלקטרוניים עליה מנויה הספרייה. במידה ומאמר נמצא באחד ממאגרי המידע האלקטרוניים של הספרייה, יופיע קישור עם הכיתוב: Online Access – AU.

Google Scholar – גישה מתוך האוניברסיטה
Google Scholar – גישה מהבית

מאגר מידע ביבליוגרפי העוסק בתחומי מדעי החיים, מדעי הרפואה והמקצועות הפרא-רפואיים. המאגר מכיל רישום ביבליוגרפי של רובם הגדול של המאמרים המדעיים בתחומים אלו שפורסמו החל משנות ה-50 של המאה ה-20 ולעיתים גם מאמרים ישנים יותר. המאגר מקושר למאגרי המידע האלקטרוניים עליה מנויה הספרייה. במידה ומאמר נמצא באחד ממאגרי המידע האלקטרוניים של הספרייה, יופיע כפתור בצבע כחול מצד ימין עם הכיתוב (בצהוב): Online Full-Text. 

Pubmed – גישה מתוך האוניברסיטה
Pubmed – גישה מהבית

נתוני הסקר החברתי האירופי (ESS) בו מדינת ישראל משתתפת כמדינה אורחת. הסקר עוסק בתחומים כגון משפט, חינוך, הון, פוליטיקה, רווחה, תקשורת, דת, זהות, בריאות, שוויון ועוד.
נדרשת הרשמה ראשונית (ללא עלות) הכוללת: שם מלא, מוסד אקדמי, מטרת שימוש וכתובת דואר אלקטרוני בלבד​.

קישור לאתר

מאגר הכולל כתבי-עת בטקסט מלא בנושאים: ביולוגיה, מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ, הנדסת חשמל, הנדסת חומרים, רפואה, טכנולוגיה.

קישור לאתר

מאגר הספרים האלקטרוניים של InTechWeb הכולל יותר מ-300 ספרים ו-6000 פרקים בטקסט מלא בנושאים: ביולוגיה, מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ, הנדסת חשמל, הנדסת חומרים, רפואה, טכנולוגיה.

קישור לאתר

מאגר ספרים אלקטרוניים בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה המכיל 125 ספרים.
שם משתמש: library@ariel.ac.il
סיסמה: libysh

קישור לאתר

מאגר המכיל מעל ל-45,000 ספרי קודש לעיון והורדה חינם.
 
המרכז לחקר החברה הבדואית והתפתחותה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב פועל זה 12 שנה. מטרותיו העיקריות הן לעודד מחקר אקדמי בנושאים הקשורים לאוכלוסייה הבדואית בנגב ולקדם את  מעורבותם של משכילים בני הקהילה הבדואית במחקר, בדיון ובהתוויית המדיניות, המכוונת להתגברות על הקשיים עימם מתמודדת קבוצה זו בחברה הישראלית. בין שאר פעילויות המרכז, הוקם מאגר מידע אלקטרוני, המכיל רשימה ביבליוגרפית מפורטת של פרסומים מדעיים על הקהילה הבדואית בנגב. מאגר מידע ראשון מסוגו זה מהווה ממשק נגיש לכמויות גדולות של חומר אודות הקהילה הבדואית ובכך תורם לביצוע מחקרים מקיפים יותר מאלו שהתאפשרו עד להקמתו.
חלק גדול מן המאמרים ניתן להורדה בחינם, ולגבי החלק האחר מאפשר המאגר גישה לאינפורמציה הביבליוגרפית המלאה לאיתורו. בשלב זה ניתן לאתר את הפריטים הביבליוגראפיים בשפות העברית והאנגלית. 
 

האתר מכיל עיתונים יהודיים אשר התפרסמו בעבר בשפות, במדינות ובתקופות שונות. הגרסאות האלקטרוניות של העיתונים מאפשרות צפייה במראם המקורי וחיפוש בכל המלל שפורסם בעיתון לאורך שנות הופעתו. בין העיתונים המופיעים במאגר: חרות, על המשמר, מעריב, המליץ, הצפירה, דבר, הצבי, המגיד, חבצלת, השומר הצעיר, המודיע, הלבנון ועוד. 

קישור לאתר